Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: “Kürt” varsa sorun var...  (Okunma sayısı 6811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 31, 2012, 05:29:23 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Sayın Karahan ile yine ters düştük , olsun sonuçta ortak bir noktada buluşuruz .
Gelelim savsata denen inanca ; anladığım Sayın Karahan
Alıntı
'' .Senin savsata dediğin şey benim inancım bumu sizin hoşgörü yada toleranstan anladığınız.''
  beni tekrar hakir ve ALLAH' sız savsatası kıvamında gördü , canı sağolsun .Benim tavsiyem İnancını sorgulayan bir münafık olarak görülen ben nacizane YAŞAR NURİ beyefendinin kitaplarını tavsiye ederim .ALLAH ile ALDATMAK  vb.

Alıntı
Bunu yapmak zorundamısın,her miden bulandığında böylede kusulmazki.

Eğer bu kadar yazıdan bu izlenimi çıkardıysan size ancak Saygılarımı sunarım . Bu Ülkede her zaman 3 Maymunu oynayacaksınki başın ağrımasın .Son günlerde LEVENT KIRCA' nın ağzından çıkan ve defalarca Özür dilediği halde dillerine pelesenğ ettiler neden mi ? O kişinin söylediği HAKSIZLIĞIN karşısındaki dik duruşunun  karşısında söylenecek sözleri olmadığı için belden aşağı vurdular ve vuruyorlar . Sonuçta aciz İnsan İftira ve şikayet üretir birde İftirayı çok güzel kullanır.

Son sözüm HAK'IN olmadığı hiç bir şey ALLAH' ı ve onun DİNİNİ temsil edemez. Sorarım sana Sayın Karahan;  ben iyice KUSACAĞIM ŞİMDİ neden biliyormusun .. 720 TL parayı insanına layık gören bir yönetim ALLAH'ın dininden nasıl olur , sorarım size ? ENGİNİZİSYON mahkemeleride TANRI adına yargılamadılar mı ?  Ne çabuk bu günler unutuldu , ne çabuk unuttunuz bu FORM 'un mensubu olanlar nasıl Eziyet gördüler .

Sonuçta sizi daha objektif bir bakış açısıyla olaylara bakmanızı tavsiye ederim .Sonuçta Toprağın altına ben tek gireceğim ve ALLAH  denen güce ben hesap vereceğim sakın onun karşısında da burda nasıl atıp tutuyorsam orada da konuşacağım . Bir eli yağda bir eli balda olup ahkam kesen , Haktan ,Adaletten bir haber vurdumduymaz insanların oluşturduğu bir Toplum sizce ne kadar dürüst olur ?

Saygılar 
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 05:37:47 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 31, 2012, 05:38:01 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Tabiki söyleyeceklerim var  fikrim ve yazının içeriğinde savunduğum noktaları elbette bende anlatacağım.Aslında benim rengim hep belli  ben türküm ve bu ülkenin bölünmez-bölünemez bütünlüğünün inancına sahibim.O inançtırki Atatürkün kurup istikamet verdiği bir ülkeyi çapulculara,ve bizi bölerek parçalamak isteyenlere karşıda dimdik ayakta duracağız.Ben sonra konuşacağım kısır çeki,şmelerden de fırsat kalırsa.

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 31, 2012, 05:43:34 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Nosam33

Nereme cuk diye oturdu bu soru anlayamadım ben.Meramınız nedir?Birinin kalkıp bana cuk diye oturtacak bir soru sormasımıdır,kaldıki sn.tij'in niyeti bana cuk diye oturtmak olduğunu sanmıyorum bu nasıl menem bir usluptur böyle.Sıkıntılı bir dil kullanıyorsunuz,bu tarz bir uslup ile de devam edebilirim ama yapmayacağım ve tartışmayacağım.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 31, 2012, 05:52:40 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Alıntı
Nereme cuk diye oturdu bu soru anlayamadım ben

Bu haddi aşan ve şahsıma yakışmayan bir sinir sonucu yazımdan dolayı ÖZÜR DİLERİM Sayın Karahan ve diğer form üyelerinden .
Sayın Tij İn dile getirdiği soru bence yerinde biraz yazıyı dikkatlice okursak gerçek anlamda bir kışkırtma ve karşı taraftakileri bir ÖTEKİLEŞTİRME sizce de  yapılmıyor mu?
İnançlı birisin sana saygıda duyuyorum TÜRK 'üm diyorsun ben merak ediyorum biz neyiz a dostum merak ettim .
Biz bu Ülkenin ASKERİ öldüğünde keyifmi aldığımızı sanıyorsun .Bu Formda benden başka ŞEHİT olduğu günün gecesinde Havai Fişek fırlatanlara olmadık tarzda   HAKARET etmedim mi ?
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 31, 2012, 06:54:10 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Hani PKK nın üstdüzey yetkilileri ve onların siyasi uzantıları derler ya,"Kürdistan Türk sömürgecileri tarafından işgal edilmiştir"diye...

Oysa realiteye bakınca,bütün metropeller ve kıyı şeridi,inşaat sektörü,turizm sektörü,gayri meşru faaliyetler vs
Kürt fırsatçıları tarafından zapt edilmiştir.

Kendimizi kandırmanın gereği yok;korkarım,birgün bizim çocuklarımız,torunlarımız batı anadolu dağlarında gezmeye başlayacaklar.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Aralık 31, 2012, 09:11:33 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Tarih boyunca Türk ve Kürt kardeş gibiydiler ve hala öyleler. Osmanlı cihan devleti adı altındaki Türk hükümdarlığı altına kendi rızasıyla savaşsız topyekün katılmış tek millet Kürtlerdir.  Diğer milletler de kendi rızalarıyla fakat göstermelik savaşlarla katılmışlardır. Daha doğrusu katolik haçlı ordularının girdikleri ortadoks ve yahudi köylerde herkezi kılıçtan geçirip kadınlara ve çocuklara tecavüz ederek ilerlemeleri nedeniyle Türkün vicdanlı sinesine sığınmak zorunda kalmışlardır.

Sevr planlanırken bulgarı ermenisi yunanı vb. milletler geçmişte canlarını kurtaran Türkleri haçlı ordusunu aratmayacak düzeyde katledip kendilerine ait bir ülke kurma telaşındayken, Kürtler sevr planlarına karşı çıkarak kendilerine ait bir Kürdistan kurulması teklifini itelemişlerdir. Yani tarih tekerrür etmiş ve Kürtler Türklerle ilişkilerinde kendi istekleriyle katıldıkları gibi  bir zorlamaya dayalı bir ayrışmaya da yanaşmamışlardır.

Türklerin ve Kürtlerin karanlık tarafları kardeş olduğu gibi sosyal yaşamda barışçıl takılanlar da kardeş gibidirler.

Demek istediğim Kürt mafyası ile "Beyaz" Türk mafyası da kardeştirler. Bu beyaz kavramı eroinin renginden mi geliyor bilemiyorum. Yani Türksolu adlı sitede nedense beyaz Türk mafyasının hakimiyet alanını belirtmiyor ki Tüm dünyaya hakimdirler. Bırakın da teşaron olarak kullandıkları Kürt mafyası da az çok malvarlığı edinsin bu fizik kurallarına aykırı durmuyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2012, 09:27:23 ös Gönderen: Masor1976 »

Ocak 01, 2013, 01:38:41 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Ceycet
Yazıdan benimde çıkarımım ın bir bölümü budur.Özellikle kıyı şeritleri mesela adalarda nerede ise tüm sektörler kürtlerin elinde eşyanızı dahi taşıyamazsınız orada tek başınıza.

Benim bu yazıda en çok dikkatimi çeken ve benide oldukça rahatsız eden boyutu ayrışmacılık kürt ve türklerin ayrışımı o kadar net ve üst seviyeye geldiki yazıdada bunu oldukça net ortaya koyuyor.Kürt türk kardeştir sözünü bilemem ama tüm dünyadaki insanlar aslında kardeştirler.Sadece türk ve kürt kardeştirler sözü bile bir ayrımcılıktır.

EDMUND BURKE

Ocak 01, 2013, 03:50:18 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Haklısınız,sayın Karahan.

Aslına bakarsanız,doğada yaşayan tüm canlılar kardeştir;çünkü,varoluş kaynakları aynıdır.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 01, 2013, 04:30:24 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Büyüklere masallar kürt - Türk kardeştir inanmadığım söylemdir. Alıntının içeriği gayet doğru tesbitlerle dolu nerede kürt varsa orada sorun vardır. Artık kardeşlik masalları bir kenara bırakılıp gerçekler hemde apaçık gerçekler Türk Milletine anlatılmalıdır. Hainlik ve alçaklık hangi taraftan , kimden yada hangi unsurdan gelirse gelsin hain ve alçak ; hain ve alçaktır.......

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Ocak 01, 2013, 08:55:24 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Alıntı
Hainlik ve alçaklık hangi taraftan , kimden yada hangi unsurdan gelirse gelsin hain ve alçak ; hain ve alçaktır.......

Sayın oasis Güzel bir tespit , anlayan anlar.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus