Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Din Tartismalari  (Okunma sayısı 46249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2007, 09:48:47 öö
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

bu arada ben elestiriye imla konusunda hiçkatlanamam benim ön sartım budur
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Temmuz 24, 2007, 09:57:25 öö
Yanıtla #11
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Sevil Hanim,

Yazim uslubunuz, kisileri, konu ile ilgili degil kisisel olarak tartismaya yonlendirdiginizi gosteriyor. Cumlelerinizden sonra koydugunuz 3-4 unlem isaretleri ve buyuk harfle yazdiginiz kelimeler, kisilere bagirmak haykirmak anlamina gelir.

Butun forumda tek bir konuya takili kalipta, insanlarin hassas oldugu noktalara basarak onlari tek bir konuya iteklemeniz yanlistir. Yorumunuz zaten uyeler tarafindan gorulecektir. Lutfen bazi konularda, daha sakin, anlayisli ve olgun bir tavir sergileyin. Zira burasi bir propaganda yada slogan atma yeri degil, bilgi paylasim forumudur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 24, 2007, 10:06:17 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

sayın admin  husus örnek teskil etsin diye shsen sormuyorum benimle atısması mevzunda bii sakınca varmı tabi kutsal ruh nutukları haricindeki kısımlardaki üslupla

Temmuz 24, 2007, 10:38:19 öö
Yanıtla #13

"amacım doğru bir din bulmak değil öncelikle bunun hatırlatmasını yapmak istedim, sadece din konusunda tartışmak ve bu konu üzerinde demogoloji yapmaktır!!!!"

Ben nesnellik dedim siz demogoji diyorsunuz demogog değilsiniz sanıyorum yoksa öylemisiniz? Sizinle tartışıcağım ama ben nasıl inancınıza en ufak bir hakarette bulunmadıysam sizin de hakaret de bulunmayacağınızı tahmin ve temenni ediyorum. Umarım buna zaman ayırırız.

ars longa, vita brevis...

Temmuz 24, 2007, 10:49:26 öö
Yanıtla #14

Saygıdeğer Mason,
ve Sevgili Arkadaşlar, yazı üslubumda en ufak bir atniyet taşınmamaktadır, haklısınız ünlem vs. imla kuralları olarak edebiyatta bu anlamı taşır ancak kullandığım üsluptan dolayı yanlış anlaşıldıysam çok özür dilerim, kendime ait kullanmış olduğum bir üsluptu ama bundan sonra kullanmam konusunda özellikle de art niyet taşımadığımı söyledikten sonra kullanmam gene sakınca doğurur mu?
Kendime ait benimsediğim üslup biçimi çünkü bundan vazgeçmem imkansız ama lütfen yanlış anlaşılmasın_
Bu arada Sayın Paragon sürekli olarak yanlış anlaşılmalara maruz kaldığım doğru ve hep bu yönden eleştirildim, herhangi bir art niyetim yoktu!!!
Ve size gelince Sevgili Nietzsche, sizinle tartışmak benim için de uygundur!
SEVGİ ve SAYGILARIMLA_

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 24, 2007, 10:55:33 öö
Yanıtla #15

Yeni başlık için site yönetime teşekkürler.

Temmuz 24, 2007, 10:59:04 öö
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

ben tesekkür etmiyorum ama genede işe yarar biir fikr oldu

Temmuz 24, 2007, 10:59:34 öö
Yanıtla #17

Size göre dinlerin gelişimi nasıl oldu? Yahudilik hıristiyanlık ve müslümanlık birbirini tamamlıyor mu yoksa zıtlar mı? Eğer zıtlarsa burda tanrının amacı neydi? Din insanlığı nerden nereye getirdi?

Temmuz 24, 2007, 11:02:50 öö
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

din olgusu ancak iki temel biçimde incelenir1. si inanaç olgusu içerisinde kabullenmeli olarak2. meteryalist tutumd insan davranıs ve ihtiyaçları biçiminde bunun için konuyu hangi baslıkta baslatacagımızı belirlememiz gerek

Temmuz 24, 2007, 11:04:20 öö
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

birini seçin ikisini aynı anda tartısmak konuyu dalgalandırır(seçimi dindar ve dindarlık açısından yapmayın lütfen )yoksa işimiz var