Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: BU DİYANET İŞLERİ BAŞKANLI TOPLUMUMUZA CEVAP VEREBİLECEK DURUMDA MIDIR?  (Okunma sayısı 2882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 06, 2018, 01:59:52 öö
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1795
 • Cinsiyet: Bay

       Değerli arkadaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığının bir müddetten beri verdiği fetvalardan bir kısmını aşağıya kısaca yazıyorum.
       Sizler de bunlardan başka aklınıza gelenleri ekleyebilirsiniz.
       -" Nişanlı çiftlerin el ele dolaşmaları uygun değildir".
       -" Feminizm ahlaksızlıktır".
       -" Piyango bileti almak haram ve günahtır".
       -" Müslüman olmayanla evlenilmez".
       -" Çok eşlilik caizdir".
       -" Erkeğin karısına -boşadım, boş ol- demesi halinde boşanma gerçekleşir".
       -" Erkek TELEFON, FAX, SMS ve İNTERNET yoluyla karısından boşanabilir".
       -" Aleviler daima bizim iki kırmızı çizgimiz olmuştur".
       -" Bir babanın öz kızına şehvet hissi duyması haram değildir".
       -" Kız çocukları 9, erkek çocukları 12 yaşında evlenebilirler". Gibi gibi.
       Şimdi sizlerden elinizi vicdanınıza koyarak şöyle adam gibi şu ve benzeri fetvaları değerlendirerek düşüncelerinizi açıklamanızı istiyorum.
       Her fetvası ayrı bir skandal olan ve toplumumuzda adeta infial yaratan bu Diyanet İşleri gerçekten toplumumuzun ihtiyaçlarına cevap veren bir kuruluş mu?, yoksa; ulu orta meydana çıkıp bir yığın zırvalarla toplumumuzun dini duygularını sömüren , sömürdükçe de şişip abesle iştigal eden kendini bilmezlerin oluşturduğu bir kurum mudur?.
      (Ha birde, her skandal fetvasından sonra utanmadan, sıkılmadan yok öyle demek istemedim de öyle anlaşıldı, yok ayağım kaydı, yan bastım da estek oldu, köstek oldu gibilerinden açıklamalarıyla sözde özür dilediklerini de düşünerek).
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Ocak 06, 2018, 02:55:43 öö
Yanıtla #1

Sayın Alşah bey,Bu saydığınız maddeler Türk toplum örf ve adetlerine ters.Diyanet işlerini şahsen takmam.Türk Medeni Kanun bize ne emrediyorsa yazılı kanuna bakarim.Dini kurumlarin nazarimda fetvalarının hic önemi yok.Ben dahil toplumu dininden soğuttular.Arap Vahabi,şia muta nikahı dini tarzi kanunlari getirip ısıtıp önümüze seriyorlar.Akp ve diyanet isleri kendi eşlerine,kizlarina bu sayılan maddeleri uygulasin.Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetten ve Medeni Kanundan asla vazgeçmem.Gerekirse Cahillerle kalemle,beden gücüyle savaşırız.Bu gerizekalıların kadını seks objesi gormesinden gina geldi.Cocuk yaşta kizlarla evlenmek ne demek.Pedofilli milletmi oluşturulacak.Cocuk yaşta kizlar reşit degildir.Daha ergenliği dahi tamamlama yasi 18 iken.Tecavüzcülüğe kılıf bulmak denir..Yaziklar olsun boyle Diyanet İşlerine Başkanına..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2018, 03:13:18 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Ocak 06, 2018, 02:57:45 öö
Yanıtla #2
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4031
 • Cinsiyet: Bay

Rahmetli Yaşar nuri Öztürk  ne kadarda değerli bir adammış değilmi.
Islam ı ondan öğrendim diyebilirim.
Hem görmeyi hem bakmayı hemde soru sorabilmeyi ama cesurca.
Sevgili dostum güzel bir konu ve başlık açmış ilk katkıda bulunan olmak isterim.
Atatürk hilafeti kaldırınca din işleri ehil olmayan cuhelanin elinde kalmasın diye çok beğendiği laiklik ile ters düşmesine rağmen devlet eli ile din ögrenilsin istemiş ve diyaneti kurmuş.

Ilk icraatlarindan biri ise okuyup anlasınlar diye türkçe ibadeti esas alan bir çalışma yaptırmış.

Yukarıda ki sorunlarda bu okuduğumuzu anlamıyoruz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Ocak 06, 2018, 03:10:25 öö
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3236
 • Cinsiyet: Bay

Neresinden baksan çürümüşlük olan bir yer .Konuşmaya değmez ...


Bunların yüzünden ve baştakinden dolayı Cuma namazına gitmeyi bıraktım ... >:(

Alıntı
Bir babanın öz kızına şehvet hissi duyması haram değildir".

Mutlaka içlerinden birini AKLAMAK İÇİN söylenmiş bir söz ...
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2018, 03:13:22 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ocak 06, 2018, 04:46:44 öö
Yanıtla #4

Diyanetin ve Yargının düştüğü durumu paylaşacağım haber kaynağı özetler.."Bir babanın öz kızına şehvet hissi duyması haram değildir".fetvasi haber kaynağını ne kadarda benzer içerik sağlıyor..Saygılarımla.

5 yaşındaki çocuğuna tecavüz eden baba ilk celsede beraat etti.5 yaşındaki çocuğuna tecavüz eden baba ilk celsede beraat etti.Kayseri'de 5 yaşındaki kızına cinsel saldırıda bulunan babayı mahkeme korudu. Cinsel saldırı raporla kanıtlanmasına rağmen tecavüzcü baba ilk celsede beraat etti.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi 5 yaşındaki kızına cinsel saldırıda bulunan babaya ilk mahkemede beraat kararı verdi.
Edinilen bilgiye göre 2016 yılında Kayseri'de bir kadın, eşinin cinsel ve fiziksel şiddetinden dolayı ayrı yaşamaya başladı. Ayrılık sonrasında 17 Mayıs 2017 tarihinde baba çocuğu alıp eve götürdü. Ancak hemen sonrasında anne komşu tarafından aranılarak, çocuğun cinsel saldırıya maruz kalabileceği ve adama güvenmemesi konusunda konuştu.
ÇOCUK TACİZİ BEDEN DİLİYLE ANLATTI
Endişelenen anne eve gidip çocuğunu aldı. Yaşadıklarını dile dökemeyen çocuk, beden diliyle uğradığı saldırıyı anlattı. Boşanma davası açan kadın, çocukların babasıyla kesinlikle görüşmek istemediğini söyledi. Kayseri 5. Aile Mahkemesi'ne konu olan boşanma davasında, 5 yaşındaki çocuğun babası tarafından cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.
6 ay önce görülen boşanma davasında Hakim Cemalettin Şahan, 2 Haziran 2017'de verdiği karara göre, fiziksel ve cinsel yönden çocukların istismar edildiği kanaatinin oluştuğu ve çocukların ifadelerinin güvenilir olduğu sonucuna vardı.
Adli Tıp Raporu'nda da çocuğun uğradığı cinsel saldırı belgelendi. Uzman raporu ile de kesinleşen istismar sonucunda adamın çocuklarla iletişimi yasaklandı.
TACİZİ REDDETTİ
Olayın ortaya çıkmasının ardından Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlandı. Savcı Çetin Cesur'a ifade veren baba, cinsel saldırıyı reddetti ve çocuk küçük olduğu için onunla uyuduğunu iddia etti. Ancak savcı tacizci babanın değil çocuğun beyanını esas alarak cezalandırılmasına karar verilmesi talebiyle kamu davası açtı.
İSTİSMAR BELGELENMİŞKEN YOK SAYILDI
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3 Ocak tarihinde görülen duruşmada ise mahkeme heyeti skandal bir karara imza attı.
Biri aile mahkemesi uzmanı diğeri de kendi mahkemesindeki pedagog olmak üzere iki ayrı mahkemeden çocuğun cinsel istismara uğradığı yönündeki beyanlarının doğru olduğuna dair raporlar mahkemeye sunuldu.
Uzman psikolog raporunda ise; görüşme sırasında çocukta gelişimsel bir gerilik ve belirgin bir psikopatoloji olmadığı, beyanlarında yönlendirilmiş veya baskı altına alınmış olduğuna dair bir izlenim edinilmediği, çocuğun çelişkisiz ve doğal bir anlatımla kendisini ifade ettiği belirtildi.
Ayrıca raporda çocukla yapılan görüşmenin kaydı da yer aldı. Buna göre çocuk; anne ve babasının ayrılması sonrasında kendisinin annesi ile birlikte kalmaya başladığını, ayrılıkları sonrasında her hafta sonu babasının kendisini ve kız kardeşini alıp evine götürdüğünü, babasıyla birlikteyken bir yaramazlık yaptığında ise babasının kızıp dövdüğünü, babasını sevmediğini hatta onu görmek bile istemediğini, annesiyle mutlu olduğunu ve onunla yaşamak istediklerini beyan etti.
TACİZCİ BABA İLK CELSEDE BERAAT ETTİ
Çocuğun uğradığı istismarın raporlarla belgelenmesine ve çocuk istismara uğradığını belirtmesine rağmen mahkeme heyeti çocuğun değil tacizci babanın beyanını esas aldı. Davanın savcısı ve üye hakimler tacizci baba hakkında beraat kararı verdi.
Yaşanan bu olay davayı izleyen bir avukat tarafından "@avamelto" kullanıcı adı ile sosyal medyada duyuruldu ve tutanaklar paylaşıldı. Paylaşımda bulunan hesap daha sonra askıya alındı.
KAYNAK: ETHA
Kaynak:http://m.haberdar.com/gundem/5-yasindaki-cocuguna-tecavuz-eden
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2018, 05:44:01 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Ocak 06, 2018, 01:20:03 ös
Yanıtla #5
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 34
 • Cinsiyet: Bay
  • masonlar.org

Davranışlarınızı yönetin, yoksa onlar sizi yönetir.


Ocak 06, 2018, 02:40:03 ös
Yanıtla #6
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3236
 • Cinsiyet: Bay

Televizyonda duyduğumu aktarıyorum ...
Araplarda Kız çocuklarında yaş buluğa erdikten sonra başlarmış . Ondan önce yaşayıp yaşamayacağı kesin olmadığı için yaş konuşulmazmış ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ocak 06, 2018, 08:35:45 ös
Yanıtla #7
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 342
 • Cinsiyet: Bayan

Diyanet artık toplum için zaralı ,ahlak çöküntüsü içindekilerle doluşmuş bir kurum.
Bunların dini islam ise millet dinden çıktı .
Mevlana'nın ''islamı yobazlardan koruyun aksi takdirde dünyayı islamdan koruyun.''dedigi noktadayız...
İran'daki harekette dikkat çekici .9 yıllık bir sürecin ardından silkeleniyorlar..Oradaki kadınların feryadı tüm kadınların çığlığı oldu arştan duyuluyor artık.
Eger ki yıkımı başlatırlarsa bu domino etkisi yapacak...Bu yıl islam ülkeleri için zorlu bir sürec...Din devrini bitiriyor. din öğretileri istenen ,beklenen yönde gelişemedi amacından saptı .prgramını çöküşle tamamladı .
Artık :akıl ,vicdan sahibi ,erdem sahibi kişilerin devri başlıyacak.kıymeti bilinir olacak.....onlar çok az kaldı .az olan kıymetli olur ..


Ocak 06, 2018, 10:53:04 ös
Yanıtla #8

 Bir türlü anlayamadığım en büyük korkunun diğer küçük korkulara merhem olabileceği anlayışı.En büyük ve kabul edilmesi güç olan korku "ebedi ölüm" yaratıcının tanımlanmasını tetiklemiş,yozlaştıkca türemiş;türedikce yozlaşmış.

Mutlak bilinmezin korkusu,diğer bilinmezlere duyulan korku adına okunan şifa dualarının yönü olmuş.Sınavdan korkan bir öğrenci dua ediyor fakat en çok korktuğuna...

Araba kullanmayı bilmeyen arabadan,yemek yapmayı bilmeyen yemek yapmaktan korkuyor ve bu liste uzuyor gidiyor.Ülkemizdeki en yaygın din, kendi vecibelerinin neden inananlara farz kılındığını bile düşünülmeden bir taklittir tekrarlanıyor.Bu eylemlerle mi yoksa bu eylemlerden alınacak ders ile mi az biraz insan olmayı öğreniriz suali bile sorgulanmıyor.

Bu nasıl bir çıkmaz ? Cahiliye yıllarında oldukca esnek ve sonsuz yoruma açık bir yazıtı al onu birde anlamadığın dilde oku,yaşa,için rahatlasın...  hoppalaaa.

Ben japonca hiç bilmeden senelerce japonca matematik dersine girip o dersten geçebilir isem,bizimkilerde sınavı o zaman geçer belki.

İnanmaya yardım mı olur; bilmeye ihtiyacımız var.Her biri farklı yollar ile ayni öze doğru yolda alsa, az birazda taklidi bırakıp bilincimizi de okuyabilmemiz lazım.
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2018, 11:01:27 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin