Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: VAH VAH VAH NE YAZIK,ÇOK ÖVÜNDÜĞÜ SEMTTEN ÇIKINCA BÖYLE OLUNUYOR DEMEK Kİ  (Okunma sayısı 32554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 31, 2009, 02:29:33 ös
Yanıtla #50
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Söyledikleriniz çelişiyor sayın degas. Onur meselesiydi, şimdi ise koruma meselesi oldu..

Sinirle yazılmış yazılar ile sakin kafayla bağımsız tüm değişkenleri br araya getirerek yazılmışları değerlendirin, düşünceler çelişmez, sadece evrimleşir.Yapılan işler iç politik mesele olarak kullanılmaya başlanması bu işin onurdan çok tezgah olduğunu gösteriyor, nihayetinde oyunu kuranlar arasında olmadığım için bilgiler gün ışığına çıktıkça yorumlayabilirim.

Ocak 31, 2009, 02:29:52 ös
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

Sevgili kardeslerim Davos 2009 u tam olarak izledim ve bazı yargılarımda degismeler oldu.Simdi baktıgımızda 4 katılımcıdan 3 u israil karsıtıydi.Ve bu 3 katılımcı israilden önce konustu sonuc olarak israilde hepsıne bir cevap vermek zorundaydı bence sure olarak bir adaletsizlik yok.Diger 3 katılımcı sankı oraya israili yargılamaya gelmıs gibiydi keza turkiyenın tavri resmen haması destekler nitelikteydi bir dusunun birileri gelse PKK yi ovse ve DTP yi ovse bizim bu hosumuza gidermi.İsrailin damarına basıldi Simon Pereste tepki verdi sonra bizim Kasımpasali tepkiyle karsılasınca o daha buyuk tepki verdi cunku birileri gazlamıs bence.Eskiden us pustu nolduda aslana dondun be adam demezlermi.

Demeleri lazım Sayın Waldow, umarım en doğru şekilde derler..

Ocak 31, 2009, 02:51:43 ös
Yanıtla #52
  • Aktif Uye

Alıntı
Sen Türk ordusunu sizin *** ordunuzla karıştırıyorsun galiba çocuk.

Senin tarz yazayım. Bak şimdi :)

Bre gafil sen bilmezmisin senin Türk ordusunun eğitim talimnameleri bile Amerikan menşeiilidir? Askerlik yaptınmı sen? Sizin ordunun giydiği üniformadan ayağındaki postalına kadar ucuz Amerikan taklididir.Silahlar "Made in USA", Harbiye de verilen dersler bile "Made in USA". Sen nered yaşıyorsun aceba? :)

Kusura bakma ama bilmeden konusma ben askeri ögrenciydim bıraktım bizim silahlarımız made in USA fln degildir bazıları olsa bile onuda parası odenıp alınmıstır sanki bedavamı veriyorsunuz ayrıca bizim askerlerimiz sizde talim gormez dunyadaki en iyi yetismis birlik bordolardır bunu sızın komutanlarınız bize soluyor ve bizden bisiler ogrenmeye calısıyorlar cunku turkun savasma azmı ve stratejilerine herkes hayran.

Ocak 31, 2009, 04:55:26 ös
Yanıtla #53
  • Uzman Uye

“Monşerlerin âdetini pek bilmem” diyen Erdoğan’a tepki gösteren emekli büyükelçiler, “Bu tutumun tamiri yine mesleklerinin icabını yerine getiren monşerlere düşüyor” dedi
Büyükelçiler;
Onur Öymen: Başbakan’a yakışmayan bir söz. O küçümsediği diplomatlar, Başbakan bisküvi ticareti yaparken, Türkiye’yi temsil ediyorlardı, hayatlarını tehlikeye atarak mücadele ediyorlardı.

Mustafa Akşin: İsrailli başbakanlarla ilgili sözleri çok münasip kaçmadı. Erdoğan, adeta Milli Görüş günlerini hatırlatıyordu.  Monşer kelimesini ağzına almaması lazım, bir takım kişilerin hassasiyetini okşayacağım diye, hariciyecilerini harcaması gereksizdi.

İnal Batu: Başbakan’da fevri davranışlar, herkesi azarlama eğilimi var. Ciddi bir üslup sorunu var. Diplomat olmak utanılacak bir şey değil. Onlar kriz yaratıyor, biz çözmeye çalışıyoruz. Monşer lafı eğer halktan kopuk anlamına geliyorsa, bütün diplomatlar orta halli halk çocuklarıdır. Cumhuriyet diplomatlarının monşerlikle ilgisi yok.
Kaynak:  http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=siyaset&KategoriID=&ArticleID=1053810&Date=31.01.2009&b=Buyukelciler

Ocak 31, 2009, 09:25:32 ös
Yanıtla #54
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın M.Akyol Merhaba ,

Alıntılama yaptığınız yazı ve konuşmaları ben de takip ettim. Ama bir noktayı düzeltmek daha doğrusu minik bir ilave yapmak istiyorum. Sayın Onur Öymen başbakanın bisküvi ticareti yaptığı günlere kinayeli bir gönderme yapmış , ama unutulan birşey var , başbakan yalnızca bisküvi ticareti yapmış birisi değildir ki ...Kendisinin bugüne bugün mesela "sucukçuluk" sektöründe de müthiş bilgi birikimi  vardır . Daha ne sektörler , neler neler ...

Bugün artık tek branşta uzmanlaşma yetersizdir , muhasebecilikten sucukçuluğa , hatipliğe , öfkeyi bile  bir hitabet sanatı olarak kullanabilme gücüne uzanan "çok geniş bir yetenek skalasına" ihtiyaç vardır artık ... yabancı dil bilgisi filan kesinlikle gereksizdir , mesela sucukçulukta öyle bir "üretim hamlesi" yaparsınız ki , belediyeci olursunuz , sucukçuluk deneyiminizi duble yol yapımında kullanmayı bilmek de sizi başbakan yapabilir , herkes bu sefer yabancı dil öğrenmek yerine sizin dilinizi anlamak zorunda kalıverir...

Siz , ben ...Kars'dan yüklenilip gönderilmiş etin sucuğa nasıl dönüştürülüp de İstanbul'da satılacağını , bu parayla ilim-irfan ve iman sahibi insanlarımızın yuvalandıkları tarikatlara ne kadar destek verilmesi gerektiğini , bu yardımların nemalanmak suretiyle kaç yılda kaç gemi alınabileceğini filan  biliyor muyuz ?? Bilmiyoruz .....Bunları bilmeyip bir de hala finansçıyız, marketing bizim işimiz , kurumsal iletişim , itibar yönetimi filan diyoruz bir de kalkıp ...Sünnet düğünlerinde takılan altın ve paraları nemalandırıp filo satın almayı bilmeden bu nasıl finansçılık , nasıl bir budgeting , değil mi?? Bunlar büyük eksikliklerimizdir bizim...

Ama bu eksiklerimize rağmen , bize "özgürlük" verilmiştir bu dönemde ...Artık sıkıntımız filan olduğunda "annemizi de alıp" dilediğimiz yere doğru "yola çıkma ve çıkartılma hakkı" tanınmıştır bizlere ....Az şey midir bunlar ?? Bugün siz ve ben başbakan değilsek , bu husustaki donanımsızlığımız , bu konulardaki kapasitesizliğimiz nedeniyledir ....

Ama kendisi bu eksikliği yaşamamıştır , çünkü sucukçulukta namı alıp yürümüştür. Bundan böyle bu topraklarda başbakan olabilme yeterlilikleri arasına "sucukçuluk" da önemli bir kalifikasyon olarak girmiş bulunmaktadır. Bu örneklere bakarak bizlerin derhal kendimize gelmemiz , eksiklerimizi gidermemiz gerekmektedir.

Ama bakın görüyorsunuz , bu "laikçi elitler" bir türlü kendisinin hakkını teslim etmemektedirler ; neler neler başarmış olmasına rağmen bu "monşerler" halktan uzaktır ...Halka yaklaşmak için bir diplomatımızın , bir politoloğumuzun sucukçuluk yaptığını gördünüz mü ? Hayır . Yapmazlar , yapmadıkları için de bütün diplomatlar yetersizdir ...

Bugünkü sıkıntılarımızın çoğu sucukçuluk yapmış , duble yol yapımını hatiplikle bütünleştirmeyi bilmeyen diplomat kadrosunun yetersizliğindendir...  Ha sucukçuluk yapmışsın , ha başbakan olmuşsun , ikisi de aynı şey sayılır değil mi nihayetinde ...Hep bu "kemalist elit" in kıymet bilmezliğinden bu durumdayız ....

Ama artık önümüzde "rol model" var , hep böyle kalmak zorunda değiliz , modelleme yaparak öğreneceğiz bizler de ...öyle değil mi ??

Saygı ve sevgilerimle
Quality has no fear of time ..

Şubat 01, 2009, 04:26:40 öö
Yanıtla #55
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

araptan daha arap lafını istediğiniz yere çekebilirsiniz. eğer bir medyanın yayınını çözmeye kalkarsanız derin araştırma yapabilmelisiniz. israil medyasının dükkan dediği ifadeler aslında bazı yerlerde dolaşan haritaların yapılmaya başlandığını gösterir.  yoksa 2-3 macera perestin uydurduğu haritalar elbette değildir. daha farklı şeyler bekliyorum sizden :)

« Son Düzenleme: Şubat 01, 2009, 04:31:11 öö Gönderen: de_hund »

Şubat 01, 2009, 01:21:25 ös
Yanıtla #56
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın M.Akyol Merhaba ,

...Kendisinin bugüne bugün mesela "sucukçuluk" sektöründe de müthiş bilgi birikimi  vardır . Daha ne sektörler , neler neler ...

Kopuzlara bağlı elif gıdanın mıhasebe mdürü iken eşek etinden sucuk yaptıklarından dolayı dönemin gazetelerine çıkmışlardı, gazetede yazanda şuanki kankası kapanilerin sabetay kızı nazlı ılıcaktı. :D

Ama asıl komedi bu değil tabi, bir gün çalıştığım firmanın hammadde aldığı AB gıda isimli firmaya gittim, firma çamlıca.Firmanın kapısından girdim birde demesinlermi ayakkabıyla girmek yasak. :D , sonra öğrendimki firma Unakıtana aitmiş, o dönem mısır vurgunundan 400 milyar haksız kazanç sağlamıştı.

Şu dünyada bir tane düzgün dinci varmı çok merak ediyorum, gerek müslümanım diyen gerek hristiyanın gerekse yahudiyim diyen.

Şubat 02, 2009, 04:27:08 ös
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

Sevgili Dostlarım İlkin Şu Davos konusu tam anlamıyla bir komedi.
Saat gece ikilerde hava alanlarında karşılamalar.Kuru bir kalabalık ve boş bağrışmalar.İsrail olsun diğer ülkeler olsun buna Amerikada dahil çok korktular :D
Sizce Başbakan emperyalizme karşı zafermi kazandı.TAbiki bu halk tarafından böyle biliniyor.
Hiç bir şey söylemiyecem sadece Akp hükümeti bu ülkenin başına geldi geleli özelleştirme adına peşkeş çekilen halkın alınteri olan sektörler kimlere satıldı...

Mükemmel hazırlanmış bir tezgah ve Tayip Erdoğan belliki oraya dersini çalışmış gitmiş
Bu şekil bir reklam yapmasaydı seçimlerde Akp sandıktan ancak üçün birini alırdı.

Son olarak özellikle bir antiemperyalist arayan varsa
Cumhuriyetin kurucusu Atayı iyi tanısın

Şubat 02, 2009, 04:42:17 ös
Yanıtla #58
  • Uzman Uye

Bay shemuel Akşam Gazetesi eski genel yayon yönetmeni Sedar Turgut'un linkteki yazısını okumanızı öneririm.Çünkü sizi destekler nitelikte.
Yazısının başlığı: Başbakan'ın planlı öfkesi
http://www.aksam.com.tr/2009/01/31/yazar/11385/serdar_turgut/basbakan_in_planli_ofkesi.html
Mükemmel hazırlanmış bir tezgah ve Tayip Erdoğan belliki oraya dersini çalışmış gitmiş
Bu şekil bir reklam yapmasaydı seçimlerde Akp sandıktan ancak üçün birini alırdı.

Şubat 02, 2009, 05:45:20 ös
Yanıtla #59
  • Uzman Uye

Evet tabiki gerçek olan budur.Olayı güzel çözümlemiş