Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tatile gittiniz locadan özel olarak çağrılıyorsunuz ?  (Okunma sayısı 3821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2013, 03:18:22 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Tatile gittiniz ailenizle beraber locadan özel olarak çağırıyorlar ve bu acil ... Size nasıl ulaşıyorlar ? Telefonlamı email olarak mı vs
2. eşinizin mason olduğunu bilmiyor (bilmeyenler için soruyorum) ve tatildesiniz acil olarak locadan çağrıldınız  , çünkü kadınlar kıskanç ve çok ama çok şüpheci insanlardır buda haliyle zorluk getirir . Herneyse tatilden acil olarak çağrıldınız ,  bunun zorlukları ne boyutta ? (Özel bir işte çalışmayan masonlar , öğretmen mühendis devlet kurumlarında çalışanlan masonlar için bu soru )
3. Eşiniz doğum yapacak veya bir yakınınız vefat etti . Çok ama çok acil locadan çağrıldınız , erteleyebiliyor musunuz . Yoksa eliniz kanda olsada gitmek zorunda mısınız ?
Tanrım bana güç ver

Mart 16, 2013, 03:53:26 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin emreg,

Merakiniza saygi duyuyorum. Bu sorulariniz yanitlanir yanitlanmasina ama oncesinde forumumuzdaki Masonlukla ilgili konulari okursaniz bu sorulariniz zaten kendiliginden yanitlanacaktir.

Bir kimse eger esi hanimefendi istemezse Mason olamaz. Kisacasi Mason olan birisinin Mason oldugunu esinin bilmemesi olanak disidir. Eger boyle bir ornek varsa zaten bu Masonlarin kabahatidir cunku tahkikat dogru yapilmamis demektir.

Masonlar kadin dogum doktorlari gibi gecenin bir vakti cagirilmazlar. Saniyorum siz Locadan cagirilmayi ameliyata cagirilmak gibi bir sey saniyorsunuz. Zaten Locadan cagirilmak olsa olsa ayda iki kez yapilan toplantiya davettir. Onun haricinde bir davet soz konusu degildir.

Ilk paragraftaki ricami lutfen dikkate aliniz.

Sevgi ve saygilarimla
Behold! How good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity.

Mart 16, 2013, 07:11:14 öö
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Noah'ın vermiş olduğu açıklamanın öncesinde düşünmek gerek, bir loca niçin öyle çok acil toplantüı yapsın da üyelerini çağırsın diye...

Olur mu olur. Programlanmış yönetimsel işlemlerde bir eksiklik olduğu belirlenmiştir; programın değiştirilmesi çok sorun çıkarabilir; o eksikliğin giderilmesi için acilen bir loca toplantısı yapılıp karar alınması gereklidir. Böyle bir senaryo.

İyi de... Masonlar kimi zaman mazeretleri nedeniyle loca toplantısına katılmaz. Bu bir iş konusu olabilir, aile konusu olabilir, sağlık konusu olabilir, sayın emreg'in belirttiği gibi tatil konusu bile olabilir.  Mazeretliler katılmadı diye loca toplanmazlık etmez; locanın kararları üyelerinden kimilerinin yokluğunda da alınabilir.

Dolayısıyle bir acil toplantı söz konusu ise, pek söz konusu olamaz çünkü toplantı gündeminin belli bir süre önceden üyelere bildirilmiş olması zorunludur fakat diyelim ki oldu, özel izin/onay alındı falan, mazeretleri bulananlar o toplantıya katılmaz. Bu kadar basit.

Kişilere nasıl ulaşıldığına gelince... Zamanın ve coğrafyanın/topoğrafyanın iletişim olanakları neye elveriyorsa öyle. Birisi dağdaki mağarada yaşıyorsa, ona özel ulak bile gönderilebilir gereğinde.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 16, 2013, 07:26:35 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Magarada yaşamak evet:)
I
Belki de Everest'e tırmanırken...

Eşin bilmemesi olanaksız. Masonlar tarafından istenmeyen, mason olmaya engel bir durumdur.

Burada gizli bir iş yapılmıyor ki. Masonlar bir aile ise, eşler de bu ailenin parçasıdır.
« Son Düzenleme: Mart 16, 2013, 07:32:34 öö Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Mart 17, 2013, 06:44:24 öö
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın noah sayın adam ve sayın  asimov cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Sayın Noah ; aramada , mason cağırmak deyince bulamadım . Tabi bu kabul edilemez . Tam olarak bütün forumu okumam gerekliydi , yalnız bilgi çok fazla var . Ve ben sindire sindire okuyorum . Oku geç oku geç olmuyor . Tabi bu dediğim gibi kabul edilemez . Uyardığınız için teşekkür ederim
Saygılarımla
Tanrım bana güç ver

Mart 19, 2013, 01:22:09 öö
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonlar kadin dogum doktorlari gibi gecenin bir vakti cagirilmazlar. Saniyorum siz Locadan cagirilmayi ameliyata cagirilmak gibi bir sey saniyorsunuz.

Daha iyi bir örnekle açıklanamazdı sn Noah.Lakin doğru sözede ne denir ki :)
Cogito ergo sum.