Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Beynin sırrı çözüldü  (Okunma sayısı 8937 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 02, 2007, 12:43:43 ös
  • Aktif Uye

Florida Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jose C. Principe, beynin şifresini çözdüklerini iddia ederek "Beynin hangi bölümünün ne iş yaptığını ortaya çıkardık" dedi.

Antalya Talya Oteli'nde düzenlenen 5. Uluslararası Biyomedikal Mühendisliği ve Gelişen Teknolojiler Sempozyumu´nda konuşan Prof. Dr. Jose C. Principe, yaptığı açıklamada, yaptıkları çalışma ile beynin hangi bölümünün ne iş yaptığını ortaya koyduklarını bildirdi.

"Çağın devrimi" olarak nitelendirdiği çalışma ile beynin hangi bölümünün ne işe yaradığını, hangi organa hükmettiğini belirlediklerini ifade eden Principe, şunları söyledi:

"Bu çalışma ile beyin dalgalarını toparlayıp, işleyip, elleri çalışmayan insanların ellerinin çalışması sağlanabilecek. Artık beyindeki sinyallerin ne anlama geldiğini biliyoruz. Beyin ile vücut arasındaki iletişim çözüldü. Bu metotla beynin hangi bölümünün ne iş yaptığını ortaya çıkardık. Beyne yerleştirilen elektronik bir cip vasıtasıyla yapay kola beyinden komut vererek istenilen hareket yaptırılabiliyor.

Artık doğuştan veya kaza sonucu kolu olmayanlara takılacak yapay kolla, organ eksikliği giderilecek. Yapay kol sağlam kol gibi iş yapabilecek hale gelebilecek. Bu konuda çalışmalar devam ediyor."

Principe, yapay kola uygulanan sistemin yapay bacak içinde uygulanabileceğini belirterek, bunların beyin elektrodu, cihazlar ve robot (yapay kol, bacak) vasıtasıyla uygulanabilir hale geldiğini sözlerine ekledi.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 02, 2007, 06:52:20 ös
Yanıtla #1

Hoş geldin! Terminatör :)

Aralık 26, 2010, 01:51:43 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

10 yıl içinde gerçekten terminatörler çıkacak ben inanıyorum buna..uçaklar ve daha bir çok alet robotlar tarafından kontrol edilecek...
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Aralık 26, 2010, 11:32:28 öö
Yanıtla #3

10 yıl içinde gerçekten terminatörler çıkacak ben inanıyorum buna..uçaklar ve daha bir çok alet robotlar tarafından kontrol edilecek...

ohoo bu kadar hizli dusunme istersen .. zamana ayak uydur yoksa zamani hizla gecer cagi gerinde birakirsin :)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 15, 2011, 07:06:22 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ohoo bu kadar hizli dusunme istersen .. zamana ayak uydur yoksa zamani hizla gecer cagi gerinde birakirsin :)

bu konuda gizli bir bilgi vereyim ;rahmetli babamın dedeleri daha tv çıkmamışken küçük bir kutudan dünyayı göreceklerini söylerlermiş.Şimdi hepsi rahmetli oldu toprakları bol olsun ;zamanı hızlı yaşayıp çağları geride bırakan erenler diyorum ben onlara.SAYGILAR SEVGİLER
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Ocak 22, 2011, 09:53:58 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

bu konuda gizli bir bilgi vereyim ;rahmetli babamın dedeleri daha tv çıkmamışken küçük bir kutudan dünyayı göreceklerini söylerlermiş.Şimdi hepsi rahmetli oldu toprakları bol olsun ;zamanı hızlı yaşayıp çağları geride bırakan erenler diyorum ben onlara.SAYGILAR SEVGİLER

Bunlari soylemek guzel bisey ancak bunlari uretmekte onemli, mesela benim hayalini kurdugum bazi seyler Push darbe filminde konu oldu ancak bilim matematik ilerledikce ilerler, o yuzden butun yaratici insanlar matematigin neden sonuc iliskisini ve olaylari formulize edebilmis polymathlardir.

Ocak 22, 2011, 10:07:22 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bence beynin sırrını çözmek istiyorsanız adreslerden birisi Bâde Meyhanesidir ki Nevizade kameriye sokaktadır.

Aksırıklıklarım ve Tıksırıklıklarımla.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Ocak 23, 2011, 02:48:17 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

beynin kodlarını cözmek istiyorlarsa önce insan denen varlıgın yapısını ve hareket kabiliyetini keşfetmek gerekir eger insan cözülemiyorsa beynin fonksiyonları da tam olarak cözülemez sadece kısmi cözülme olur cunki insan bulundugu duruma göre hareket eder  bu da insanın her ana ayrı bir beyin fonksiyon alanını kullanır yani bu insanın yapısın agore degisir insanın hassasiyet nokttalarını cözmeden bu is yarım ve sakat kalır