Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason olmak için bir mason tanımak.  (Okunma sayısı 4899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 20, 2016, 10:00:31 ös
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Zig-zag soruma yanıt verecek mi acaba?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 21, 2016, 01:12:54 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burada elbette ki cevap vermek bana düşmez fakat ben burada, "yetkin bir mason kitlesi"nden şunu anlıyorum:

Bir kişiyi mason locasına önerebilecek, o kişiye referans olabilecek veya gerekli bağlantıları sağlayabilecek kişi.

Elbetteki burada bahsettiğimiz şeyin bir loca aracılığıyla hayat bulan spekülatif masonluk olduğunu varsayarak konuşuyorum. Yoksa "masonluk" kelimesinin altında yatan anlamları düşündüğümüzde "yetkin bir mason kitlesi" şeklindeki bir söz öbeğinin altından kalkmak oldukça zor olacaktır.

Umuyorum Sayın Zig-Zag, kendisinin sözünü açıkladığımı düşünmez. Sadece fikrimi belirtmek istedim.

Saygılarımla...
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Eylül 21, 2016, 02:40:56 öö
Yanıtla #12

Burada elbette ki cevap vermek bana düşmez fakat ben burada, "yetkin bir mason kitlesi"nden şunu anlıyorum:

Bir kişiyi mason locasına önerebilecek, o kişiye referans olabilecek veya gerekli bağlantıları sağlayabilecek kişi.

Elbetteki burada bahsettiğimiz şeyin bir loca aracılığıyla hayat bulan spekülatif masonluk olduğunu varsayarak konuşuyorum. Yoksa "masonluk" kelimesinin altında yatan anlamları düşündüğümüzde "yetkin bir mason kitlesi" şeklindeki bir söz öbeğinin altından kalkmak oldukça zor olacaktır.

Umuyorum Sayın Zig-Zag, kendisinin sözünü açıkladığımı düşünmez. Sadece fikrimi belirtmek istedim.

Saygılarımla...

Öyle cok anlamlar cıkarılacak bir cümle değil.Bir harici'nin lisan sürçmesi diyelim; tatlıya bağlıyalım. :)
Sen Özelsin