Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gerçeğe ve aydınlara selam olsun(!)  (Okunma sayısı 1530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2018, 04:23:59 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ufaklığımdan beri insanlarla olabildiğince utancımı yenip tanışmayı, bazen en yakınımdakine bile tuhaf davranışlar, birbiriyle bağlantısız şeyler yaparak onların vereceği tepkileri dener ve onları iyice tanımaya çalışırım. Gözlemlerim ilkokulun başlarında hayranı olduğum bilgisayar ile tanışmam ve internet vasıtasıyla daha kolay insanlarla tanışma, insanların düşüncelerini gözlemleme imkanımı kolaylaştırdı ve hızlandırdı. 3 sene boyunca kendimi ezoterik araştırmaları olan Okültistlerle içli dışlı tuttum ve genel bilimsel düşüncemle mantıksız düşen yerler hatta birbirleriyle, kendileriyle ters düşen şeyler olduğunu fark etmeye başladım.

16 yaşımda bütün epik hayranı ve fedaisi olduğum şeylerin yalan olduğunu çok okuyan ve araştıran sevdiğim bir tarihçiden duydum inanamadım ve bir süre kendimi avuttum. 17 yaşımda internet üzerinden tanıştığım, gerçekte görüştüğüm, normal günlük yaşamdan arkadaşlarım olmak üzere pek çok kişide dogma karşıtı olduğunu öne sürüp öne sürdükleri, sadece tek bir pencereden baktıkları ve gerçek görmek istedikleri gerçeklerin(!) gerçekliğinden fizik kanunları kadar emin konuştuklarını fark ettim. Sahtekarlarla dolu bir çevrede olmanın hele ki bu sahtekarların %80'inin sahtekarlara inanma ve sorgu yeteceğinin gelişmemiş olması gibi ayrı bir üzücü durumla karşı karşıya olmanın nasıl bir şey olacağını sadece yaşayan bilir. Daha "Dogma", "Dogmalar", "Dogmatizm" kavramlarının anlamını araştırmamış kişiler sürekli bir şeyi yüceltme, bağlanma ve kendine mantıksız gelen derinlemesine araştırmadıkları daha doğrusu araştırmaya gerek görmedikleri şeyleri dogma ilan etme gereksiniminde yaşamlarını sürdürüyor.

Birkaç ay öncesine kadar bile saygı duyup yücelttiğim, egosunu okşadığım insanların, bilgilerin objektif bakışıma rastgelmesi ve dürüst davranmam sonrası bana "Seni köpek yerine bile koymam", "Ben yüce bir insanım çünkü ben..." tavırlarını sergilemeleri bana doğru yolda olduğumu gösterdi. Ne yazık ki bütün konularda yada herkese karşı haklı olduğumu düşünmüyorum ama haklı olduğumu düşündüğüm tek şey Okültistik bilgiler altında insanları aydın, yüce, kaliteli insan olarak tanımlayıp diğer bahsettiğimiz kitleyi bile bilmeden 'dogmalara inanan, kalitesiz, cahil insanlar' olarak sınıflandırmamızın yanlış olduğudur. Dürüstlükten bahsedenlerin ise dürüstçe davranmanın karşılığını insanı dışlayarak öfkeyle karşılamaları yalanın gerekliliği yada içlerinde yer edinme sebebini belli ediyor.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2018, 04:39:30 ös Gönderen: Novayst »