Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Evinizde en çok hangi Trt izleniyor?

Trt 1
Trt 2
Trt 3 Meclis Tv
Trt Şeş
Trt Avaz
Trt Türk
Trt Çocuk

Gönderen Konu: Trt Türk, Trt Avaz,Trt Şeş,Trt Çocuk açılımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?  (Okunma sayısı 12070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 17, 2009, 11:51:43 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Saygıdeger üye arkadaşlarım,
 Bence biraz fazla Ti'ye alıyorsunuz..Değerlendirmeden cok dalga gecılıyormus gıbı bır hava var bu konuda...Biraz daha saygın ve uslubu oturmus yazılar daha ıyı olurdu..

Saygı ve Sevgılerımle
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 18, 2009, 11:07:00 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Değrli arkadaşlar,

bence,her kesim istediği kanalı açmalıdır;istediği dilde eğitim yapma hakkı verilmelidir,resmi işlemlerin dışında isteyen istediği dili konuşsun.Yanlız devlet,bunlardan elini çeksin.Hatta TRT bile özelleştirilsin.

Zaten ozaman görülecekki,kimse butür yayınları seyretmeyecek.Kim,çocuğuna kürtçe eğitim aldırır?Millet Türkçe den vazgeçti.Herkes çocuğuna ingilizce öğretmenin derdine düştü.Artık ülkemizde de,dünyada da neredeyse ingilizce bilmeyenler,ne bir yerde iş bulabiliyor,nede ticaret yapabiliyor.

Eskiden kürtçe müzik yasaktı,illegal yollardan dağıtılan kürtçe kasetler,solcu geçinen herkesin arşivlerin de vardı.Şimdi kürtler bile dinlemiyor.Kuzey Irak'ta bile,kürt  müziğinden çok,Türk müziği dinleniyor.Kürtçe lisan öğretmek serbest bırakıldı.Açılan dershaneler 6 ay sonra kapatıldı.Batıda doğup büyüyen kürt çocuklarının nerede ise tamamı kürtçe bile bilmiyor.Hatta insanlar artık nufus kütüklerini aldırmak suretiyle,kürt olduklarını bile gizliyorlar.Böyle şeylere karşı çıkmak,etnik siyaset yapan,özellikle kürt ırkçılarının oldukça işine geliyor.

Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 01, 2011, 06:20:14 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Ocak 01, 2011, 12:19:54 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Kürt veya Kafkas asıllı Türk olsun,bu Halklara TV Kanalları açmak ''İllüzyon'' dan başka birşeyi çağrıştırmıyor...Koca Türkiye Cumhuriyeti'nin bu Halklar için yaptığı tek adım bu !! Bu Hiyarerşik ve Tabulaşmış ''Bölünme'' düşünceleri beni hep düşündürüyor..

'Bölünmek' İnsanların ayrıştırılması mı ? Mal ve Mülk bütünlüğünün ayrıştırılması mı ?

Korku nerde ?

İnsanlar Kültürleri ve Dilleri ile insanlardır,insanları kendi istediği Din veya Dil de mecbur etmek,İlkel Çağlarda dahi yaşanmamıştır.

Bu bakımdan 'Halkım' kelimesi 'Kullarım' anlamında kullanılmamalıdır..Kullar Rabb lerin Tanrıların sözlerini Yasa olarak kabul ederler.

Mart 18, 2011, 12:37:24 öö
Yanıtla #14

medya ve iletişim dünyasında devrimsel nitelikte gelişmeler şüphesiz herkes tarafından gözlenmekte, artık tv ve yayıncılık kavramının anlamı ve algılayışı ve birde hizmeti çok değişti, ilk kurulduğu dönemdeki eğitici öğretici işlevinden zamanla eğlence aracına, şimdilerde ise video paylaşım sitelerinin yükselmesi ve mobil internet ve özelikle internet tv nin gelişimi ile beraber bambaşka hal almakta ve alacakta, artık internet yayıncılığı sayesinde programlara geleneksel salonlarımızın aksine , hemen hemen heryerden istediğimiz saatte 3-4g hızında ulaşabilicezki bu tv  de yepyeni bir kültürün habercisi
konu başına dönersek trt geç bile kaldı
umarım yeni teknolojilere ön ayak olsa da sosyal ve ilkesel ilereleme ivmemiz birazcık hızlansa..
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Mart 18, 2011, 12:45:55 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 18, 2011, 09:31:54 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

mozart ve de_hund her ne kadar konuyu genişletip ortak iyi bir sonuca ulaşmaktansa,  düz mantık espri ve algılarıyla konuyu sıkıştırıp açmaza soksalarda.. SYN. Amurdad fikirlerinize katılıyorum..

deus meum que jus

Mart 18, 2011, 09:44:05 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burada belirtilmesi gerekn konular ve koşular ise:

Bu kanalların açılmasını siyasi irade ile beraber mi değerlendirmeliyiz??

Küresel aktör olma yolunda BBC gibi küresel etki yaratmak için mi açılmıştır??

Yoksa sadece sağlanıp sağlanamadığı anlaşılamayan üke bütünlüğüne katkı sağlamak için mi??

Bireyin Evrensel hak ve özgürlükleri için mi??

Anayasamız Türkiye Cumhuriyetinde Tek bir ırk yaşamaktadır derken,  Trt nin ayrı ırklara kanal açması..???

Türkiye de hangi ırktan kaç kişi yaşamaktadır..??

T.C nin kıbrıs, kosova, filistin.. için söyledikleri ve istedikleri ile kürtlere yaptıkları, sebepleri..??

Ya bunları bilip bütün bunların üstünde bir fikir düzeyinde konuşucaz ya da bütün bunları tam olarak kavrıyamadan kimleri gibi tiye alıp, Sözde daha çok inançlı olup, Allah sadece türkü korusn ve yüceltsin diyerek, aslında Güzel dinin felsefesine matığına karşı olup, ırkçı ayrımcı saplantılı ve bağnaz olup.. basit fikir düzeylerinin bile altında kalacağız...     akarken hepimizin kanı kırmızı.. bizi ayırt eden evrensel olarak bilim ahlak ve erdemlere ne kadar yakın olduğumuzdur.. 
deus meum que jus