Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tekris Sonrası Duyulan Hisler  (Okunma sayısı 9477 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 17, 2019, 03:13:30 öö
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Gerçek bazen sanıldığı gibi olmayabilir.Acabalar ve kuşku herzaman bir tarafımızda durmalı ve sormalıyız.

Platon
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 17, 2019, 11:21:06 öö
Yanıtla #31

Benim tekrisim çok rahat geçti. Bitiminde üstadlarla çay içtik, satranç oynadık. Direk seni en muhterem yapalım dediler, ama ayıp olur diye reddettim.

Şaka şaka henüz tekris olmadım, korkmayın  ;D
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 17, 2019, 01:20:20 ös
Yanıtla #32

Sayın Adonai ,

Birinci cümle sonrasında, "sonra uyanmışım" diye bitirecekssiniz zannettim. Aynısı olmadı ama yakın oldu .
“Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman, bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!”

Ocak 17, 2019, 01:47:19 ös
Yanıtla #33

Sayın Adonai ,

Birinci cümle sonrasında, "sonra uyanmışım" diye bitirecekssiniz zannettim. Aynısı olmadı ama yakın oldu .

;D ;D
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 17, 2019, 01:48:08 ös
Yanıtla #34

Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 21, 2019, 12:55:35 öö
Yanıtla #35
  • Yeni Katilimci
  • *

Mason olmak için aslında yaş sınırı aşmış olmaktan ziyade kendinizi hazır hissedip hissetmemek daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Şubat 09, 2019, 11:26:45 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şimdi burada duralım. Sayın ANARCHOSA, "Remzi Sanver en muhterem ekstrem bir örnektir. Belki bu durumlarda adı geçmesi de en çok onu rahatsız eder. Çünkü o babası ve ailesinde pek çok yakını olduğu için Masonluğa kabul edilmedi!. O Masonluğa önerilmeye uygun olduğu için Masonluğa önerildi". Ne demek?.
      Bu konuyu defaatle tekrarladım. Ne yazık ki her seferinde konu mecrasından saptırılıyor.
      En Muhterem Remzi Sanver'in ne kişiliğine, ne makamına, ne titrine en ufak bir söz söylemek benim haddim asla olamaz. Bilakis kendisine hayranlığım ileri derecelerdedir. Ve  öyle zannediyorum ki, kitabını da ilk alanlardan biriyim. Bu işin başka yönü.
      Şimdi, bu forumda bir Mason tanıdığının önermesi veya referansı olmadan salt kendi müracaatı, bire bir mücadelesi sonunda Localardan her hangi birine kabul edilmiş üyemiz var mıdır?. Varsa oranı nedir?. Şahsen olduğunu zannetmiyorum. Önerilme dışında da, Masonluğa uygun olabilecek pek çok uygun şahsiyetler olabileceğini düşünüyorum.
      Bu nedenle de yukarıdaki açıklamanıza üzülerek te olsa katılmıyorum.
      Saygılar-sevgiler.
Remzi Sanver Teke Tek programında Fatih Altaylı'ya ''hiç bir mason tanıdığı olmayan bir kişi kapıyı çalabilir ve başvurusu değerlendirilir'' demişti.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein