Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 112067 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 12, 2008, 05:56:01 ös
Yanıtla #160
  • Ziyaretçi

Sn.Sevil Hanım
Ben yaşanan yanlışlara sırtımı dönmüyorum bu ister dindar kardeşlerimden gelsin,isterse milliyetimden birinden,isterse bir insan kardeşimden; yazdıklarınızda tamamıyle yanlışda değilsiniz,insan hayatı kutsaldır,benim inancım bunu emrediyor "Bir canlıyı öldüren,bütün alemi öldürmüş gibidir" şiddetin hepsine karşıyım,gericiliğe,baskıya bu fikirlerde tamamıyla size katılıyorum..
Ama açılan bir konu başlığı var İslamın Karanlık Yüzü şimdi onu sizin değiştirdiğinizi gördüm ve buna çok sevindim benimde ifade etmek istediğim zaten buydu.Modern insanlarda hata yapıyor şimdi modernite kötü mü?Burda bu ayrımı belirtmek isterim.

Değerler biz insanlara gerekli ve kolayca kaybedilmemeli kalplerde taşınan sevgi aynı Tayland'da anneler çoçuklarını biz Türklerden az sevmiyor..Ben burda sadece İslama yapılan saldırıya karşı çıkmıyor bu benim değerim eğer burda Hristiyanlığa bir saldırı da olsa karşı çıkardım.Ve uslup anlatım çok önemli bu din Yunusları,Mevlanaları,Somuncubaba'ları,Hacı Bayram Veliyi çıkardı bu nasıl tezat öyleyse bir bunalım çağında yaşıyoruz bunu da kabul ediyorum ama kültürüm,değerlerim benim , sizlerin yapı taşları küçümsenecek şeyler değil dünyada yerini almış..

Şu sözleri en azından Hallacı Mansur kıvamında söyleyin,aşk ile yani kırmadan sözüm size değil uslupta yanlış yapanlara..
Teşekkürler...

Saygılarımla..

Eylül 12, 2008, 06:03:49 ös
Yanıtla #161

Sn.Sevil Hanım
insan hayatı kutsaldır,benim inancım bunu emrediyor "Bir canlıyı öldüren,bütün alemi öldürmüş gibidir" şiddetin hepsine karşıyım,gericiliğe,baskıya bu fikirlerde tamamıyla size katılıyorum..

Sizi cok iyi anliyorum ve anlamami kolaylastirdiginiz icin de Tesekkur Ederim.

Ben burda sadece İslama yapılan saldırıya karşı çıkmıyor bu benim değerim eğer burda Hristiyanlığa bir saldırı da olsa karşı çıkardım.

Bu gibi guzel dusunceye dolayisiyla cagdas bir zihniyete sahip olmaniz acikcasi sevindiricidir.

Bu arada soylediginize katilmiyor degilim, bir bunalim caginda oldugumuz dogru.

Saygi ve Sevgilerimle,
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2008, 06:05:50 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 13, 2008, 01:51:24 öö
Yanıtla #162
  • Ziyaretçi

SN.Darkside  bu konuyu bu başlıkla vermiş olmanız çok hoş olmamış bir kere.İslam dinini bu şekilde tanımlamak ve bu fotoğraflara dayandırılarak hatta bazı haberler örnek göstrilerek anlatmak yanlış ve yanıltıcı olur.Bu bazı devlet rejimlerinin ve dini istismar edenlerin uygulamalarıdır.her dinde araştırdığımız zaman bu tip istismarlar çıkabilir.Bunlara bakıp yorum yapmaktanda Kuranı ve mealini okuyup İslam hakkında fikir yürütsek anlatsak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.Hiçbir din bu şekilde anlatılmayı hak etmez.
Saygılarımla

Eylül 13, 2008, 12:49:22 ös
Yanıtla #163

SN.Darkside  bu konuyu bu başlıkla vermiş olmanız çok hoş olmamış bir kere.İslam dinini bu şekilde tanımlamak ve bu fotoğraflara dayandırılarak hatta bazı haberler örnek göstrilerek anlatmak yanlış ve yanıltıcı olur.Bu bazı devlet rejimlerinin ve dini istismar edenlerin uygulamalarıdır.her dinde araştırdığımız zaman bu tip istismarlar çıkabilir.Bunlara bakıp yorum yapmaktanda Kuranı ve mealini okuyup İslam hakkında fikir yürütsek anlatsak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.Hiçbir din bu şekilde anlatılmayı hak etmez.
Saygılarımla

Pekala Sayin Asoraman; o halde mademki Kuranin meali uzerinde dusunmemiz gerektigini soyluyorsunuz ve size de katildigimi belirtmekle birlikte Kuranda yeralan Elif - Lam ve Mim sifresini bize net olarak, aslina uygun bir sekilde aciklayabilmeniz mumkun mu?

Saygilar.

Bu arada Arkadastan yanit gelmezse diger Arkadaslarimin da tabi derin bilgisi olanlari kastediyorum yanitlarini bekliyor olacam :)
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2008, 12:52:10 ös Gönderen: Sevil »

Eylül 13, 2008, 01:46:13 ös
Yanıtla #164
  • Ziyaretçi

Sn.Sevil Hanım
Bu kelimeler bir çok ayet başında verilmiş ben biraz netden baktım konuyuda daha önceden duymuştum ilim adamlarının farklı açıklamaları olsada sanırım bu kriptoyu çözen yok varsayımlar üzerinde konuşuluyor.Ve her ilim adamı Tanrı daha doğrusunu bilir deyip konuyu havale ediyor.Ben buraya kısa bir açıklama ekliyeyim yinede,zor yerden sordunuz.!!!
http://www.kuranikerim.com/telmalili/bakara1.htm burda Elmalı Hamdi tefsirinden bir bölüm var.
İmzanızı hatırlatan bir soru belki 2012 de çözülür :)
Saygılarımla..

Eylül 13, 2008, 01:47:38 ös
Yanıtla #165

Sn.Sevil Hanım
Bu kelimeler bir çok ayet başında verilmiş ben biraz netden baktım konuyuda daha önceden duymuştum ilim adamlarının farklı açıklamaları olsada sanırım bu kriptoyu çözen yok varsayımlar üzerinde konuşuluyor.Ve her ilim adamı Tanrı daha doğrusunu bilir deyip konuyu havale ediyor.Ben buraya kısa bir açıklama ekliyeyim yinede,zor yerden sordunuz.!!!
http://www.kuranikerim.com/telmalili/bakara1.htm burda Elmalı Hamdi tefsirinden bir bölüm var.
İmzanızı hatırlatan bir soru belki 2012 de çözülür :)
Saygılarımla..

Tesekkurler, son derece faydali oldunuz :)

Eylül 13, 2008, 09:21:35 ös
Yanıtla #166

merhabalar,
foruma henüz yeni üye oldum.ilk sayfada başlayan ve devam eden "islam'ın karanlık yüzü" başlıklı konunun,konu başlığı seçiminin yanlış olduğu kannatindeyim.zira inanç,ideoloji vb. konuların eleştirileri "karanlık yüz" şeklinde bir başlık altında olmasından ziyade "..... adı altında meydana gelen yanlışlıklar" gibi uygun başlıklar altında yapılmalı kanaatimce...
çünkü fotoğraflarda gözükenlerde de,bizim kendi duyduğumuz gerçeklerde de bulunan yanlışlıklar İslam'a,Hristiyanlık'a,Musevilik'e ya da herhangi bir inanca maledilemez.bu başlıkta da asıl amaç belki mal etmek değildir ancak "karanlık yüz" ifadesi sanki İslam'ın bu tür bir yanlışlığı inananlarına emrettiğini ya da İslam'ın herkesçe kabul gören bazı yanlışlarının olduğu anlamına gelir.

Saygılarımla...
Bilgi , en kutsal güçtür !

Aralık 02, 2008, 02:13:01 öö
Yanıtla #167

Belki de öyledir Sayın Dogudanesen. Konu öz ise tartışmaya kapalı ancak insanların bu özden neler aldıkları ne gibi çağrışımlara sebep oldukları konusu tartışmaya son derece açık gözüküyor. İnsan Tanrısına sürekli kurban vererek yağ çektiği bir din kurumunda rahip imam haham vs. olguların dini şekillendirdiği ve artık Tanrı-İnsan arasında tek elden bir hissiyatın ortadan kalktığını düşünürsek din adamları ve inananların bir bölümü çelişkiler içerisine sürüklenmekte.

Bu arada dinlerin karanlık yüzü olmaz insanların ve oluşturdukları toplumların enteresan yüzleri vardır. Kültürel evrimini hangi seviyede yaşıyorsa o formda bir öğretiyi benimseyen toplum yaşadığı koşullara göre dini yorumlar.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2008, 02:15:37 öö Gönderen: Fraternis »

Aralık 06, 2008, 07:13:28 öö
Yanıtla #168
  • Ziyaretçi

bu resimlerin hic biri islamla bagdastirilamaz salak araplarin ve o salaklarin emperyalizimine kapilmis geri kafalarin ki bence kafalarina taktiklari sarigin bir kismi beyinlerine dolasmis insanlarin isleri ben ingilterede yasiyorum boylelikle bir cok arapla tanisma firsatim oldu bu insanlarin bana anlatikklarinin bi kismini size anlatayim
yer iran konu sex
1-  iranda sex yapmak isteyen bi erkek zina olamsin diye ilk once cami hocalarina gider
2- cami hocasina istegini soyler ve ona yardimci olmasini ister
3- cami hcasi kara kapli defterden adama o anda kendine resim brakan bayanlarin resmini gosterir ki kendileri o anda haremlik selamlik oldugu icin adama gorunemezler
4- adam begendigi kadinin parasini odeyerek o kadinla artik ne kadar istiyorsa hocadan kendisini o kadinla evlendirmesini ister (artik 1 hafta 3 gun 5 gun her nekadar istiyorlarsa )
5- hoca onlari evlendirir 
bu yaptiklari seyle arkadaslar zina yapmamis oluyorlar kendi orumcek kafali beyinleriyle bu bir cok ulkede boyle veya buna benzer sekilde devam edip gider afganistanda bir donem salataligi satarken ikiye bolunup satilmasi gibi fetvalar var erkek essegin cinsel organina bakti diye kirbaclanan kadinlar vb vb daha bir cok olay yani butun yabanilik tas kafalilik islamda degil patoz  kafali araplarda ve emperyalizimine kapilmis samn kafali isbirlikcilerinde
not:bu yazimda kesinlikle islam dinine bir sey demiyorum hatta saygi duyuyorum benim lafim dini kullanip insanlara zulum yapanlara

Aralık 25, 2008, 10:10:29 ös
Yanıtla #169
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben herzaman söylemişimdir İslam dinine ve müslümanlara format lazım diye...
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.