Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dikkatimi çekti buradaki harici kardeşlerimde benim gibi mason olmak istiyor neden?

Saygınlık, güç kazanmak için
Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için
Meraktan
Diğer (lütfen başlığa yazınız.

Gönderen Konu: Neden Mason olmak istiyoruz  (Okunma sayısı 184750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 22, 2011, 10:26:27 ös
Yanıtla #90
  • Aktif Uye

Sayın AMON RA, ışıkla ilk nasıl tanıştınız?. Nerede tanıştınız -  Biraz açarmısınız.  Çok ilginç olacağını düşünüyorum.
Saygılarımla

Eylül 23, 2011, 12:38:09 öö
Yanıtla #91
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok düşündüm. Ve sonuç; Masonluk ben olmak istiyor. Benimle bütün olmak istiyor. Böylece ortaya ihtişamlı güzel bir eser çıkacak.
Ben olmadan topluluğun gönlünü kazanması ancak yüzeysel olur. İnsanların kalplerine, sevgi ve güven için ben kaçınılmazım :)

Milyonların sizi gönülden sevmesi kadar bu kainatda güzel ne vardır?

Evet evet kendi dünyamdan söz ediyorum. Herkesin dünyası farklıdır :)

Ekim 08, 2011, 05:42:16 ös
Yanıtla #92
  • Ziyaretçi

bir kere masonluktaki insanlar en saygın en akıllı en kültürlü yani enleri taşıyan elit insanlat tabiki buda mason olmakta büyük cazibe yaratıyor.

Ekim 08, 2011, 06:15:11 ös
Yanıtla #93
  • Aktif Uye

insanlar bence güç ve saygınlık ayrıca menfaatten olmak istiyor o olmazsa cemaatlere kayıyorlar kimse insanlığı, eğitimi duşünmüyor. Bu nedenle mason kardeşleri taktir ediyorum bu tip insanları aralarına almıyorlar
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 09, 2011, 12:15:56 ös
Yanıtla #94
  • Ziyaretçi

bulgaristan pazarcık ve diğer bölgeleri aşkenaz seferad ve romanyot ların yerleşm bölgesiydi.bende bulgaristan yahudiliğinin olduğu  bu bölge kökenliyim ve aşkenaz seferad yahudi kokenli olduğmu düşünüyorum.masonluğuda elit ve saygın bir kurulrş olarak görüyorum.israilin % 96 aşkenaz türkiyede ise büyük bölüm seferad ve sabetaycı.ben kendimi aşkenaz seferad karışımı bulgar yahudisi sabetayist olarak tanımlıyorum.küçük yaşlardan beri bende masonluk ve yahudiliğe karşı bir yakınlık var.ayrıca türkiyedeki aleviliğin üst yönetiminin yine yahudi cemaati ile bağlantılı olduğu yönünde kanaatim var.yani bu eksen beni çekiyor ve mason olmak istiyorum.belki olamayabilrim ama istemek başarmanın yarısıdır.herkeze sevgiler saygılar.

Kasım 05, 2011, 11:42:30 öö
Yanıtla #95
  • Aktif Uye

Saygınlık, güç kazanmak için

16 (13.9%)Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız

6 (5.2%)Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için

70 (60.9%)Meraktan

4 (3.5%)Diğer (lütfen başlığa yazınız.

4.Seçenek haricindekilerin samimiyetinden özür dileyerek söylüyorum biraz şüpheliyim.

Ben 4. seçenekten yana kullandım oy verme hakkımı.

Harici kardeşlerinin görüşlerini soran sevgili kardeşime de buradan görüşümü belirtmek istiyorum.

'Mason' luk hakkında yapılan yorumları ne olduğunu amacını faaliyetlerini elimizin altında bulunun internet nimeti sayesinde buradan an ve an sorarak cevap alarak okuyarak didik didik araştırma şansımız oluyor.Ne olduğunu az çok araştırmıştır tüm arkadaşlarımız buraya kadar sanırım hemfikiriz.Şimdi böyle olumlu bir oluşum böyle olumlu düşünceler paylaşan insanlar topluluğu olan bir cemiyete neden girmek istemeyeyim ? Bence soru böyle bir oluşumda neden yer almak istemezsiniz olmalı :) O oluşum içinde olmak için çaldığım bir kapı iletişime geçtiğim herhangi bir kimsede yok.Zaman! Beklediğim tek şey.

Zamanında sunulan saygılarımla.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 26, 2011, 03:40:22 öö
Yanıtla #96
  • Ziyaretçi

çoçukluğumdan beri hep bir amaç için bu dünyaya geldiğimi düşünüyorum..hep diyorum ki bişey olacak,birşey olmalı benim büyük hizmetler yapacağım..yani kısacası içimden gelen sesi dinliyorum..çok büyük bir erdem olduğunu düşünüyorum masonluğun..insanı iyiye,doğruya,sonsuzluğa götüren büyük bir erdem....

Aralık 27, 2011, 10:17:03 ös
Yanıtla #97
  • Uzman Uye

Öncelikle Parayı ve İnsanı yönetmeyi öğrenmek için, MASON olmak isterim. Ne zamanki ; ayakta durmayı öğrenirim ve IŞIĞA gark olurum daha sonra Işığın hizmetinde olanlara saygıda kusur etmeyen, samimi olan düşkünlere, yardım ederim. Önce BEN diyorum Büyük Üstat Masonların affına sığınarak ben buyum IŞIK  kalbime daha ulaşmadı, sadece . syg.  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 02, 2012, 12:42:22 ös
Yanıtla #98
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet beyler!..Neden Mason  olmak istiyorsunuz ::)

Burada verilen yanıtların çoğunun insan ve gezegenimiz yararına olacak boyutta yeterli bulmuyorum açıkca..Dürüst olmak gerekirse baylar yeterli olsalardı dünya ve insanlık bu boyuta gelmezdi;izin verilmezdi açıkca..Tabii istekleri ve idealleri buysa.
Hiç kusura bakılmasın bence,sadece şahsi fikrim ama çoğunluk bireysel güç için ama ne güçü için?.
Sevgi ile kalın

Ocak 02, 2012, 10:19:00 ös
Yanıtla #99
  • Uzman Uye

Dürüstçe cevap istedin bende söylüyorum bunu öncede yazdım tekrar hatırlatmak ihtiyacı hissettim hiç bir zaman MASON olamayacağımı bile ,bile gönlümden geçen PARA ' yı ve İNSAN' ı yönetmeyi ADAM gibi öğrenmek için ben buyum dostlar syg. NOT:  Paranın olduğu yerde HUZUR vardır , tek farkla AKLI öne çıkaran ve çalıştıran toplumlar için geçerlidir....... :) :) :)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus