Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Filistinde çocuklar ölüyor Masonlar nerde?  (Okunma sayısı 48189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 12, 2007, 08:11:25 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..
Bir insanın tek başına yapabileceği şeylerle,milyar dolarları elinde tutan bir birliğin yapabileceği şeylerin kıyaslanması sizce de abes değil midir?

Temmuz 12, 2007, 08:39:32 ös
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

Sn. Einsof... O milyar(!) dolarlari tutuyorlar (!) dediginiz dolarlar da kisilerden (dul kadinin kesesi) gelmiyormu? Bi kisiler birlik olup birsey yapmiyor mu? Bu kisileri en cok sucladiginiz sey BIRLIK olmalari degil mi? Insanlar her seyi elestirmeye cok alismislar ama kendilerine bir sey soruldugu zaman ben tek basima ne yapabilirim ki deyip siyriliveriyor hemen ;) En kolayi. tabiiki. Peki Sn. Einsof. SIze de soruyorum. Zamaninda yok olan Bosna yardimlari icin de forumlarda boyle topicler actiniz mi? Yada herhangi birine sordunuz mu? Bizim yardimlarimizin en azindan nereye gittigi biliniyor, siz nereye gittgi belli olmayanlari sorgulasaniz daha faydali olur. Bu ornekleri cok daha uzatabilirim, ama hakikaten ayni tornadan cikmis sorulara ayni cevaplari vermekten bunaldim.

Temmuz 12, 2007, 08:51:37 ös
Yanıtla #52
  • Ziyaretçi

Bu topiğin açılma amacı yardım ve sevgi örgütü olduğunu iddia eden masonlara "Peki Irak ve Filistin" için ne yapıyorsunuz sorusunu sormaktı..Bosna yada başka bir ülke için toplanan yardımların bir takım üç kağıtçılar tarafından çarçur edilmesi konu dışıdır.Ayrıca şahsım adına konuşucak olursam emin olun hiç de öyle azılı İslam savunucusu,islamı malzeme olarak kullanan herkese yakınlık duyan birisi değilimdir!Ben sadece hakikati görür söylerim,ve benim gördüğüm doğrulara göre mesela islama büyük faydaları dokunduğu iddia edilen Fethullan gülen gibi insanlarda sahtekarın ve üçkağıtçının tekidir,amaçları sömürüdür!Tarikat cemaat şu bu değil hakikatin peşinde olmak lazım kanımca..Bugün Nurcusundan ibdacısına,ismailağadan kadirilere kadar,birsürü cemaati analiz etmiş biri olarak birinin diğerinden eksiklik ve kusur yönünden pek de farkının olmadığını söyleyebilirim..Zaten Hz.Muhammed bir hadisinde "Ümmetinin sayısız yola ayrılıcağını bunların yalnızca birinin hidayet diğerlerinin delalet yolunda" olacağını belirtmiştir!Ahir zaman hadislerinde müslüman gibi gözüken bir çok kişinin cehennemin en dibinde olacağından bahsedilir..
Sevgilerimle

Temmuz 12, 2007, 09:00:43 ös
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

Soylediklerinizi cok iyi anliyorum. Tek sordugum, byu bahsettiginiz, incelediginiz, analiz ettiginiz gruplara da sordunuz mu bu sorulari? Her yardim ve sevgi orgutune de sordunuz mu yoksa bizi ozellikle mi sereflendirdiniz sorularinizla. Sadece bunu merak ediyorum. Objektif oldugunuzu soyluyorsunuz, takdir ediyorum. Fakat objektif olan bir kisi dusuncesini HER platformda dile getirir.

Ayrica unutmayiniz ki orgut olarak bahsettiginiz kurulus DUNYA capinda bir kurulustur. Bolgesel degil. Bu durumda her yardim ve baris dernegine sormaniz gerekir dunyadaki "X sorunu hakkinda Y sorunu hakkinda ne yapiyorsunuz" diye. Objektiflik budur.

Bir tarafa sormak subjektifliktir, ve yonlendirmedir. Ayrica EMIN olun sizin veya orgutunuzun, veya deger verdiginiz cogu yerden DAHA COK yapiliyordur yapilmasi gereken yapilmasi gerektigi kadar.

Tekrar soruyorum, hayrani oldugunuz, deger verdiginiz, amaci dinimizi yayma, insanlari bilgilendirme, insani insana kirdirmaya dur deme, kotuleri durdurma, halki bilgilendirme olan  gruplarin web sitelerine gidip her birine SIz FIlistin ve Irak icin ne yaptiniz diye sordunuz mu. Cevabi ya evet dir ya hayir. Sadece bunu merak ediyorum. Siz nasil sorulariniza (begenmeseniz de, veya isinize gelmese de) cevap aliyorsaniz, bu cevabi da vermenizi rica ediyorum.

Tesekkurler

Temmuz 12, 2007, 09:07:59 ös
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..
Şu an bu forumda olduğum için bu soruyu masonlara yöneltiyorum..Zamanında beraber çalıştığım bir tarikatın çıkardığı dergilerin satmaması ve ilgi görmemesi sebebiyle "Bu dergileri çıkarıcağınız paralarla yoksul insanlara yardım etseydiniz daha fazla yaklaşırdınız Allah rızasına" dediğim için bugün hiçbiriyle görüşmüyorum..Ayrıca bugün Deniz Feneri türündeki İslami alt yapılı yardım derneklerinin çoğunun sahtekar ve yiyici olduğunu burdan ilan edebilirim!Bunların topladıkları paraların - diğelim ki 1 trilyon - yarısı dağıtılırken yarısı bu faaliyetlerin başındaki insanlar tarafından mideye indirilmektedir!Görerek ve bilerek konuşuyorum,şahid olduğum şeyler..Amacım burda masonları aşağılayıp sahtekar islamcı tarikatları yüceltmek falan değil kesinlikle..Umarım anlatabiliyorum

Temmuz 12, 2007, 09:13:07 ös
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

Anliyorum, fakat, hala soruyu direk olarak cevaplamadiniz. Siz bu bahsettiginiz derneklere veya herhangi bir baskasina bu soruyu sordunuz mu? Sahit oldugunuz seyleri durdurmak icin neler yaptiniz? Sadece soru bu EVET veya HAYIR...

Sizin sahtekar islamci tarikatlari yutceltmek gibi bir amaciniz olmadigini (ve yazilariniza bakarak olmayacagini) biliyorum, bundan bir suphem yok.

Benim gormeye calistigim sadece objektiflik o kadar :)

Temmuz 12, 2007, 09:27:09 ös
Yanıtla #56
  • Ziyaretçi

İçine girdiğim tarikatların çoğu bu tür yardımlar yaptıklarını söylüyordu(sorduğum için) Masonluğa özel ilgi göstermemin sebebi masonluk nedir sorusuna verilen cevapların bana samimiyetsiz gelmesi!Haa çıkıp deyin ki biz dünya egemenliğini elinde tutan,bu amaçla hareket eden,batı ve yahudi hizmetkarı bir yapıyız :) (böyle bişey denmesi mümkün değil tabi) başımın üstünde yeriniz var..Ama böyle,yok insanlıktı yok yardımdı yok barış kardeşlikti..Anlıyorsunuz Sn.Sublime

Temmuz 12, 2007, 10:08:43 ös
Yanıtla #57
  • Ziyaretçi

İçine girdiğim tarikatların çoğu bu tür yardımlar yaptıklarını söylüyordu(sorduğum için) Masonluğa özel ilgi göstermemin sebebi masonluk nedir sorusuna verilen cevapların bana samimiyetsiz gelmesi!Haa çıkıp deyin ki biz dünya egemenliğini elinde tutan,bu amaçla hareket eden,batı ve yahudi hizmetkarı bir yapıyız :) (böyle bişey denmesi mümkün değil tabi) başımın üstünde yeriniz var..Ama böyle,yok insanlıktı yok yardımdı yok barış kardeşlikti..Anlıyorsunuz Sn.Sublime

Anliyorum tabiiki ama belki de her sey sizin gormek istediginiz gibi degildir ;)

Temmuz 13, 2007, 09:18:31 ös
Yanıtla #58
  • Ziyaretçi

İsrail'in kusursuz katliamlarını detaylarıyla görebileceğiniz bir site :

http://www.thewe.cc/contents/more/archive/atrocities.htm

Mutlaka girip özellikle alt tarafta kalan resimlere bakmanızı öneririm...

Temmuz 16, 2007, 02:58:21 ös
Yanıtla #59
  • Aktif Uye

teşekkürler paylaşım için..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .