Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah.......  (Okunma sayısı 7828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 04, 2013, 01:27:18 öö
Yanıtla #10
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bunun adı teokratik faşizmdir. Kendi entellektüel düzeylerini ortaya koyuyorlar. Eylemcilerden hiç birisi, vefat eden bir insanın hakkında konuşmuyor, bunlar nasıl eğitim, aile terbiyesi aldıysa ancak ölen insanların arkasından atıp tutarak iş çeviriyorlar. Gerçi bunların başı bile vefat etmiş iki liderimiz hakkında atıp tutuyor, bilmem nerenin bilmem neyin başkanı da onu takip eder doğal olarak, kavalın sesi nereden gelirse oraya gider.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Haziran 04, 2013, 09:46:27 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Tij'in söylediklerini ve sorularını çok mantıklı bulmuştum. Fakat sayın yazbenide'nin söyledikleri de beni şaşırttı. Sivil polisler gerçekten de kalaşnikof kullanıyor mu? Yasal olarak? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Birde şöyle bir şey var: Diyelim ki evet sivil polisler yasal olarak kalaşnikof kullanıyor (ki bunu tam olarak bilmiyorum). O an orada o silahın işi ne? Ne yapacak yani biber gazı yetmeyince çıkarıp kalaşnikof ile hareket eden herkesi vuracak mı? İnsanları tarayacak mı? Silahı bulan siviller canları yandığı için polise ateş açabilir. Kendi gözlerimle gördüm resmen biber gazlarını insanların yüzlerine kafalarına atıyor polis. Çok sıcak olduğu için de çıplak deriye geldiği anda resmen eritiyor. Ayrıca içeri girmeye çalışanlara nasıl davrandıklarını da gördüm. Resmen öldüresiye vuruyorlar joplarla. "öldüresiye" kelimesini de öyle abartı olsun diye kullanmadım. Olaylar evimin çok yakınında oluyor ve kendi gözlerimle 2 kez gittim gördüm. Bu durumda canı yanan ona insan o sinirle kalaşnikofu kullanabilir. Oraya getirilmesi her açıdan yanlış. Ve bana göre insanlara doğrudan fırlatmaları yasak olan o biber gazını bile bile isteye isteye herkesin yüzüne kafasına vucudana atan, yaklaşan insanlara joplarla öldüresiye vuran polis, o kalaşnikofu da iyi bir niyetle getirmemiştir. Gidip görmeden önce "polis ne yapsın onlar da emir alıyor" diyordum fakat onlarınkisi emir falan değil.
Göstericilere müdahale etmek tercih değildir, emir gelir yaparsın. Biber gazı atmak tercih değildir emir gelir sen yaparsın. Ama lazer pointer ile gaz bombasını insanları kafalarına isabet ettirmek tercihtir. Öldüresiye vurmak tercihtir. iNSANLARI SIKIŞTIRIP YÜZÜNÜ TEKMELEYEREK DÖVMEK TERCİHTİR. Yerlerde sürüklemek tercihtir. Kimse bana polisi savunmasın olaylar abartılıyor demesin. Gittim gördüm.
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2013, 09:49:46 öö Gönderen: lmia »
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire

Haziran 04, 2013, 10:21:31 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sayın Imia,emniyet genel müdürlüğü ve TSK  özellikle de Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde Kaleşnikof silahı mevcut.

Genellikle,taşıması,gizlenmesi kolay olduğu için sivil çalışan güvenlik güçlerine bu silahların verilmesi neredeyse gelenek haline gelmiştir.Zira,diğer uzun namlulu silahların araçta taşınması ve herhangi bir saldırı esnasında kullanılması oldukça zordur;manevra kabiliyetini kısıtlar.

Dolayısıyla,o araçtan o silahın çıkması gayet doğaldır.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 04, 2013, 01:25:57 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Biz o silahlarin nerelerde, hangi sartlarda daha dogrusu hangi doga satlarinda ve hangi arazi sartlarinda kullanildigini ve özelliklede nerelerden alinip kimlere karsi kullanildigini az cok biliyoruz.
Ve sunuda özellikle belirtelimki, PKK basta olmak üzere diger bir iki illegal örgütün insanlari "dagda" hep bu silahi kullaniyorlar , ki bu silah dag silahidir.
Simdi benim hep merak ettigim bir sey vardi. Bu öldürülen PKK"lilein, vaya teslim olanlarin silahlari ( ki hemen hemen hepsi Kles"tir)  veya yapilan baskinlarda magaralarda elegecirilen Kles"ler nerede?
Acaba dün ele gecen kles bunlardan biri olamazmi?
Bununla bir kac kisiyi veya özellikle polisi vurup, sonrada ortaya cikip" iste bakin biz size bunlar terörist dedik siz bize inanmadiniz, bu silah terör örgütünün silahidir" diyemezlermi?
Nede olsa basi(niz)mizda Kenan Evrenin elini öpmüs ve ondan ders almis bir basbakan var.

Haziran 04, 2013, 01:52:30 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sayın Tij;

bu silahlar,Sovyetler birliği dağıldığında Almanya tarafından bize hibe edilen Doğu Almanya askerlerinin kullandığı silahlardır.İlk önce güney doğuda ki birliklere dağıtılan bu silahlar,Almanya'nın itirazı üzerine batıdaki bazı birlikler ile sivil görev yapan unsurlara verildi.

Teröristten yakalanan silahları,hiç kimse kullanmaya cesaret edemez;çünkü,yakalanan silahlar öncelikle balistik muayeneye gider,sicili işlendikten sonra müsadere ve imha edilir.Böyle bir silah kullanıldığı taktirde adli emanet görevlilerinin başı belaya gireceği gibi,kimin kullandığıda anında tespit edilir.

Sanırım,siz illegal olarak kullanılabilecek silahların endişesini taşıyorsunuz.Bunun için teröristin silahını kullanmaya gerek yok;kuzey ırakta bu silahlar ve mühümmatı için pazar kuruluyor.

Saygılarımla

Haziran 04, 2013, 01:59:25 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sayin ceycet, siz benim anlatmak istedigimi anlamakta galiba zorlaniyorsunuz.
Sizce daha önce bir askerimizi vuran bir silahin takim"de kullanilmasi neanlama gelir?

HaaaaaAA balistik, sicil, biz bunlari elli senedir dinliyoruz, hatta susurlukta cikan silahlarinda bilistikleri vardi daha önceden ama bir eroin saticisi fasistin arabasindan cikti.

Saygilarimla

Haziran 04, 2013, 02:31:21 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sayın Tij,

ben 20 sene bu işi yaptım,söylediğiniz riski kimse almaz;alsaydı bugüne kadar yüzlerce örneği olurdu.

O sizin dediğiniz,Amerikan filmlerinde ki komplo teorilerinde oluyor.

Bugün o kalabalığa kim ne ile ateş ederse etsin,bu komplo teorisyenleri hemen devleti suçlar.

Saygılarımla

Haziran 04, 2013, 02:33:51 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Siyasilerin yapmakta geciktiği itidal çağrısını yapıyorum.
Yoksa her iki gruptan da arkadaşlara gaz sıkılması için Sn Moderator Arais'i çağıracağım :)

Kısacası, yol yakınken öpüşüp barışın :)

Sevgiler

Haziran 04, 2013, 02:57:01 ös
Yanıtla #18

Sayın Tij güvenliğin sağlanması gereken yerlerde caydırıcı olmak maksadıyla sivil polisler kaleşi alanen kullanırlar. Diğer durumlarda kaleş araçta durur. Bu insanların emir kuludur ve yetki verildiği derece müdahale ederler. Yetki verilmeden müdahale edilirse yasal yollara başvurulur. Daha polisin kaleş kullanıp kullanmadığını bilmeden bu tip saçma sorgulamalar yapılamaz. Medyanın gazına gelip yapılabilir tabi!

Haziran 04, 2013, 03:06:09 ös
Yanıtla #19

Sayın Tij'in söylediklerini ve sorularını çok mantıklı bulmuştum. Fakat sayın yazbenide'nin söyledikleri de beni şaşırttı. Sivil polisler gerçekten de kalaşnikof kullanıyor mu? Yasal olarak? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Birde şöyle bir şey var: Diyelim ki evet sivil polisler yasal olarak kalaşnikof kullanıyor (ki bunu tam olarak bilmiyorum). O an orada o silahın işi ne? Ne yapacak yani biber gazı yetmeyince çıkarıp kalaşnikof ile hareket eden herkesi vuracak mı? İnsanları tarayacak mı? Silahı bulan siviller canları yandığı için polise ateş açabilir. Kendi gözlerimle gördüm resmen biber gazlarını insanların yüzlerine kafalarına atıyor polis. Çok sıcak olduğu için de çıplak deriye geldiği anda resmen eritiyor. Ayrıca içeri girmeye çalışanlara nasıl davrandıklarını da gördüm. Resmen öldüresiye vuruyorlar joplarla. "öldüresiye" kelimesini de öyle abartı olsun diye kullanmadım. Olaylar evimin çok yakınında oluyor ve kendi gözlerimle 2 kez gittim gördüm. Bu durumda canı yanan ona insan o sinirle kalaşnikofu kullanabilir. Oraya getirilmesi her açıdan yanlış. Ve bana göre insanlara doğrudan fırlatmaları yasak olan o biber gazını bile bile isteye isteye herkesin yüzüne kafasına vucudana atan, yaklaşan insanlara joplarla öldüresiye vuran polis, o kalaşnikofu da iyi bir niyetle getirmemiştir. Gidip görmeden önce "polis ne yapsın onlar da emir alıyor" diyordum fakat onlarınkisi emir falan değil.
Göstericilere müdahale etmek tercih değildir, emir gelir yaparsın. Biber gazı atmak tercih değildir emir gelir sen yaparsın. Ama lazer pointer ile gaz bombasını insanları kafalarına isabet ettirmek tercihtir. Öldüresiye vurmak tercihtir. iNSANLARI SIKIŞTIRIP YÜZÜNÜ TEKMELEYEREK DÖVMEK TERCİHTİR. Yerlerde sürüklemek tercihtir. Kimse bana polisi savunmasın olaylar abartılıyor demesin. Gittim gördüm.

Sayın İmia kullandıkları silahlar tabiki yasal ve hepsinin seri numaraları şahıslara senetle zimmetli. Bir jandarma veya polis devriyeye veya göreve çıkarsan silahsız çıkamaz. Bu silah o şahısa zimmetli nasıl orada ne işi var. Görende normal bir araçtan çıktı sanır. Emniyetin aracından çıkıyor ve gayet doğal bu. Askerlik görevi falan yapmadınız mı acaba siz?