Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 176229 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2008, 01:46:53 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Fethullah GÜLEN, bence zeki bir insan... değişimin eğitimle olacağının farkındalığını bilen ve bunu bizede hissettiren bir kişilik... Uzun süreçli ama etkili ve kalıcı bir yatırım... (sabır gerektiren bir yatırım)
Açılan okulların asıl amacı taze dimağlara düşünce kazımaktır...
Sizde takdir edersiniz ki bir kağıda yazı yazmak için önce o kağıdı temizlemek gerekir,Lakin açılan okullardaki çocuklar tertemiz bir sayfa gibidir,dilediğinizi dilediğiniz şekilde yazar çizersiniz...
Özel okullarla başlandı bu işe,sonra dershaneler ve en sonundada devlet okullarında kadrolaşma...

Şunu asla unutmamak gerekiyor birilerine birşeyi empoze etmek için illaki bunu direk olarak söylemlerle veya benzeri yöntemlerle  yapmazsınız bunun onlarca yolu vardır. Önemli olan bu yolları insanların geçtiği yollarla kesiştirmektir sonrası ise sizin koordinasyonunuza kalmış... (Okullar ise neredeyse bütün insanların geçtiği bir yoldur ve hatta bu daha yolun başlangıcıdır...!)
Saygılarımla...
אלי

Mart 21, 2008, 11:22:05 öö
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

-Bir harf eksik yazılmış yalnışlıkla bunda ne var.
-Adamı çekemiyorsunuz ya nelere takmışsınız :) gülünç.

-Feytullah Gülen nin taraftarı değilim ama saygı duyarım. Açılmasında rol oynadığı okullar gerçekten çok başarılı.

Feytullah ne ya..? Alaaddin,Gülen ile dalga geçen her kesim bu adamın ismini Fetullah diye telaffuz eder,Fethullah demez,adamı çekememezlik ile filan zımbırt..ne alakası var...
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mart 21, 2008, 11:33:52 öö
Yanıtla #12
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Mesajlarinizi yazarken kelimelerinizi daha itina ile secmenizi ve tartismanin seviyesini dusurmemenizi rica ediyorum. Farkliliklara olan sayginiz oz itibarinizin gostergesidir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 21, 2008, 01:19:47 ös
Yanıtla #13

-Adamı çekemiyorsunuz ya nelere takmışsınız :) gülünç.

Alaaddin, Kardeş son günlerde gözüme çok takıldın ya hayırdır inşallah aslında bu gibi Konulara pek girmiyorum ama gelgelelim acayip noktalara değiniyon üstelik de en hassas olduğum noktalara (!), her neyse

Şimdi bana bunun açıklamasını yapabilir misin? Lütfen; çok merak ettim açıkçası = Neymiş bu adamın çekilememez tarafı da öğrenelim bari :D

Ya öyle bir şey dedin ki inan bana bu dünyada arasan tarasan böyle bir adam bulamazsın...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 21, 2008, 01:55:38 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
En azından ben, fikirleri seven bir kişinin adını doğru telaffuz edememesinden bahsettim.

Telaffuz sözle olur Sn. blossom.Doğru yazamamasından demeniz gerekirdi.Bakın gördüğünüz gibi bazen herkes yanlışlık yapabiliyor.İnsanız sonuçta.Bir bayan olarak öbür konudan kinlenip burada bu şekilde fikir belirtmeniz beni bir hemcinsiniz olarak çok üzdü doğrusu.

Anketinize isterseniz "bayanların tartışmasından sonra birbirlerine kinlenmesi " şıkkınıda ekleyin.

Saygılarımla,
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 21, 2008, 02:04:36 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Alıntı
En azından ben, fikirleri seven bir kişinin adını doğru telaffuz edememesinden bahsettim.

Telaffuz sözle olur Sn. blossom.Doğru yazamamasından demeniz gerekirdi.Bakın gördüğünüz gibi bazen herkes yanlışlık yapabiliyor.İnsanız sonuçta.Bir bayan olarak öbür konudan kinlenip burada bu şekilde fikir belirtmeniz beni bir hemcinsiniz olarak çok üzdü doğrusu.

Anketinize isterseniz "bayanların tartışmasından sonra birbirlerine kinlenmesi " şıkkınıda ekleyin.

Saygılarımla,
"Teleffuz" kelimesini özellikle kullandım, çünkü Fetullah dediğiniz için muhtemel öyle yazmışsınız. Hiç merak etmeyin yazarken karşı tarafın ne diyeceğini bilerek yazıyorum. Şimdiye kadar hiçkimseye kin duymadım, bu nedenle size de "kin" duyacak değilim. Lütfen takma adım ile kin kelimesini aynı cümleler içinde geçirmeyiniz.
Ayrıca Fethullah Gülen' e karşı bir sempatim yok, aksine karşı çıktığım bir şahsiyet. Ama herkesin fikrine saygı duyuyorum. Ve lütfen başka noktalara çekmeyiniz Sn. Aslı mevzuyu...

Saygılarımla,

Mart 21, 2008, 02:17:47 ös
Yanıtla #16
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Değerli üyelerimiz,

Yaptığınız hataların eleştirilmesi doğaldır. Bu hatanın eleştirilmesini kişiselleştirmek yerine hatalarınızı düzeltmek için çalışmayı tercih etmeniz; Hem size, hem de muhatabınıza daha çok yarar sağlayacaktır.

Hatırlatmak istedim,

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Mart 21, 2008, 02:22:51 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Değerli üyelerimiz,

Yaptığınız hataların eleştirilmesi doğaldır. Bu hatanın eleştirilmesini kişiselleştirmek yerine hatalarınızı düzeltmek için çalışmayı tercih etmeniz; Hem size, hem de muhatabınıza daha çok yarar sağlayacaktır.

Hatırlatmak istedim,

Saygılarımla,

Güzel yorumunuz için teşekkürü bir borç bilirim Sn. Omnia Tempus Alit.

En derin saygı ve sevgilerimle,

Mart 21, 2008, 02:24:34 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın crazyphysics e sonuna kadar katılmakla birlikte,
Bir öğrenci olarak açtığı eğitim kurumlarının tam bir beyin yıkama merkezi olduğunu düşünüyorum.. Açtığı dershaneler de okumuş açtığı üniversitede bir sene geçirmiş bir insan olarak gözlemdiklerim oldukça kötü.. Amerika da yaşamasının ve bu ülkeye giriş yapamamasının sebebinede bilmeyen yoktur zaten adamın amacı belli.

Mart 21, 2008, 02:36:08 ös
Yanıtla #19

Bir öğrenci olarak açtığı eğitim kurumlarının tam bir beyin yıkama merkezi olduğunu düşünüyorum.. Açtığı dershaneler de okumuş açtığı üniversitede bir sene geçirmiş bir insan olarak gözlemdiklerim oldukça kötü.. Amerika da yaşamasının ve bu ülkeye giriş yapamamasının sebebinede bilmeyen yoktur zaten adamın amacı belli.

Sizin olayın bir benzerini ben de Dershanelerine giderek yaşadım. 1 yıldı ama resmen bir bataklık, Beyin Yıkama Yuvaları. Maalesef!     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.