Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Cumhuriyet Bayramında Anıt Kabir’de boy göstermekten başka ne yapıyorsunuz?  (Okunma sayısı 5588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 11:19:31 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Atatürkçü olduğunuzu, laiklik ve demokrasiye inandığınızı iddiaediyorsunuz. Cumhuriyet Bayramında Anıt Kabir’de boy göstermekten başka ne yapıyorsunuz?

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Atatürk, İnkılaplar, demokrasi, laiklik, insan hakları gibi konularda paneller organize ediyor, yaklaşık 1000 üniversite öğrencisine karşılıksız burs veriyoruz. Hemşirelerimizin kurduğu Beyaz Eldiven Derneği bursiyerlerimizle ayda bir çaylı toplantılar düzenliyor. Bu toplantılarda genel kültür ve Cumhuriyet ilkeleri konularında karşılıklı sohbetler yapılıyor, konserler, müze gezileri tertip ediliyor, öğrencilerin becerileri sergileniyor, ayrıca öğrencilerin sağlık, ders gibi özel ihtiyaçları karşılanıyor.

Politikacı kardeşlerimiz, Masonluğun öğretileri yönünde muhtelif partilerde politika yapıyorlar, gazeteci kardeşlerimiz kamuoyu oluşturuyorlar, profesör kardeşle rimiz öğrencilerine doğru yolu gösteriyorlar, fakat Masonluk müessese olarak politika yapmıyor, politikaya doğrudan müdahil olmuyor.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 09, 2009, 04:43:27 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Yıl 1938, ay Kasım 10. gün, saat  9:05. Hayat durdu, inkilaplar korunmadı, yapılanlar yıkıldı. Tek ayakta kalan TSK. Onlar siyasete karıştıklarında anti-demokrat oldukları söylenerek, Atatürk ilke ve inkilapları üzerinde daha çok karabulutlar dolaşmaya başladı, Atatürk'ün yaptıklarına karşı çıkanlar Avrupa Birliğine sığınmaya başladılar, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine bile başvurdular. Çünkü biliyorlardı ki Avrupa Birliği Atatürk'ün ilkelerini yıkmak istiyordu. Bildiğiniz gibi tam üyeliğin şartlarından biri devlet dairelerinden Atatürk'ün resmini indirmektir.

Türkiye'deki ve diğer ülkelerdeki kalbi Türkiye ile atan Masonlar inanıyor ve biliyorum ki aydınlık yarınların birer temsilcileridir.
 "Durmak yola devam" sözleri bugün var ama yarın olmayacak.

Şubat 09, 2009, 09:52:56 ös
Yanıtla #2

Kendi adıma inanın birşeyler yapıyorum ve yaptıklarımla yetinmiyorum. Ölene kadar da yetinmeyeceğim.
Bilgi , en kutsal güçtür !

Şubat 09, 2009, 11:45:44 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sayın MASON,

Politikacı masonların masonluğun öğretileri yönünde, partilerde politika yapmaları, gazeteci masonların kamuoyu oluşturması masonların toplumu yönlendirilmesi konusunda ortak hareket ettikleri sonucunu çıkarmazmı? Ortak bir amaç var ise Türk masonluğunun kurumsal bir politik bakışı (partiler üstü) olduğunu göstermez mi?

Konu dışına çıktığımın farkındayım merakımı bağışlayınız lütfen.

Saygılarımla,

Politikacı kardeşlerimiz, Masonluğun öğretileri yönünde muhtelif partilerde politika yapıyorlar, gazeteci kardeşlerimiz kamuoyu oluşturuyorlar, profesör kardeşle rimiz öğrencilerine doğru yolu gösteriyorlar, fakat Masonluk müessese olarak politika yapmıyor, politikaya doğrudan müdahil olmuyor.
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2009, 11:53:24 ös Gönderen: dogudan »

Şubat 10, 2009, 01:25:37 öö
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin dogudan,

Politikaci Masonlar, Masonlugun ogretileri yonunde olusturduklari hayatlarini, sahsi politik tercihlerini temsil eden siyaset kisminda harcayabilirler. Milliyetci Masonlar oldugu gibi, oldukca aykiri liberal Kardeslerimizde mevcuttur. Bu nedenle Masonlarin bir kitle olarak, Masonlugun politik yonunu temsil ettigini dusunmek yanlis olur.

(Sadece turk degil, evrensel olarak) Masonlarin ve Masonlugun partiler ustu bir bakis acisi oldugu konusunda size katiliyorum. Ancak bu bakis acisi politik degil tamamiyle insanidir. Bagnazliga karsi, bilgiye dogru, temiz ve ahlakli ilerlemek her Masonun ilkelerindendir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 10, 2009, 10:10:17 ös
Yanıtla #5

Sayin dogudan,

Politikaci Masonlar, Masonlugun ogretileri yonunde olusturduklari hayatlarini, sahsi politik tercihlerini temsil eden siyaset kisminda harcayabilirler. Milliyetci Masonlar oldugu gibi, oldukca aykiri liberal Kardeslerimizde mevcuttur. Bu nedenle Masonlarin bir kitle olarak, Masonlugun politik yonunu temsil ettigini dusunmek yanlis olur.

(Sadece turk degil, evrensel olarak) Masonlarin ve Masonlugun partiler ustu bir bakis acisi oldugu konusunda size katiliyorum. Ancak bu bakis acisi politik degil tamamiyle insanidir. Bagnazliga karsi, bilgiye dogru, temiz ve ahlakli ilerlemek her Masonun ilkelerindendir.

Saygilarimla
Guzel aciklamissiniz sevgili Mason.
Spes mea in Deo est