Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tij uzaklaştırma  (Okunma sayısı 9497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2016, 12:37:50 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın üyelerimizden birbirlerine olan hitap ve yaklaşımlarındaki hoşgörü ve saygıyı korumalarını rica ediyorum.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 14, 2016, 04:19:22 öö
Yanıtla #11

Alıntı
Benim yazdıklarımdan size ne?

Sizin yazdıklarınızla değil, yapmaya çalıştığınız eylemle ilgileniyorum. Diyorum ki, herkes istediği gibi düşünmekte özgürdür. Ve siz insanların düşüncelerini yargılayabilecek bir merci değilsiniz! Basit ve net. Uzatmayacağım çünkü verilmesi gereken mesaj verilmiştir.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 14, 2016, 11:01:38 öö
Yanıtla #12
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın üyeler,

Ceza ve yaptırımlara karar veren yönetim üyesi olarak, cezaya neden olan konu  ve cümle için açıklama gereği hissettim çünkü bir takım yanlış anlasılma var.

Sayın Tij kendi ifadesine göre bir alıntı yapmış ve alıntı şu şekilde:'' Bu milletin a.... '' Bu tür bir alıntı forumda kesinlikle kullanılamaz.

Bu konuda herhangi bir şekilde üyemize ayrıcalık tanımamız mümkün değildir. Zira diyelim ki alıntı, alıntı olduğunu belirten herhangibi bir ifadede belirtilmemiş. Yani kişi bu cümleyi özümsemiş.Bü tür alıntıları lütfen foruma getirmeyiniz. Sayın Tij şimdide cezanın yanlış bir karar olduğunu savunmakta ama bu kararı yönetim olarak inceliyor ve değerlendiriyoruz. Yönetimden birinin cezaya gerek yok bence demesi halinde cezai yaptırım uygulamıyoruz.

Bu vesile ile masonlar.org kuralları kati suretle uygulamak, burada uslup ve sevgi saygı ortamını yüceltmek  birinci hedeflerimiz arasındadır. En az sayıda kaliteli üye kaybına yol açmak istemediğimizi belirtiriz. Amacımız ceza verirken üyelerimizi rencide etmek değil. Bu tür olayların forumda acacığı kalitesiz, avam ,sokak ağzı tavırların önüne geçmek masonlar.org kurallarının geçerliliğini göstermektir. Daha öncede belirttiğim gibi kurallar konusunda maalesef tolaransımız yok.

Sayın Tij bizim için değerli bir üyemizdir. Yaklaşık 7 senedir. Forumumuza aralıksız olarak, kendi rengiyle foruma katılmaktadır.
 Gökkuşağını herkes sever. Bu vesile ile farklı renklerin gökkusağı gibi forumda bir görsel oluşturmasında bence bir sakınca yok hatta bu çeşitlilik foruma gökkusağı görüntüsü  katmakta herkes bu sayede olaylara farklı pencereden bakabilmekete karsındakinin ne hissettiğini ve düşündüğünü net olarak görebilmektedir.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2016, 11:51:12 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 14, 2016, 11:37:23 öö
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Tij kendi ifadesine göre bir alıntı yapmış ve alıntı şu şekilde:'' Bu milletin a.... koyacaklar'' Bu tür bir alıntı forumda kesinlikle kullanılamaz.

Mason kimliğim nedeniyle bu tip tartışmalara girmemeye özen gösteriyorum.

Ancak, yukarıda alıntılamış olduğum kısım, ismi-cismi belli bir inşaat şirketinin yine ismi-cismi belli patronu tarafından ve belli bir amaç doğrultusunda söylenmiş bir sözdür. Bu söz, Türk milletine yapılmış bir hakarettir. Bu söz, yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medyada da çokça gündeme gelmiş ve aklı başında herkes tarafından kınanmıştır. Ayrıca bu söz, siyasi arenada da tartışmalara yol açmış ve TV kanallarında bile siyaset programlarının konusu olmuştur.

Sn. Tij, ülkenin gündemine bomba gibi düşen ve yazılı/görsel/sanal hemen her platformda tartışma konusu olan bu sözü forum içerisinde gündeme getirmiştir. Gündeme getirmesinin sebebi, bu sözü ve sahibini yüceltmek değil, aksine kınamaktır.

Bu tür bir davranışın forum kurallarına aykırı olduğunu düşünmüyorum. 
Live long and prosper.

Haziran 14, 2016, 11:50:30 öö
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Sayın Spock,

Bu konuda haklı fakat herhangi bir izleyici bu bu şekilde değerlendirmeyebilir. Bu vesile ile bu tür alıntıların foruma kesinlikle getirilmemesi konusunda ısrarcıyız. 8.madde gereği zaten bu tür argumanlar kullanmak yasaktır. Türkçemiz çok zengin duygu ve ifadelerini çok farklı yollarla ifade edebilir. Buna rağmen herhangi bir  üyemiz bu konudaki hassasiyetimizi bilmesine rağmen ben alıntı yaptım bu kelime benim değil demesi pek hoş bir durum değil.

Saygılarımla
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 14, 2016, 01:17:28 ös
Yanıtla #15

Ben hâlâ Sayın Arais'in özür dilemesini bekliyorum. Çünkü cezanın gerekçesi "küfür içerikli söylemde bulunmak" olarak belirtilmiş ve Sayın Tij de yasaklı olduğu için bir süre kendini savunamamıştır. Haliyle küfür etmemiş bir kişi küfür etmiş olarak lanse edilmiştir. Daha önce de belirttiğim gibi küfür etmek ile küfür içerikli bir paylaşım yapmak aynı şey değildir.

Sayın Spock'un da söylediklerine katılıyor ve Sayın Arais'in geri adım atmasını ümit ediyorum. Bu karar forum yönetiminin ortak görüşüyle alındıysa da diyecek söz bulamıyorum. Vay halimize! Çok yazık!..
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 14, 2016, 03:05:07 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Tij kendi ifadesine göre bir alıntı yapmış ve alıntı şu şekilde:'' Bu milletin a.... koyacaklar'' Bu tür bir alıntı forumda kesinlikle kullanılamaz.

Ancak, yukarıda alıntılamış olduğum kısım, ismi-cismi belli bir inşaat şirketinin yine ismi-cismi belli patronu tarafından ve belli bir amaç doğrultusunda söylenmiş bir sözdür. Bu söz, Türk milletine yapılmış bir hakarettir. Bu söz, yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medyada da çokça gündeme gelmiş ve aklı başında herkes tarafından kınanmıştır. Ayrıca bu söz, siyasi arenada da tartışmalara yol açmış ve TV kanallarında bile siyaset programlarının konusu olmuştur.

Sn. Tij, ülkenin gündemine bomba gibi düşen ve yazılı/görsel/sanal hemen her platformda tartışma konusu olan bu sözü forum içerisinde gündeme getirmiştir. Gündeme getirmesinin sebebi, bu sözü ve sahibini yüceltmek değil, aksine kınamaktır.

Bende yorumları okurken düşüncelerimi doğru bir üslupla nasıl dile getirebilirim diye düşünürken sizin yorumunuzu okudum, evet tam olarak benimde düşündüklerim bu şekilde.

Ayrıca sayın Tij'in birçok yazısını forumdan takip ediyorum ve beğeniyorum, görüş ve düşüncelerine saygı duyuyorum. Farklı bir bakış açısı var ve böyle bir üyeyi kaybetmek olmaz.
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."

Haziran 14, 2016, 03:19:30 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Sayın peacewings

Bende size forum kurallarını okumanızı öneriyorum. Ortamı yumsatmak sayın Tij'i rencide etmemek için alttan alıyorum fakat bas baya küfür kullanmış görmezden mi gelelim. Daha neler.

Sayın Risus cezaya konu olan iletinin resmini lütfen paylaşır mısınız. Üyelerimiz bu sayede durumu daha iyi özümseyeceklerdir.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2016, 03:35:21 ös Gönderen: Arais »

Haziran 14, 2016, 03:22:28 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Konuya yazmak istemedim ancak sayın Tij bu konuda ısrarcı ve sayın üyelerimizin tam olarak neyi savunduklarını bilmediklerini görüyorum. Sayın Spock'un ''Sayın Tij kınamak için yazmıştır'' cümlesine hitaben kınamak için yazmadığını, aksine bu cümleyi özümseyip kendi cümlesi gibi kullandığını söyleyebilirim.

Aşağıda sayın Tij'in yazdığı mesaj metni aynen yer almakta ve neden ceza aldığını apaçık ortaya koymaktadır. Burada ne bir alıntı ibaresi, ne de bir kınama vurgusu vardır. Sayın Tij kendi  görüşünü belirtmiş ve belirtirken ''küfürlü'' içerik kullanmıştır. Ayrıca sayın @Spock haklısınız. Bu milletimize düpe düz hakarettir.

Sayın Birisi, dokunulmazlıkların sadece HDP vekilleri üzerinde kaldırıldığını düşünerek konuyu açmış ve ben de konuya ''Dokunulmazlıklar sadece HDP vekillerinin değil, dosyası olanların kaldırılmıştır'' diyerek dokunulmazlığı kalkacak vekilleri paylaşmış ve konuya katkıda bulunmuşum. Sayın Tij tam da bu noktada aşağıdaki iletisiyle konuya katılmıştır.

Ben hâlâ Sayın Arais'in özür dilemesini bekliyorum. Çünkü cezanın gerekçesi "küfür içerikli söylemde bulunmak" olarak belirtilmiş ve Sayın Tij de yasaklı olduğu için bir süre kendini savunamamıştır. Haliyle küfür etmemiş bir kişi küfür etmiş olarak lanse edilmiştir.

Belki de sayın @peacewings konuyu tekrardan ele alıp özür dilenmesi gereken kişinin kim olduğunu fark edebilir.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 14, 2016, 04:08:30 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Ben ilk iletimi yazarken amacim cezayi tartismaya acmak degildi, sadece ceza yazisindaki bir yanlis anlamayi  düzeltmekti, ki yazida benim "küfür" ettigim söyleniyor veya öyle anlasiliyor.

Risus arkadasa tesekkürler ki kendisi yazdigim iletiyi yayinlamis. Burdada gördügünüz gibi cezaya konu olan cümleyi tirnak icinde yaziyorum. tabi sormak lazim kendi cümlemi niye tirnak icinde yazayim?

Söyleyenin adini ayriyeten belirtmedim  cünkü Türkiye´nin %90´i bu cümlenin kime ait oldugunu biliyor. Yiinede belirtmen lazimdi deniliyorsa ben forumdan özür diliyorum.

Cezaya sebep iletimdede söyledigim gibi ( söylemek istedigim ) dokunulmazliklar meselesi sadece hdp´li mebuslari Meclis´ten atmaktir ki  bu küfürlü cümleyi kuran sahsi palazlandiran yesil soslu veya renkli kapitalizmin kendi sultasini vede karanligini bu ülkeye tam yerlestirebilsinler. Iletimi  artniyetsiz okuyan herkesin de bu sonuca varacagindan eminim. Küfürlü cümleyide bu baglamda yazdim.

Tabi Risus arkadas benim bu iletiyi yazmama sebep olan önceki iletileride buraya tasimaliydi ki bu iletiyi hangi baglamda ve hangi amacla yazdigim tam anlasilsin.

Baslik disina cikan, baslikla hic alakasi olmayan seyleri buraya tasiyan arkadaslardan da ricam, varsa baska basliklarla ilgili söyleyecekleriniz lütfen alakali basliklar altinda yazin veya yeni bir baslik acin yazin varsa benimde bir diyecegim orda diyeyim.

Sayin Birisi´ne de diyecegim, merak etmeyin bir yere gittigim yok, ben her ne kadar Mason olmasamda bu forumda " Hanci"yim. O gitme isini yolcular düsünsün.

En derin sevgi ve saygilarimla.
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2016, 04:11:29 ös Gönderen: Tij »