Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt Mason Locası Varmı?  (Okunma sayısı 9931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2017, 04:14:29 öö

Kürt Masonlar Locası
Loca'ya Masonên Kurd
Hür ve Kabul Edilmiş Büyük Kürt masonlar Locası
Loca'ya Masonên Kurd........ İnternette böyle bir başlık ilgimi cekti.Ama içeriğinde herhangi paylaşım bulamadım?
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 17, 2017, 04:32:35 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Fatma,

HKEMBL'yi bilemiyorum fakat  ÖMBL'de böyle bir loca yok.

Kürt Masonlar Locası
Loca'ya Masonên Kurd
Hür ve Kabul Edilmiş Büyük Kürt masonlar Locası
Loca'ya Masonên Kurd........ İnternette böyle bir başlık ilgimi cekti.Ama içeriğinde herhangi paylaşım bulamadım?
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 17, 2017, 04:35:48 öö
Yanıtla #2

Sayin Malang,gogulda böyle bir paylaşım sitesi mevcut.Ama içeriğinde bilgi mevcut değil..... Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 17, 2017, 04:38:47 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Fatma,

Internette ki her bilgi, gerçek bilgi değildir. Fakat ihtimal vermiyorum.

Sayin Malang,gogulda böyle bir paylaşım sitesi mevcut.Ama içeriğinde bilgi mevcut değil..... Saygılarla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 17, 2017, 04:41:46 öö
Yanıtla #4

Sayın Malang, her dilde Mason locaları varsa;  Kuzey ırak Kürdistan Devletinde Mason Locası olma ihtimali olmazmi? ... Saygilarla.

Mart 17, 2017, 04:46:37 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Fatma,

Irak'ın kuzeyi demek istediniz sanırım. Kurallara önem vermek zorundayım. Her ülkede Mason Locaları elbet de mevcut yalnız Irak'ın kuzeyinde Loca var mı ya da yok mu hic gitmedigim icin bunu bilemiyorum.

Mart 17, 2017, 04:54:14 öö
Yanıtla #6

Sayın Malang, Teşekkür ederim.Ozur dilerim.Kuzey Irak demek istemiştim... Saygılarla.

Mart 17, 2017, 04:57:39 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Fatma,

Kuzey Irak diye bir yer maalesef yok. Irak'ın kuzeyi var. Benim harita üzerinde görebildiğim ve T.C. nin resmi haritası..  Neyse.. Kürtlerin Babil'den önce ve Babil'den sonra medeniyeti ya da kültürü olduğu yerleşik olarak pek söylemek mümkün değil. Ben sadece gözlemlediğimi yazıyorum. Rica ederim, Saygılarımla..

Mart 17, 2017, 01:14:31 ös
Yanıtla #8
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Bende var mı ? yok mu ? bilmiyorum ama  O sayfayı inceledim. Sayfa bile değil bir blog ilginçtir bağış için iban adresi koymuşlar. Hangi Hür kabul edilmiş mason iban adresi paylaşılmış bağış için komik İnternet bu tür her yazan bilgiye itibar etmeyiniz.

Bu tür soruları sorarken de kaynak gösteriniz.

Mason locaları ırk ismiyle değil, bulunduğu ülke ismiyle yada eyalet , il  adları ile anılır.  Masonluk ırkçılığa karşıdır.  Bu vesile ile böyle bir loca yoktur diyebilirim.

Uyanığın biri açmış bir blok ya düşürse diye.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mart 17, 2017, 02:53:21 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 17, 2017, 04:50:07 ös
Yanıtla #9

Sayın Arais, Tesekkur ederim.Kurtlerde hiç Mason Locası duymamıştım.Ögrenmem güzel oldu.Saygilarla.