Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Deepsky  (Okunma sayısı 2049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 22, 2017, 10:54:54 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

not:tarafımdan çekilmiştir
yer : riva sahil
tarih : 21.01.2017
“Gerçek her zaman hakimdir ve üstündür; Kim onu sahiplenme cesaretini gösterirse, o üstün gelir… Çünkü zaman gerçekten yanadır…”

Ocak 22, 2017, 04:21:03 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın deha, güzel bir çekim, ancak anlatmaya çalıştığınız konuyu tam anlayamadım. Işık çizgisini mi işaret ediyorsunuz?.
       Saygılar-sevgiler
"Vur ama dinle beni"

Ocak 23, 2017, 10:05:45 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.Alşah,

sadece çıplak gözle bu denli fazla olan güzelliği göremediğimiz için paylaştım.insan bakınca yalnız olmadığını daha da çok hissediyor.

Saygılarımla,
“Gerçek her zaman hakimdir ve üstündür; Kim onu sahiplenme cesaretini gösterirse, o üstün gelir… Çünkü zaman gerçekten yanadır…”

Ocak 29, 2017, 12:23:21 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Koca bir evren her halde sadece bizim için varedilmiş değildir. On bin sene sonra yaşamın nasıl olabileceğini hayal dahi edemeyiz. Şahsen uzay söz konusu olduğunda nedense ilgim artıyor.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 29, 2017, 05:42:15 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kıyamet günü hiç gelmeyecek gibi. Ürkütücü.

“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Ocak 29, 2017, 11:58:50 ös
Yanıtla #5

Evren cok boyutlu sanırım.Ceviz ağacının bir dalı ve bir cevizi bizim Dünyamız ve Evrenimiz olsa,bütün Evrensel boyutlar bir kaç Dünya'yı var etmek için evrimleşmiş olamaz mı?.Evrenimizin bu büyüklüğü,sırf Dünyamızı var edebilecek şartların oluşması için,bu kadar geniş olması gerektiğinden oluşmuş olamaz mı ? Koskaca ceviz ağacı,bir kaç ceviz'i var edebilmek için,bu kadar büyük olabiliyor iken; neden olmasın...
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2017, 12:06:27 öö Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 30, 2017, 12:30:22 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Yıllar önce Tübitak'ın yayınladığı  Bilim Teknik dergisinde bir makale okumuştum. Makaleyi yazan kısaca, galaksimizi bir futbol sahasına benzetiyor ve dünyamızın da bu sahadaki bir çim tohumu olduğunu, o sahanın sınırları bittikten sonra bile yeni/başka boyutlarda çim sahaları olabileceğini yazıyor ve evreni böyle tanımlıyordu. İlginç gelmişti.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"