Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lucifer  (Okunma sayısı 27773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 05, 2010, 08:45:41 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Ozlemisim senin su yazilarini...
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 06, 2010, 12:46:03 öö
Yanıtla #21
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

burada bahsedilen lucifer / seytan kavrami sadece hıristiyan metinlerinin bakis acisiyla yazildigindan mutevellit sadece bize hıristiyan bakis acisini yansitmaktadir tabiatiyle.

ve bunun (Ezekiel 28:12–19) ve elbetteki kur'an'daki esdeger ayetlerin yanlis yorumlandigini dusunmekteyim,en azindan sahsi kanaatim bu yonde zira lucifer/iblis/seytan ne isim verirseniz verin insana secde etmekten kacinmamistir,sadece tek bir tanrinin enerji pili olarak kullanacagi insana secde etmekten kacinmistir ve bu hareketiyle aslinda onurlu bir davranis sergilemistir.lucifer, isigi getirendir,hıristiyanlıktan cok onceleri vardir.bilgeligin tanrisidir.

bunun yaninda yine sahsi kanaatim; yasak elma hikayesi tamamen yanlis yansitilmis hikayelerden bir digeridir.lucifer/seytan/iblis veya her ne olarak adlandiriyorsaniz, cennet'deki bahceye gelmis ve adem'le havva'ya cinselligi ogretmistir.bahsedilen ''ayip yerlerinin kendilerine gorunmesi'' budur, yhvh'nin kadinlara dogururlarken aci cektirmesinin nedeni budur.cunku cinsel birlesme sirasinda cikan enerji yhvh ve onun tipindeki tanrilarin yeryuzunde var olmasini istemedigi bir enerjidir.tipki muzik,felsefe,edebiyat ve benzeri sanatlarin yasaklanmasi gibi,alakasiz gibi gorunmekle birlikte aslen ayni amaca hizmet eder.cunku bu eylemlerin her biri dunyada yhvh'nin istemedigi enerjilerin/ fikirlerin zuhur etmesine neden olur.

Sn Ayn bence olayi siz carpitiyorsunuz. Sarft etmis oldugunuz kelimelerinizden yola cikarak seytana bir sempati icinde oldugunuz kanisina varmis bulunmaktayim. Keske oyle olmasaydi.
İmza -M-

Şubat 06, 2010, 01:57:15 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Keşke, fakat önemli değil zira benim iyi dediğim iyi kötü dediğim kötü olmuyor.

"LUCIFER, the Light-bearer! Strange and mysterious name to
give to the Spirit of Darknesss! Lucifer, the Son of the Morning!
Is it he who bears the Light, and with its splendors intolerable blinds feeble,
sensual or selfish Souls ? Doubt it not!"

Şubat 06, 2010, 03:12:29 öö
Yanıtla #23
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bilirim bu kelimeleri safedenide iyi bilirim, Ustadimiz 'Albert Pike' Kisiligini ve Masonluga katmis oldugu inklaplari tabiki gonulden minnettarim. Nitekin yazmis oldugunuz kit-a yi yanlis degerlendirmis masonlugu satanizmmis gibi gostermis sahislarda degildirsiniz umarim. Ustadimizin demek istedigi cok farkli o kitada biraz daha arastirmanizi yeylerim.
İmza -M-

Şubat 06, 2010, 11:14:03 öö
Yanıtla #24

Ozlemisim senin su yazilarini...

Teveccühünüz:)

Teşekkür ederim. 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 07, 2010, 11:40:44 öö
Yanıtla #25
  • Skoç Riti Masonu
  • Yeni Katilimci
  • *

Venüs, Güneş doğmadan önce belirdiği için, "güneşin habercisi" olarak görülüyor. Çünkü Venüs'ü gökyüzünde gördüğün anda, güneşin doğmak üzere olduğunu anlıyorsunuz. Bu nedenle ona birçok kadim kültürde "Işığı Getiren" adı veriliyor. Bu ad, Latin diline çevrildiğinde, "ışık" anlamına gelen "Lux" ve "Luca" sözcüklerinden, "Lucifer" adı doğuyor. Ancak ilginç bir şekilde Hıristiyan kültürü Lucifer'i, "Şeytan" karşılığı olarak kullanıyor. Çünkü "Işığı Getiren", İncil sembolojisine göre İsa. Bu nedenle Venüs, Hıristiyan kültüründe İsa ile bağdaştırılıyor. İnanna/İştar, yani "Işığı Getiren" olarak bilinen göksel unsur "eski putperest din" ile ilgili görüldüğü için, Şeytan ile özdeşleştiriliyor. Böylece kadim tanrıça kültününde izleri silinmeye çalışılıyor.

M.Ö. 5000'li yıllarla başlayan Ana Tanrıça kültünün yok etme çabalarının en keskin darbesi vurulmuş oluyor.

Şimdi sormak lazım, Lucifer dendiğinde kaç kişinin aklına Venüs ve kadim tanrıça kültü geliyor? Kaç kişinin aklına Şeytan...

Nisan 12, 2011, 06:20:03 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

seytan, cennet, cehennem, melekler, lucifer ve turevleri

asla ve asla kitaplarda yazanlarin literal anlam olmadigini, hepsinin bir metafor oldugunu dusunuyorum.
hindistanlilarin dinlerinde insanlari sinif ayirip aci cek sorun degil, bir sonraki yasamda ust seviyede cikacaksin kandirmacalarina itafen cennet ve cehennem hatta seytan kavramlari var..

mesela cennet'i ele alalim.. mumkun degil.. neden degil, atiyorum ben ''isabella'' ya asigim.. evlendik bosandik ve o gitti ''oskrom''a asik oldu.. deli gibi seviyor.. sonra hepimiz olduk.. cennete gittim dedim ki bana isabellayi ver melekler, oradan oskrom da dedi ki, hayir bana ver.. iki tane isabella olmayacagina gore, dinimizde bize anlatilan cennet kavrami tepetaklak oluyor..

siyahla beyaz uzerine kurulmus cogu sey yani denge.. herseyin zitti var.. melekler olunca seytan yaratilmis zit olarak. hayatimizda her nokta herseyin zitti vardir, denge vardir.. bir ulkede altin tuvalete giren vardir, baska ulkede dogan bebek acliktan olur.. karma felsefesine de buradan ulasmak mumkundur..

ayrica insanlari kontrol etmenin en guzel yolu, beyinlerine goremeyecekleri ve asla emin olamayacaklari olgular ile saldirida bulunmaktir.. bugun seytan'in veya melekler'in var olduguna inanana saygim sonsuz ama araclara bakalim.. insanlar'a cennet vaad edilirken denen laflar, orada hersey var, orada limitsiz eglence var.. ee dunyada da var arkadaslar bunlar... cehennemde sinirsiz cile var, ee dunyada da var arkadaslar bunlar.. ama anlatilanlar asla ispatlanamaz sadece vaad edildiginden daha gizemli gelir insana..

dinlerin olmasi gerektigini sonuna kadar savunuyorum ozellikle toplum ahlaki icin, ama insanlarin yasam bicimlerini sadece din uzerinden yapmalarina kendimce saygi gosteremiyorum.. ben bir muhendisim, olaylara maddi acidan yaklasmayi, herzaman maneviyata tercih etmisimdir.. bana gore aciklamasi olmayan hicbirsey yoktur, insanlar da zaten aciklama bulamadiklari seyleri hemen dinlere yormustur..

Şubat 27, 2013, 05:19:28 ös
Yanıtla #27
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bilirim bu kelimeleri safedenide iyi bilirim, Ustadimiz 'Albert Pike' Kisiligini ve Masonluga katmis oldugu inklaplari tabiki gonulden minnettarim. Nitekin yazmis oldugunuz kit-a yi yanlis degerlendirmis masonlugu satanizmmis gibi gostermis sahislarda degildirsiniz umarim. Ustadimizin demek istedigi cok farkli o kitada biraz daha arastirmanizi yeylerim.

Ayn'ın perspektifi Burak Özdemir tarafından yazılmış olan Tanrı'nın Doğum Günü adlı kitapta öne sürülen düşünceler ile de örtüşüyor. Ve bu görüşlerin her ikisi de direk olarak benim "takım elbiseli satanistler" olarak adlandırdığım ve Behemoth'a tapan çevre ile örtüşüyor. Örnek olarak aşağıda Behemoth kolyesiyle Baroness Philippine de Rothschild:

Albert Pike'ın dizelerine gelince... Burada A. Pike sadece Lucifer isminin Şeytan ile özdeşleştirilmesinden duyduğu şaşkınlığı ve rahatsızlığı dile getirmiş.
Live long and prosper.

Şubat 27, 2013, 07:02:33 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Arkadaşlar,bunların tamamı alegorik anlatımlardır.

Düşünüp içerdikleri içrek anlamlarını anlamaya çalışmak gerekir.Egzokterik olarak anlaşılmaya çalışınca,saçma sapan anlamlar çıkıyor.

Enerjinizi boşuna harcıyorsunuz.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 27, 2013, 08:27:27 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

Lucifer, Şeytanın oğlu.

Biri vardı ya mail atan; Sapıtmış. Lucifer e danışın , Lucifere danışın deyip duruyordu ya, o geldi aklıma  :D
Adequatio intellectus et rei