Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Astral seyahat ile ilgili (bir soru)  (Okunma sayısı 1686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 28, 2018, 05:28:23 ös
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 39
 • Cinsiyet: Bay

Merhaba arkadaşlar,
Vakit buldukça astral denemeleri yapıyordum. Dün geceki astral denememi sizlere anlatmak ve daha önce astral deneyim yaşamış arkadaşlara bir soru sormak istiyorum.
Astral seyahata hazırlığımı yaptım ve bilincimi bir noktada toplamaya başladım. Kulaklarımdan kısa kısa kesilmiş uğultular gelmeye başlamıştı. Bilincimi yukarıya doğru bedenimden ayırmak istedim, çok az (yaklaşık 5-10cm civarı) bilincim bedenimden ayrılmaya başladığında kalp atışlarım çok hızlanmıştı ve nefes alışverişim çok azalmıştı. Tedirgin olduğum için bilincimi ayıramadım. Yatış pozisyonumu bozmadan bilincimin yuvarlanması (baş dönmesi) gibi bi teknik uyguladım. Bilincimi bir noktaya sabitleyip baş dönmesi (sağa doğru elips şeklinde hızlı daireler çizerek) yaşamaya başladım. O döngüde ne yapacağımı bilemediğim için astral seyahata çıkamadım.  Yine yatış pozisyonumu değiştirmeden bilincimi havada asılı bir yere odaklayınca sanki bir ipi yukarıya doğru asılıp bilincimi bedenimden ayırmaya çalıştım. Düşüncelerimle ipi tutmaya ve kendimi çekmeye başlayınca bedenimde kollarım da yavaş yavaş kalkmaya başlıyor gibi oldu. Kalp atışlarım hızlıydı ve nefesimi zor alıyordum. Alnımın terlemeye başladığını gissettim ve yine bilincimi ayıramadım.
Astral bedenin normal bedenimden ayırma safhasına kadar getirip ayıramamamın sebepleri sizce bilincimin tam ayrılacak iken gelen korku mu? Orada da hiçbir korku yaşamamam mı lazım. Daha önce astral deneyim yaşamış arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkür eder saygılarımı sunarım.
(kam)


Ekim 28, 2018, 07:51:43 ös
Yanıtla #1
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 149
 • Cinsiyet: Bayan

Bu olayı çok merak edenler arasindayim sanırım ama sadece okumakla yetindim çünkü profesyonel destek olduğunu ve eğer yanlış bir şey yapılırsa sonuçlarının da hiç de olumlu olmayacağını okumuştum ancak ne kadar doğrudur bilemiyorum tabi..Yine de eğer bir gün gerçekten astral seyahati gerceklestiriseniz lütfen paylaşın
Dip not: dikkat edin ve iyi çalışmalar


Ekim 28, 2018, 08:11:02 ös
Yanıtla #2
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 312
 • Cinsiyet: Bay

Astral seyahat üzerine eskiden denemeler ve araştırmalar yapmıştım. Bilgim yettiğince destek olmak istedim ve haladır arada sırada hafif öncelikle denediğim oluyor. astral seyahatte tehlike olduğu her ne kadar söylense de bunların hiçbir kanıtı var mıdır? Yoktur, haliyle böyle bir şeyde yoktur. Bunun dışında astral seyahat üzerine araştırmalarınızda asla Renan Seçkin gibi sahte bilgiler ortaya sunan bireylere para kaptırmayın kitaplarına yada yazılarını okuyup ciddiye almayın. Kendilerine araştırma döneminde soru sorduğumda verdikleri cevap "X kitabımda yazdım bunu, kitabı alıp okuyarak öğrenebiliriniz" oldu. Peki kitaplarında ne vardı? İnternette bulduğunuz klasik şeylerin aynısı derlenerek yazılmış.

Astral seyahatte (tabi varsa yapamadığım için bir şey diyemiyorum) herhangi bir korku odağı bozabileceği için başarısız olmanın söz konusu olduğu çoğu kaynakta ve kişinin söyleminde mevcut. Daha önce bende sizin gibi titreşimler yaşadım deneyimlerimde ve bir keresinde, filmlerdeki uzay boşluğu gösteriminde ortaya çıkan o sinyalimsi ses yükseldi. Yükselir gibi olduğum ve çok yaklaştığım bu anda korkuya kapılıp olayı bozdum. Bunun yanı sıra imgeleme işlemlerinden çok nefesi takip etmenin daha etkili deneyimler yaşattığını söyleyebilirim.

Astral seyahat denemelerinde korkmamak gereğiyle birlikte önce 10 dakikalık sonralarında 20-30 dakikalık meditasyonlar sonrasında 1 saatlik meditasyonlar deneyimlenip astral seyahate geçmemizin daha başarılı sonuç vereceği kanısındayım. Bunun sebebi ise odaklanma konusunda deneyimsiz olduğumuz için denemelerin çoğunun başarısız olacağını düşünüyorum. Uzun süre sonra astral seyahat inancımı kaybetmeme rağmen dün gece denediğim astral seyahat denemesinde daha bir dakika olmadan nefes tekniği sayesinde sesler gelmeye başlamıştı. Birde bunun üzerine bugün böyle bir gönderi görmek çok hoşuma gitti.

Saygılarımla.


Aralık 27, 2018, 12:22:17 öö
Yanıtla #3

şimdi size kendi yaşadığımı anlatmak istiyorum. Çakra-astral seyhat ile uğraşıyordum. Her gün meditasyon yapıyordum. Bir gece meditasyon yaparken bir anda enseme sıcaklık geldi bir anda ruhum çekildi gibi vicudum taş kesildi haraket edemiyordum. Sanırsınız kalbim saniyede 3 defa atıyor ve bunu tüm vicudumda hissediyorum. Kendimi bıraksam ölücem diyorum :) çok korkmuştum kendime geldim sonra etraf çok karanlık vicudum titriyor derken yine gittim bu sefer bıraktım kendimi bir kuğu gibi :) bir anda vicudum yükseldi dayanamadım bıraktım yoksa kalbim hızdan kriz yapacak. Neyse efendim aradan 1 hafta geçti saat sabah 7 gibi uyandım su içtim ve uyudum.  Ailem kahvaltı yapıyor. Tam uyudum gibi oldu bir anda kendimi odada hissettim ve ilginç olan taraf şu ki ailemin sohbetini duydum ben lucid rüyadayım zannediyorum, uyandım ve ardınddan çok merak ettim sanki gerçek gibiydi ablama durumu izah ettim ve evet bu sabah tutacağım ev hakkında konuştuk mutfakta dedi çok ilginç bir deneyimdi.  Bir daha' da merak edip yapamadım. Buda benim deneyimimdi başarılar dilerim :)