Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dönen Dönsün Biz  (Okunma sayısı 4758 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 19, 2016, 09:05:49 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Acınası olan şey Sayın karahan'ın düşünceleridir. LGBT kimliğe sahip kişiler/kimseler siz ve biz gibi insanlardır. Bunlar arasında herkesle düşüp kalkanları varsa o ayrı bir şeydir. O zaman bunun ahlakî yönünü tartışabiliriz. Ancak kalbi kendi cinsinde olanlara atıyor diye kimseye ayrımcılık yapamayız, yapmamalıyız. Tarihte pek çok eşcinsel kişinin Mason olduğu bilinmektedir. Bunlardan bazıları da oldukça tanındık isimlerdir. LGBT olmak Mason olmak için engel değildir, olmamalıdır. LGBT kişilerin Mason olamayacağını/olmaması gerektiğini düşünen Masonlar varsa eğer onların bu düşünceleriyle mücadele etmeliyiz.

Bir şey hoşuna gitmeye dursun Aleni şekilde cirkeflesiyorsun.
50 Yıllık ömrüm Nerede ise Beyoğlu ve civarında geçti, bir dönem Namlı Pürtelas ve sormagir sokakları bu kişilerin gayri ahlaki yaşamları ve tavırları ile cihangirin yerlilerini bezdirmisti.
Bana Freud veya diğerlerinden bahsetme bilmiyorum.
Sanırım tarzına ve mesrebine uygun olduğu için savunuyorsun. Sorun değil saygı duyarim lakin bu insanlara saygı duymuyorum sadece açıyorum.

Masonlar bu insanları aralarına asla almazlar ve almamalilarda. Türk masonları nin karşısında batıdan örnek vermek mesrebin karşılaştırılması gibi bir durum kabul edilemez.Tersini de bu ülkenin geriligine bağlamak ise acizlik ve komplextir.

Sn.peacewings insanlara üst perde den konuşup hakaret etmeyi bırakın .Siz bilginizi burada daha iyi aktarabilirsiniz buna inanıyorum. Benim acinasi bir başkasının bilgisiz oluşu nu tespit edersiniz diye burada değilsiniz.

Bu savunduğu nuz insanlar seçimlerini yaşıyorlar ve asla masonluk gibi bir kurumu tercih dahi etmeyecekleri belli iken neyi tartışıyoruz. Lgbt yeşillikler içindeki ayrık otlarıdir.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 19, 2016, 11:48:04 ös
Yanıtla #21

Sayın karahan yazdıklarını bir kez daha okumalı. Çünkü haddini aşarak benim kişiliğime yönelik de saldırılara başlamıştır. Unutulmamalıdır ki biz burada fikirleri/düşünceleri tartışmak için varız. İnsanların kimliklerini yargılamak, onları hasta/hasta olmayan diye ayırmak, ahlaksal genellemelere ulaşmak için değil. Sayın karahan, LGBT kişilere acıyormuş! Ben onun düşüncelerine acıyınca zoruna gitmiş! Sayın karahan ya ne yazdığını bilmiyor ya da bizim aklımızla dalga geçmeye çalışıyor.

Nasıl ki kadınlar Mason olabiliyorsa, nasıl ki ateistler Mason olabiliyorsa... Eşcinseller de tarih boyunca Mason olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Basit ve net! Sayın karahan, istediği kadar olmaz desin. HKMBL içinde de eşcinsel Masonlar muhakkak vardır. Yok diyebilir misiniz?

Sayın karahan, ben ne ateistim ne LGBT. Onların haklarını savunabilmek için onlardan biri olmak da gerekmiyor. Siz sapla samanı birbirine karıştırıyorsunuz. Her önüne gelenle yatmak, cinsiyetler üstü bir durumdur. Ama her neyse... Gerçekten burada çok çirkin şeyler söyleniyor. Bu tutum ve anlayış buraya hiç yakışmıyor.

« Son Düzenleme: Haziran 19, 2016, 11:51:13 ös Gönderen: peacewings »
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 20, 2016, 12:48:08 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Peacewings bu dediğiniz HKEMBL'de mason var iddianız sadece tek şeyi ispatlar ki HKEMBL üyesi olan şahısın yalan söylediğidir. HKEMBL'e eşcinsel bireyin girmesi mümkün değil ki böyle bir şey olursa şahıs loca içinde ki herkesi aldatmış olur ki yalan söyleyen bir şahısın masonluğu ne kadar doğru olur bilemiyorum...

Haziran 20, 2016, 07:26:11 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.pceawings sorun olmayan en derin sorunumuz fikir leri tartışmak tir. Lgbt ile alakali olan düşünceler bana aittir , hani saygı dan bahsetmistiniz ya fikri beyan ettim diye neden suclaniyorum. Ben bu insanların gayri ahlaki yaşamlarını sevmiyorum ve beyan ediyorum.Burada iyi olan sevmediğim bir şeyi seviyor ve taraftarmisim gibi gorunmekmi?
Eşcinsel ilişkileri cinsiyetler üstü bir durumdur diyorsunuz.Bak bunuda anlamadım işte topu topu 2 cinsiz ler nereden turemedir. Gayri ahlaksız yaşamın savunacak tarafı yoktur.
Dünyada her mason localarının farklı uygulamalarının olduğunu burada ögrenmistik. Türkiyedeki durumda budur ve olması gerektiği şekildedir.
Sapkınlık toplumların en büyük derdir.
Hala sordugum soruya cevap vermediniz nedir bilmediğimiz bu lgbt hakları?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo