Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 111600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2008, 07:31:30 ös
Yanıtla #140
  • Ziyaretçi

Sn.nietzsche,

Saygısızlık olarak tanımladığınız uslubum bu iğrençliğe duyduğum nefreti ve tiksintiyi tam olarak vurgulamak içindir.Kimisi pislik içinde yaşar hiç rahatsız olmaz kimisi günde 5 posta duş alır.Olaya bu şekilde bakmanızı rica ediyorum.

Ayrıca insana saygı duymayan uygulamalar içeren sevgili dininize bence gereğinden fazla saygı gösterdiğimi düşünüyorum.Bakınız okuyunuz.

İslamın insana saygısı;

1.İnanan var inanmayan var güçlendirilmiş ses sistemleri ile donatılmış camilerden sürekli gece gündüz tarzan gibi Arapaça yayın.
2.Kurban bayramı.Caddelerde ,sokaklarda kan gövdeyi götürür pislikten mikrop kapacağız, küçük çocukların boğazlanan hayvanları gördükten sonraki ruh hali bunları müslümanlar çok düşünürler ve saygı duyarlar degilmi? :)
3.Görüntü kirliliği:Her tarafta sıkma başlı ,çember sakalıı tipler.Miğde denir buna yahu.
4.Ramazanda oruç tutmayanlara da ülkemiz çok büyük saygı duyulur değil mi? :)

Daha sayayımmı? Birdaha düşünün bakalım saygısızlık yapan hak ihlali yapan kim?

Ağustos 30, 2008, 07:34:02 ös
Yanıtla #141

Umarim bu tur goruntulerle karsilasmayiz bir daha ve daha cok kendini asmis cagdas ve modern İnsanlarin icersinde yasamak hakkimiz diye dusunuyorum.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 30, 2008, 07:36:40 ös
Yanıtla #142
  • Ziyaretçi

Sn Darkside aslında bu ayıbı dine değil de insanlara mal etmek daha doğru olur gibi geliyor bana...

Ağustos 30, 2008, 07:39:11 ös
Yanıtla #143

Sn.nietzsche,

Saygısızlık olarak tanımladığınız uslubum bu iğrençliğe duyduğum nefreti ve tiksintiyi tam olarak vurgulamak içindir.Kimisi pislik içinde yaşar hiç rahatsız olmaz kimisi günde 5 posta duş alır.Olaya bu şekilde bakmanızı rica ediyorum.

Ayrıca insana saygı duymayan uygulamalar içeren sevgili dininize bence gereğinden fazla saygı gösterdiğimi düşünüyorum.Bakınız okuyunuz.

İslamın insana saygısı;

1.İnanan var inanmayan var güçlendirilmiş ses sistemleri ile donatılmış camilerden sürekli gece gündüz tarzan gibi Arapaça yayın.
2.Kurban bayramı.Caddelerde ,sokaklarda kan gövdeyi götürür pislikten mikrop kapacağız, küçük çocukların boğazlanan hayvanları gördükten sonraki ruh hali bunları müslümanlar çok düşünürler ve saygı duyarlar degilmi? :)
3.Görüntü kirliliği:Her tarafta sıkma başlı ,çember sakalıı tipler.Miğde denir buna yahu.
4.Ramazanda oruç tutmayanlara da ülkemiz çok büyük saygı duyulur değil mi? :)

Daha sayayımmı? Birdaha düşünün bakalım saygısızlık yapan hak ihlali yapan kim?

Eğer her olayın  çarpıtılmış kısmına bakarak yorum yapacaksak vay halimize... O zaman dünyaya dair hiçbir şeyi beğenmemek kabul etmemek gerekir.

İslamın insana saygısı diyorsunuz ama inananların yaptıklarından örnekler vermişsiniz. Bakın teori vardır,öğrenirsiniz, bunu pratiğe ya uygularsınız ya da kendinize uyarlarsınız.  
ars longa, vita brevis...

Ağustos 30, 2008, 07:44:32 ös
Yanıtla #144
  • Ziyaretçi

Umarim bu tur goruntulerle karsilasmayiz bir daha ve daha cok kendini asmis cagdas ve modern İnsanlarin icersinde yasamak hakkimiz diye dusunuyorum.

Sevil ciğim sen görüntüleri çok kafana takma.Böyle gelmiş böyle gider.Aman ha kısa kollu t-shirt veya diz üzeri etek giyeyim deme kezzabı yersin valla.

Sn Darkside aslında bu ayıbı dine değil de insanlara mal etmek daha doğru olur gibi geliyor bana...

Martıcığım mal ettiğin insanlar bunu din adına yapıyor.Eğer bir Dini yanlış uygulayanlar doğru uygulayanlardan kat be kat fazla ise problem insanlarda değildir.Bir sınıfta dersi öğrencilerin 4/3 ü yanlış anlıyorsa öğrencileri değil ya kitabı yada hocayı değiştirirsin. Haksızmıyım?

Ağustos 30, 2008, 07:47:17 ös
Yanıtla #145

Acaba siz çember sakal, kara çarşaf derken Arap yarımadasından mı bahsediyorsunuz? Türkiye'de de böyle giyinmeyi tercih etmiş insanlar var elbette fakat çoğunluğu müslüman olan ülkemizde kılık kıyafet açısından sizin tabirinizle modern olan fazladır.

İnsanlar size göre uygun olmayan inançlara, kıyafetlere sahip olabilirler. Saçının kesimini, sakalının uzunluğunu sevmeyebilirsiniz. Ama bundan yola çıkarak yapacağınız yargılarla anca kendi kendinizi tatmin edebilirsiniz. Maalesef çağdaşlık adına bile fişlemelerle dolu, asla insana saygı göstermeyi beceremeyen bir toplum olarak nasıl hala bir arada durabiliyoruz merak ediyorum!

Ağustos 30, 2008, 07:49:09 ös
Yanıtla #146
  • Ziyaretçi

Alıntı
Eğer her olayın  çarpıtılmış kısmına bakarak yorum yapacaksak vay halimize... O zaman dünyaya dair hiçbir şeyi beğenmemek kabul etmemek gerekir.
İslamın insana saygısı diyorsunuz ama inananların yaptıklarından örnekler vermişsiniz. Bakın teori vardır,öğrenirsiniz, bunu pratiğe ya uygularsınız ya da kendinize uyarlarsınız. 

Kususra bakma arkadaşım ama savunman çok zayıf.Çünkü savunduğun şey savunulacak bir şey değil.Ben sana somut örnekler veriyorum sen bana laf ebeliği yapıyorsun.

Eğer sen haklıysan buyur vur yüzüme patır patır somut örnekleri susup oturayım.İslamın aydınlık yüzü kısmına yaz tabii biliyorsun ya o bölüm çok güdük kaldı :)

Ağustos 30, 2008, 07:51:13 ös
Yanıtla #147

Sevil ciğim sen görüntüleri çok kafana takma.Böyle gelmiş böyle gider.Aman ha kısa kollu t-shirt veya diz üzeri etek giyeyim deme kezzabı yersin valla.

Haklisin :) Valla Diyarbakirda univ. okuyan kizarkadaslarimin bu sekilde korkunc saldirilara maalesef maruz kaldiklarini biliyorum.

Ve siddetle kiniyorum. Cehaletin basgostergesi ve yobazligin temsili. İnsanca yasamanin bile mumkun olmadigi bir donemdeyiz ya. Cok uzuluyorum Darkside Kardesim :(
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2008, 07:54:26 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 30, 2008, 07:54:46 ös
Yanıtla #148

Arkadaşın olacak samimiyette olmadığımızı ayrıca bu konuda kimseyi inandırmak niyetinde olmadığımı belirtmekte fayda görüyorum. Somutluk-soyutluk nedir, aydınlık karanlık nedir önce bunlar üzerine düşünülmesi; bir şeyi eleştirebilmek için önce o konu hakkında bilgi sahibi olmak gerektiğini hatırlatır, forum sakinlerine hoş sohbetler dilerim.

Ağustos 30, 2008, 07:55:26 ös
Yanıtla #149
  • Ziyaretçi

aslında verdiğin örnek çok mantıklı ancak Kuran herhangi bir ders kitabı gibi bir okumada anlaşılacak birşey değil ben kaçıncı sefer okumamdan sonra daha yeni yeni anlamaya başladım önemli olan kelimelere takılmadan altındaki anlamaya kavramaya çalışmak spritüel tasavvuru bilmeden önce okuduğum Kuran'la şimdi okuduğum ve anladığım Kuran arasında dağlar kadar fark var ve aslında bu dinin bu kadar kuralcı yaptırımcı çirkin uygulamaları bulundurmadığını yeni kavradım ve sen düşünebiliyor musun bir yaratıcı senin kılığın kıyafetinle uğraşsın bu mantıklı mı ? ama şimdi kendi inancımızı kendimiz din üstü bilgilerle belirlemeliyiz...