Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Simya Nedir?  (Okunma sayısı 58099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 19, 2007, 07:19:33 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Daga kacti. Dag ne oldu? Hamlet icti :P

Tamam tamam. konuya donelim. bisi demiyorum.

Simya konusunda aslinda oncelikle Vitriol arkadasimizin konusmasi lazim. Nick inden beli bu konudaki bilgisi.  Ama illa ben konusacaksam, - ki zaten hep ben konusuyorum... sunu soyliyim...

Simya kimyanin kaynagi ve baslangicidir. ama gunumuzde yok denecek kadar arka planda kalmis gerek gorulmeyen bir bilimdir.  Spekulatif acidan bircok onemi olsada,  operatif olarak onemini kaybetmistir. Cunku esas amaci olan "Madde yi Altin a cevirmek" imkansiz oldugu anlasilmistir.

Aralık 05, 2007, 02:22:57 öö
Yanıtla #11
  • Yeni Katilimci
  • *

Simya ilmi bence gercekdir. Ama bu  ilim gercek bilenler tarafından ögretilmedi ya da ögretilmek istenmedi. gercekler sayılarda GİZLİDİR..

saygılarımla

Mart 09, 2008, 02:26:39 ös
Yanıtla #12

Simya ilmi bence gercekdir. Ama bu  ilim gercek bilenler tarafından ögretilmedi ya da ögretilmek istenmedi. gercekler sayılarda GİZLİDİR..

Evet, bu Forumda rastladığım en önemli şeylerden biri de bu olmuştur. Ama hala Sayıların Gizemliliğini pek çözemedim :(
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 09, 2008, 02:29:38 ös
Yanıtla #13

Bu arada Ölümsüzlük İksirini buldum ama hala üzerinde çalışıyorum :D Öncelikle Kendi üzerimde deneyecem, sonra da tabi Başarılı olduktan sonra Tüm İnsanlığın Sunumuna hazırlayacam :D

Yaşlanmayı ve Ölümü Engelleyen şey ;)

Temmuz 03, 2008, 04:21:13 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın Mason, bildiğim kadarı ile öğretilerinizde simya da bulunmakta. Bundaki amaç  somut anlamıyla Ölümsüzlük İksiri, her şeyi altın yapmak vb. değildir tabii ki ama spekülatif olarak neyi temsil eder simya sizin için?
    Saygılarımla.

Ağustos 28, 2008, 06:23:11 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Simya diye bir şey yoktur...

Aşağıda bir simya örneği göreceksiniz..

ZÜMRÜT-

M.S. 400 yillarinda Mısır' da papirus uzerine yazilmis graecus holmiensis adındaki anonim bir risaleye gore simya yolu ile asagidaki gibi elde edilebilen degerli taş. T

Tanim aynen soyle:

"kucuk bir kavanozda 1/2 drahmi zencar, 1/2 drahmi sulu bakir silikati, 1/2 fincan bakir (eline kadin eli degmemis anlaminda olan) bir gencin sidigini ve 2/3 fincan okuz safrasini karistirin. Her biri 1/2 obolus ceken yaklasik 24 adet tasi bu karisimin icine koyun. Kavanozun kapagini kapayin. Kapagi camurla muhurleyin ve hafif bir zeytin odunu atesinde alti saat kaynatin. Taslarin zumrude donustugunu goreceksiniz."

Bu bir şey değil , Altın ve Platin Soy Metallerdir...asit ve bazla tepkime vermezler, havanın oksijeninden etkilenmezler...

Dönüşmezler...

Bu arada Alşimi ve Alaşım kelimelerinin benzeşmesi de tesadüf değildir sanırım...

Bazı şeyleri bazı şeylere alaşım , karışım işlemleri ile benzetebilirsiniz fakatherhangi bir  x maddesinden ne işlem yaparsanız yapın altın elde edemezsiniz...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Ağustos 16, 2009, 07:50:12 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

konu çok ciddi konu ama eğlenenler gördüm...

ben buldum iksiri ve.b  laflar. Bu konularda rica ederim işi şakaya getirmeyin

Ağustos 16, 2009, 08:34:55 ös
Yanıtla #17

konu çok ciddi konu ama eğlenenler gördüm...

ben buldum iksiri ve.b  laflar. Bu konularda rica ederim işi şakaya getirmeyin

:) Beni kastediyorsan o zamanlar çok ciddiydim. Bu arada lütfen yanlış anlaşılmasın açılan Konulara tamamiyle saygım vardır ve paylaşım kurduğum Kişilere karşı seviyeyi koruma sorumluluğum bulunduğu için malum her Insan mutlaka hata yapar, yapmış da olabilirim, ben de bu şekilde algılanmışım, olabilir, insanlık halidir. Ama işi dalgaya alma yönüm pek olmadığı için bazı noktalarda tuhaf karşılanabilinir. Böyle durumlarda bile tamamiyle Saygı duyarak karşıladığımı belirtmeliyim.

Bu arada hemen aklıma geldiği için aktarayım Sevgili Neo; aynı zamanda organizmamızda bulunan ve çoğunlukça bilinmeyen yönümüzü keşfettiğimiz anda hastalıklarımızı tedavisiz yani ilaçsız olarak iyileştirebilme yeteneğine de sahip olduğumuz söz konusudur. Bunu farkedenlerin ben de dahil olmak üzere çoğunlukla hastalığa yakalanmama riskimiz hemen hemen yok denilebilinir. Daha birçok şeyin keşfedildiği anlarda neden bu vb. iksirlerin bulunması kolay olmasın?   

Saygılar,
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2009, 08:40:59 ös Gönderen: Isabell »

Ağustos 16, 2009, 08:38:20 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Beni yalnış anlamayın lütfen. Sadece çok zoruma gider böyle konularda olan ciddi olmayan yorumlar

Ağustos 16, 2009, 08:42:56 ös
Yanıtla #19

Beni yalnış anlamayın lütfen. Sadece çok zoruma gider böyle konularda olan ciddi olmayan yorumlar

Hayır, yanlış anlamıyorum Sevgili Neo; gayet makul ve açıksözlü olduğunuz için alınma gibi bir durumum da asla söz konusu değil. Ama lütfen bana açıklar mısınız? Hangi durumdan -kendi yazılarımı kastediyorum- rahatsız olduğunuzu dile getirirseniz en azından kendi yazılarım hususunda bir çekidüzen vermemi sağlarsınız. Oysaki kendi yazılarımı açıkyüreklilikle söyleyebilirim ki önemli derecede büyük bir ciddiyetlikle yazar ve paylaşıma sunanlardanım. Ama durumun böyle anlaşılması beni hayrete düşürmedi desem yalan olur. Acaba bir yerlerde hata yapıp da yazılarımın ciddi olarak algılanmasını değil de aksine dalga mahiyetinde olarak anlaşılmasını sağlayabildiğim için mi kaynaklanıyor onu bilmek istiyorum. Bu arada üzerinde durmamın nedeni de ilk defa bu hususta şikayetçi olan Siz oldunuz:) Daima eleştirilere açığım ve yazılarım hususunda başından beri her zaman için söylediğim tek sözüm vardır o da, yazılarımdan dolayı rahatsızlıklık oluş-(turul)-uyorsa anında yazmayı kesmemdi. Ama herkes gibi benim de konuşmaya ve görüşlerimi yazmaya bir hakkım var sanıyorum:)
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2009, 08:58:07 ös Gönderen: Isabell »