Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aytunç Altındal'ın söyledikleri  (Okunma sayısı 14061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2013, 11:16:26 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Uzman Uye

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 27, 2013, 12:20:17 öö
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Nedir bu Masonluğa saldırmanın altında yatan GİZEM ,  nasıl bir hınç ve saldırı .

TC yaşayan MASON denen kişilere  DANDİK deniyor ve bende dahil bu formda bu şahısI  tartışıyoruz . >:( >:( >:(   Demokrasi bu demek ki , şimdi daha iyi anladım . ::)
Yalnız bu kişi büyük bir ihtimal ile bu forumu takip ediyor ; dikkat edin Sayın ADAM ' ın anlattıklarını sanki onun yazdığı şekilde seyirciyle paylaşıyor .
Tekrar ediyorum anlatılış tarzı bile bana aynı geldi .
Sayın ADAM ' ı  tekrar bu konuda Tenzih ederim .

Saygılar

Not: Masonluk hiristiyan kulübü olsa sana ne alan memnun satan memnun 3 . kişiye burda ne denir ?
Ne derseniz deyin ATIŞ SERBEST  !   ...   8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 27, 2013, 07:24:49 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

A. Altındalın kitaplarını okumayı seviyorum. Gül-Haç kardeşliği de güzel bir araştırma. Bu her söylediği, anlattığı doğru demek değil elbette. O İyi bir araştırmacı, Ama masonluk açısından görüşlerine itibar edilebilir mi? Önce sanırım bunu sorgulamak gerek. Bu site "masonluğu masonlardan öğrenmek" için değil mi? Konuyu uzmanından öğrenmek herşey için gerekli. İnanılmaz bir bilgi kirliliği içindeyiz. İnternet aktarımlarını - bilgisini değil - ayıklamak için de bilgilenmek gerektiğini düşünüyorum. Günümüz popülaritesi finans desteği ile sağlanıyor. Altındalı kim finanse ediyor acaba???
Sevgilerimle
Dolunay

Şubat 28, 2013, 09:05:20 öö
Yanıtla #23
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu oltadan da balıkçılıktan da anlamayan olta balıkçılığı "otoritesi" hakkında hala önyargılı davrandığımızı düşünenler varsa aşağıda aynı röportajdan Türk masonluğu ve itibarı iade edilmiş önceki büyük üstadımız hakkındaki ipe sapa gelmez yorumlarından bir bölüm daha sunuyorum. Kendisi ciddiye alınmayacak, cevap bile verilmeyecek bir şahıstır; kendisini savunmak ve bu konuyu uzatmak gözümde farklı bir intiba yaratacaktır.

Paşakay denilen adam egosantrik bir adam. Kendine aşıktır. Çok da dengesiz bir şahıstır. Eskiden beri bilinir bu. Dolayısıyla bunun zaten Maşrık-ı Azam (Büyük Üstad) olması bile başlı başına bir hataydı onlar açısından. Bunun yaptığı pek çok iş var. Ama kendisi gibi bir çok adam var orada. Tam bir çıkar yeri, üçkağıtçılık müessesesi. Kaldı ki bizim Masonlar üfürükten, dandik masonlar. Sadece emir kulları. Avrupa'dakiler, Amerika'dakiler şöyle şöyle yapacaksınız diyor, bizimkiler de onu yapıyor. Zaten bu tartışmalar da dışarıdan gelenlerin verdikleri raporlar üzerine yaşandı. Suistimaller de var tabii. Biliyorsunuz Masonların bir lafı var. "Din adamları bizim kadar ahlaklı değildir. Gerçek ahlakı biz temsil ederiz" diyorlar. Ben yıllardır Masonların aslında ahlaksızlığı temsil ettiklerini söylüyordum. Son örnek bu oldu. Yıllardır söylüyoruz, ahlakmış, toleransmış, hoşgörüymüş, cart curtmuş, dinlere açıklarmış, hepsi palavra. İşte gördük.
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Şubat 28, 2013, 10:06:43 öö
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Sayın Gnothi'nin alıntıladığı yazıdan çıkan sonuç: Bu şekilde ki bir anlatım ve ifadeler bir araştırmacının ağzından nasıl çıkıyor?

Araştırmacı kanıtlarla konuşur, buna uygun tespitler yapar.

Bu yazı gösteriyorki malum şahısta kalite yerlerde.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Şubat 28, 2013, 02:57:41 ös
Yanıtla #25
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Gençken, birkaç arkadaş bir araya geldiğimizde, kimi zaman, özellikle hava da keyifsizse, ne yapacağımızı bilemez, doğru dürüst bir oyun da kuramaz, sıkıntıdan patlar hale gelirdik.

Biraz gülmek, eğlenmek isterdik.

Bunun için de sinemaya giderdik; bir acıklı yerli filme...
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2013, 02:59:48 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 28, 2013, 08:47:18 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu oltadan da balıkçılıktan da anlamayan olta balıkçılığı "otoritesi" hakkında hala önyargılı davrandığımızı düşünenler varsa aşağıda aynı röportajdan Türk masonluğu ve itibarı iade edilmiş önceki büyük üstadımız hakkındaki ipe sapa gelmez yorumlarından bir bölüm daha sunuyorum. Kendisi ciddiye alınmayacak, cevap bile verilmeyecek bir şahıstır; kendisini savunmak ve bu konuyu uzatmak gözümde farklı bir intiba yaratacaktır.

Paşakay denilen adam egosantrik bir adam. Kendine aşıktır. Çok da dengesiz bir şahıstır. Eskiden beri bilinir bu. Dolayısıyla bunun zaten Maşrık-ı Azam (Büyük Üstad) olması bile başlı başına bir hataydı onlar açısından. Bunun yaptığı pek çok iş var. Ama kendisi gibi bir çok adam var orada. Tam bir çıkar yeri, üçkağıtçılık müessesesi. Kaldı ki bizim Masonlar üfürükten, dandik masonlar. Sadece emir kulları. Avrupa'dakiler, Amerika'dakiler şöyle şöyle yapacaksınız diyor, bizimkiler de onu yapıyor. Zaten bu tartışmalar da dışarıdan gelenlerin verdikleri raporlar üzerine yaşandı. Suistimaller de var tabii. Biliyorsunuz Masonların bir lafı var. "Din adamları bizim kadar ahlaklı değildir. Gerçek ahlakı biz temsil ederiz" diyorlar. Ben yıllardır Masonların aslında ahlaksızlığı temsil ettiklerini söylüyordum. Son örnek bu oldu. Yıllardır söylüyoruz, ahlakmış, toleransmış, hoşgörüymüş, cart curtmuş, dinlere açıklarmış, hepsi palavra. İşte gördük.

iş bu örneklere kadar geldi ve iyide oldu demekki masonlar boşuna sevmiyormuş sn.altındalı.
İyiki mason değilim yoksa hemen insiyatif kullanırdırm.

İnsiyatif demişken bu tip konularda herhangi bir mason insiyatif kullanırmıydı acaba?
Haddini bildirmek yada yanlış ve yalan söyledikleri ile ilgili onu uyarırmıydı?
sadece merak

sevgiler
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo