Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür  (Okunma sayısı 52945 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 09, 2011, 07:23:23 ös
Yanıtla #90
  • Uzman Uye

Bu tanimin anlami, Türkiye"de Türk ulusundan baska bir ulus, halk  yoktur.Dogrumu?????????

Eylül 09, 2011, 07:26:43 ös
Yanıtla #91
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Tanım kelimesi kelimedine doğru.Peki ulus halk bir devlet içinde kaçtane olabilir yönetsel anlamda.Bir devlet içinde şuda ulus devlettir deyipte dünyada yönetilen kaç ülke var.O deyimi kullanış yeriniz yanlış.Almanyada türkler ulus devletmidir yada fransada,sorunuza umarım cevap olabilmiştir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 09, 2011, 08:09:54 ös
Yanıtla #92
  • Uzman Uye

Güzel bir noktaya degindiniz, ben kendim Almam vatandasi bir türküm, ve hicbir devlet dairesinde bana " almanmisiniz" diye sorulmaz" alman vatandasimisiniz "diye sorulurve nüfus cüzdaninda " Stattsangehörichkeit" kelimesi kullanilir anlami aitoldugu ulke veya vatandasliktir. Bunla beraber yazinizdan anladigim kadariyla devlet icinde devletten bahsediyorsunuz, böle birseyi savunmadim va savunmamda, Misaki- Milli sinirlarindan bir cakil tasi dahi ayirmaya kalkana ilk ben karsi cikarim ama bu sinirlar icinde yasayan her insaninda kendini kendi ulus adiyla ifade etmesi taraftariyim yani Kürt" se ben kürdüm demeli Arap"sa ben arabim diyebilmeli, nerede olursa olsun kendini baska bir ulusun adiyla tanimlamamali,"ben türk vatandasiyim" demek baska birsey " ben türküm" demek daha baska birsey sanirim
Saygilar

Eylül 09, 2011, 10:15:47 ös
Yanıtla #93
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bay skullG,

Çok mutlu oldum, Sizin düşüncelerinizde oldukça değişme var. Orta yaşlarınıza gelmenizden kaynaklanıyor olsa gerek.

Sevgiyle

5 yıl önce bu konular hakkında ne düşünüyorsam hala onun paralelinde bir görüş sahibiyim sn Mozart. Demokratik zeminde her konu özgürce konuşulmalıdır. Ancak demokrasiyi yok etmek için  haklar kullanılamaz, özgürlüğü yok etme özgürlüğü gibi bir özgürlük olamaz. Bir terör örgütünün progpagandası yapılamaz, ayrılıkçı şiddeti öven hatta kutsayan bir yazı da burada yayınlanamaz. Bu 5 yıl önceki düşüncemdi ki hala aynı düşüncedeyim.

Saygılarımla.

Eylül 10, 2011, 03:37:40 öö
Yanıtla #94
  • Uzman Uye

Bay skullG,

Allah şahidimdir terör örgütüyle alakalı yazdığınız ilgili mesajdan dolayı yazmadım. İnanın siyasi görüşlerinizde gelişime(bence) yönelik değişim var. Ondan evvelki mesajınızı baz alarak konuşuyorum. Ayrıca değişim güzeldir, yeniliktir, süzgeçiniz heyecan duyar. Siz de farkındasınız yahu bırakın şimdi kabullenmemeyi. Babam da oldum olası horladığını kabul etmez.

Eylül 10, 2011, 03:39:55 öö
Yanıtla #95
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bay skullG,

Allah şahidimdir terör örgütüyle alakalı yazdığınız ilgili mesajdan dolayı yazmadım. İnanın siyasi görüşlerinizde gelişime(bence) yönelik değişim var. Ondan evvelki mesajınızı baz alarak konuşuyorum. Ayrıca değişim güzeldir, yeniliktir, süzgeçiniz heyecan duyar. Siz de farkındasınız yahu bırakın şimdi kabullenmemeyi. Babam da oldum olası horladığını kabul etmez.

:) :) :) bu güzeldi işte.

sevgiler.

Eylül 10, 2011, 10:09:23 öö
Yanıtla #96
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Güzel bir noktaya degindiniz, ben kendim Almam vatandasi bir türküm, ve hicbir devlet dairesinde bana " almanmisiniz" diye sorulmaz" alman vatandasimisiniz "diye sorulurve nüfus cüzdaninda " Stattsangehörichkeit" kelimesi kullanilir anlami aitoldugu ulke veya vatandasliktir. Bunla beraber yazinizdan anladigim kadariyla devlet icinde devletten bahsediyorsunuz, böle birseyi savunmadim va savunmamda, Misaki- Milli sinirlarindan bir cakil tasi dahi ayirmaya kalkana ilk ben karsi cikarim ama bu sinirlar icinde yasayan her insaninda kendini kendi ulus adiyla ifade etmesi taraftariyim yani Kürt" se ben kürdüm demeli Arap"sa ben arabim diyebilmeli, nerede olursa olsun kendini baska bir ulusun adiyla tanimlamamali,"ben türk vatandasiyim" demek baska birsey " ben türküm" demek daha baska birsey sanirim
Saygilar

Sizi şimdi daha iyi anlıyorum.Cevap yazımda maval okuyanlar terimini ben anlamadığım için onu baz alarak konuştum.Toplumda bazı dinamikler vardır mesela ben laza laz demeye bayılıyorum motivasyonum düzeliyor bana çağrıştırdıkları ile.Aslında lazda bir ulustur ama ben onu ulus unsuru olarak söylemem.Lazlarda bu kimlik arayışına şahit olmadım ben.Aslında işin tehlikeli tarafı kürdün kendini ben kürdüm demesi ve ifade etmesi değil artık şimdi bunu ayrışmanın bir simgesi olarak kullanıyorlar.

Şunu düşünüp anlamaları lazım bu ülkede halklar ezilmiştir bunu sadece kürtlerle sınırlamamak lazım.Çerkez ethemden dolayı çerkes halkı egede yıllarca baskı altında yaşadı.Halkın en dinamik yapılarından olan çingeneler ise en ufak bir yaşam hakları dahi yok kürtlerle kıyasladığında.Çingeneler bugün hemen her toplumda sokak kedilerinden farksız hayat yaşarlar.

Siz alman vatandaşı gözlüğünüzle bakarak konuşursanız bu vatandaşlık işlerini anlaşamayız.Ülkemizde bugün adam ben kürtüm dediğinde ben tek bir şey anlıyorum bugün,Oda artık zamanı ve sırası geldi ipler bizim elimize geçiyor özgürlüğümüz yakındır kısasa kısas ki yanılmıyorumda çokça duyduğum sözlerdir.dün üyeliği sınırlandırılan arkadaşın sözleri buna çok iyi örnektir.

Kürtler çok iyi anlamalıdırki bir uzlaşı olacaksa geçmişten bahsedip bizimde hatadır dediğimiz olayların bedelini ve faturasını bizlere ödetmeyi düşünüyorlarsa iş orda kalır kimse bu bedeli ödemeye yanaşmaz kabulde etmez.En insani demokratik haklar sadece kürtler için değil çingenelerde dahil bu ülkedre yaşayan her halk ayrım gözetmeksizin almalı ve yaşamalıdır ben bu kadarını biliyorum.

sAYGILAR

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 10, 2011, 02:58:50 ös
Yanıtla #97
  • Uzman Uye

Sayin Karahan

sorun benim alman vatandasi olup olaya bu gözlükle bakmamda degil,( ben Türkiye"de dogdum ve 23 yil yasadim sonra buraya geldim) sorun ülkemizde, hic agzimizdan düsürmedigimiz evrensel insan haklarini, nasil uygulayacagiz, veya uygulama diye bir sorunumuz varmi, ve en önemlisi sizinde dediginiz, gecmiste yaptigimiz hatalarla yani tarihimizle yüzlesmek istiyormuyuz.

Kürtler çok iyi anlamalıdırki bir uzlaşı olacaksa geçmişten bahsedip bizimde hatadır dediğimiz olayların bedelini ve faturasını bizlere ödetmeyi düşünüyorlarsa

Iste isin özü sizin bu cümleniz,GECMISIMIZDEN KORKMAMIZ; KORKULARIMIZ

« Son Düzenleme: Eylül 10, 2011, 10:19:38 ös Gönderen: MASON »

Eylül 10, 2011, 03:27:49 ös
Yanıtla #98
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij

Bir toplum  geri dönük geçmişininb hesabını vermeye kalkarsa eğer sanırım bu bedeli en ağır bize ödetirler ortadada türk diye bir şey bırakmazlar dile kolay 16 türk devleti demek 16 hesap demek bu bakışa göre.Dünya sizin anlayacağınız hiç temiz değil geçmişi geçmişin karanlığına gömüp acılarını unutmadan yaşatarak geleceğe yön vermek sanırım en doğrusu.Sen bana şunu ben sana şunu yaptım tarzı mahalle arası misket savaşlarına döndürülemez bu olay.

Bu gün ben güçlü ben haklı yarında sana olacak şey değil.

İş eğer hazma dayanıyorsa bu toplumsal bir süreçtir toplumu buna hazırlamam duyarlılığıdır.Topluma dayatmaya kalktınmı iş yatar.

EDMUND BURKE

Aralık 11, 2014, 05:03:17 ös
Yanıtla #99
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Seçim sonucunda bir sonraki başbakan Türk mü Kürt mü bunun önemli olmaması için Türk kimliğini asimilasyona neden vermeyecek haliyle destekliyorum yalnız bu nereye kadar sürer bilmiyorum Türkiyelilik gibi  suni , gerçek dışı kavramla da bir yere varılamaz.