Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BANA GÖRE MASONLUK???  (Okunma sayısı 30522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2009, 05:30:26 ös
Yanıtla #30

sayın  Isabell  katılıyorum çünkü burda en ufak bir şey de özgürlükler kısıtlanıyor bende efendim türkçeyi düzgün kullanmadım diye ceza aldım insanın özgür düşüncesi ve hele dili hakkında yargısız infaz gibi ceza alması insanın zoruna giden bir şeydir

Hewalim, yoldaşım; İnsanların dili ne olursa olsun alay konusu edilmez, edilemez. Çünkü Tarih, Bizi en güzel şekilde yansıtmaktadır. Geçmişimiz yüreğimize kadar işlenmiştir. Bunu gerek şiirlerimizde, gerekse şarkılarımızda sık sık dile getirmekteyiz. Sadece haksızlığa uğrayan, uğratılan sadece Bizler değiliz. Dünyanın geçmişine bak, zulümlere bak, yaşanılan savaşlar bunun apaçık göstergesidir. Bireysel sorumluluğunu üstlenmiş kimseler Tarihsel Bilince ulaşmış olanlar bunu kendilerinde rahatlıkla görebilirler. Yaşanılanlar zorumuza gitse bile bunlara tebessüm etmek her zaman yapımızda vardır:)

Tabi bunları sadece belirli bir alana yönelik söylemiyorum, Sitede de uygulanan yaptırımlarla hiçbir ilgisi yok.. Konuyu dağıtmamaya özen göstermeye çalışıyorum ama gelgelelim bazı şeyleri noktalamaya çalışmak isteğimin bir ürünü olarak gereksiz bir şekilde görülebilinir. Bunun için tekraren özülerimi bildiririm.

Saygılar,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 07, 2009, 06:53:52 ös
Yanıtla #31

Bu arada bir şey daha aklıma geldi. Masonlar içersinde de eminim ki bu Ülkenin Kürt Vatandaşları bulunmakta. Bu yüzden de tabiki Irk ayrımı yapıldığına şuan için herhangi bir durumda düşünmemekteyim.

Sevgili Hewal; biliyorsun ki, Deniz GEZMİŞ gibi çok Değerli Türk Kardeşlerimiz Bizlerle aynı duyguları paylaşmışlar, aynı Amaç doğrultusunda hareket etmişlerdir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kurtuluş Savaşı döneminde Anadoluya ektiği Kardeşlik tohumlarının yeşermesi sayesinde bu Ülkede mütemadiyyen Kürt-Türk Kardeşliği süregelmiştir ve devam edeceğine de inanıyorum. Tabiki bazı provakatif unsurlar elbette olacaktır ama bu demek değildir ki yıllardır oynanan oyunlar bu Kardeşliği çürütüp yok etsin.. tam tersine Kardeşlik bağları daha da güçlendirilmiştir.

Yine diğer konuda genelleme yapmadığımı önemle belirterek Saygın Kişilikte bulunan Saygıdeğer Türk Kardeşlerimden tamamiyle özür diliyor ve Onların Anlayışına sığınıyorum. Çünkü durumu burada açıklığa kavuşturduğumdan diğer yazımda Türkler olarak lanse etmem, genelleyici unsur taşıdığından bunu burada belirterek vicdanen duyduğum rahatsızlığı bu şekilde dile getirmek istedim.

Sevgi ve Saygılarımla,       

Mart 07, 2009, 07:56:19 ös
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Ver gazı ver gazı :)
Bakalım o saf temiz insanları kendi çıkarlarınız için daha ne kadar kandırabileceksiniz, ancak unutmayınız ki; bir gün, tan ağardığında, şimdiye kadar kandirabildiğiniz o halk sizden bunların hesabını sormasın. Bunu kenara bir yazın.
İnsanları bütünleştiriceğinize kendinizi ayırmayı, çıkarlarınız doğrultusunda kayırmayı iyi bilirsiniz. Son padişahımız ne demiş one minute one minute.

saygılarımla

Mart 07, 2009, 08:02:14 ös
Yanıtla #33

bir gün, tan ağardığında, şimdiye kadar kandirabildiğiniz o halk sizden bunların hesabını sormasın.

:) Bak bunu iyi bildin. Günün birinde gerçekleşeceği için bundan feyz alanlar düşünsün, biz değil. İşte o dediğini şimdiye kadar çoğunluğu yanlış yöne sevkedenler cezasını göreceklerdir. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Mart 07, 2009, 08:19:05 ös
Yanıtla #34
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kurtuluş Savaşı döneminde Anadoluya ektiği Kardeşlik tohumlarının yeşermesi sayesinde bu Ülkede mütemadiyyen Kürt-Türk Kardeşliği süregelmiştir ve devam edeceğine de inanıyorum. Tabiki bazı provakatif unsurlar elbette olacaktır ama bu demek değildir ki yıllardır oynanan oyunlar bu Kardeşliği çürütüp yok etsin.. tam tersine Kardeşlik bağları daha da güçlendirilmiştir.

Ilk defa soylediginiz bir seye katiliyorum, umarim icten soylenmislerdir...
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 07, 2009, 08:26:24 ös
Yanıtla #35

Merak etmeyin, bu benim küçüklüğümden beri taşıdığım önemli meziyetlerimdir. Nasıl ki bazı hususlarda taviz vermiyorsam aynı durumda yukarıda alıntılamış olduğunuz düşüncelerimden de taviz vermem mümkün değildir. Takdir ettiğiniz için memnun oldum Sayın Dino; bana inanmamakta sonuna kadar serbetssiniz. Hür iradenize ve özgür düşüncenize saygı göstererek..

Ama birşeyi farkettim de her halukarda eleştiri alıyorum. Bişey anlamadım ama neyse.. Nasıl davranmam gerektiği hususunda çok önemli bir karara vardım:) Kendimi başkalarının düşünlerine göre değil kendi fikirlerime göre şekillendirmeyi daha makul görüyorum. Çünkü her kafadan bir ses çıkar.. Bu durumda da başkalarına göre yaşayanların vay haline demekten başka bişey elimden ne yazıkki gelmiyor.

Bu arada bişey söylicem, sizce özeleştiri yapmak kişi açısından faydalı mıdır, değil midir? Cevabınızı bekliyorum.

« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 08:30:03 ös Gönderen: Isabell »

Mart 07, 2009, 09:02:19 ös
Yanıtla #36
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Merak etmeyin, bu benim küçüklüğümden beri taşıdığım önemli meziyetlerimdir. Nasıl ki bazı hususlarda taviz vermiyorsam aynı durumda yukarıda alıntılamış olduğunuz düşüncelerimden de taviz vermem mümkün değildir. Takdir ettiğiniz için memnun oldum Sayın Dino; bana inanmamakta sonuna kadar serbetssiniz. Hür iradenize ve özgür düşüncenize saygı göstererek..

Ama birşeyi farkettim de her halukarda eleştiri alıyorum. Bişey anlamadım ama neyse.. Nasıl davranmam gerektiği hususunda çok önemli bir karara vardım:) Kendimi başkalarının düşünlerine göre değil kendi fikirlerime göre şekillendirmeyi daha makul görüyorum. Çünkü her kafadan bir ses çıkar.. Bu durumda da başkalarına göre yaşayanların vay haline demekten başka bişey elimden ne yazıkki gelmiyor.

Bu arada bişey söylicem, sizce özeleştiri yapmak kişi açısından faydalı mıdır, değil midir? Cevabınızı bekliyorum.

Size akil vermek bana dusmez, fikrimi soyleyebilirim; ozelestiri, eger dersler cikartip dogrulari bulabiliyorsaniz elbette faydalidir. Ama kendinizi dev aynasinda gorup hicbir ders cikartmayacaksaniz
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 07, 2009, 09:23:33 ös
Yanıtla #37

Estağfurullah, sizin gibi deneyimli Insanların yaşamlarından örnekler alarak fikir sahibi olmak kadar güzel bişey olamaz.

Kendini dev aynasında görüp ders almayanların nasıl bir durumda olabileceğini doğrusu hiç aklıma bile getirmek istemem. Alçaktan uçan kuşun yere düşüşüyle, yüksekten uçan kuşun yere düşüşü arasında tamamen fark vardır: biri çok acır, diğer az acır:)

Bu arada bana hep akıl veren Kişiler olsa ne güzel olurdu diyorum:) 

Nisan 30, 2009, 05:55:00 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Bence, Masonluğu anlayabilmenin ilk yolu Hiram Usta'yı çok iyi araştırmaktan geçer.Ahlaklı,dinine bağlı,işinde çok iyi,mesleki sırlarını koruyabilmek adına canını bile vermekten kaçınmayan,emrindeki 40,000 kişiyi idare edebilen,ilmiyle çağına ve daha sonraki çağlara ışık tutabilen ,bir lider,taş işçisi,mimar.

Hiram Usta öğretisini anlayabilmiş bir kiş,tekris edilmese dahi kalben Mason olmuş sayılabilir.

Saygılarımla,

Haziran 29, 2009, 11:56:32 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

"Söylediklerinizin hiçbirinde sizinle aynı görüşte değilim; ancak, onları söyleme hakkınızı ölünceye değin savunacağım" dır Masonluk...

Söylediğiniz büyük ihtimalle bildiğiniz üzere Voltaire'in demokrasi tanımıdır. Bunu masonluk herkese saygı duymayı gerektirir şeklinde mi anlamalıyım bunu pek anlayamadım ama bu da temel taşlarından biri diye algılamaktayım. Sonuç olarak kimsenin birbirine zarar vermediği ve birbirine saygı duyduğu bir dünyadır insanlığın hakettiği. Saygılarımla...