Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Arkadaşlık / Dostluk / Yardımseverlik Ve Karşılık Bekleme Üzerine  (Okunma sayısı 15287 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2008, 01:37:56 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Hani derler ya yanlizlik sadece Tanriya ozel,,,iste bende diyorum ki sizlere,bu yuzden yanlizlik bir lutufdur. :) Kardesim diyemediginiz kimseye guvenmeyiniz.Zira karsilik beklemeyen en guzel iliskidir kardeslik.
  İnsanlara sirlarinizi vererek kendinizi mahkum etmeyiniz,zira guc herzaman  sir degildir ama sir herzaman guctur.Arkadaslik her zaman icin yuzeysel kalacaktir sonuc olarak bir seviye uzerine alisveris misali kurulmustur.dostluk ise sadece seviyeyi yukselttiginizi dusundugunuz farkli br zemindir ama ne olursa olsun zemini al gulum ver gulumdur.Bir nevi sadece manevi tatmin amacli maddiyat dahil vereceklernizden daha cok almayi hedeflediginiz paylasim bicimidir. :) :D :)

Mart 06, 2008, 01:57:41 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

:) Sevgili Davinci; Senin düşündüğün şey yıllar öncesinde bende mevcuttu. Ama Hayatta Karşılaştığım şeyler bana bunu öğretti ve edindiğim tecrübeyi Seninle paylaşmak istedim. Tabi sözlerimin yanlış anlaşılmasını ( Sana atfen söylediğim için ) istemediğimden bu açıklamayı yapmayı bir zorunluluk olarak hissettim.

Çünkü Hayat bana; Ne olursa olsun, ''Sev ( Koşulsuz ve Karşılıksız ), Güven ve en önemlisi de Kendin Ol'' dedi.

Sevgilerimle, 

cok tesekkurler Sn.sevil hanim yasadiklariniz size baya seylerin ogrettigi kesin.Ama bence insanin dostlari da kendi karakteriyle aynidir zaten o yuzden sirrimi veririm ve sirtimi yaslicam bir dostum mutlaka bulurum dedigim gibi dost dediginiz kac kisidir ki....

Mart 06, 2008, 02:11:37 ös
Yanıtla #22

Çok doğru, hani bir Söz vardır; '' Bana Arkadaşını söyle Sana Kim olduğunu söyliyeyim?'' ;) Sevgili Davinci; bu bağlamda tabiki herkesle oturup kalkamazsın. Seviyeni korumak zorundasın (!) İnsan ayrımı asla yapmam ama şu da bir gerçektir ki Kendi Hayat Yolu'mda Anlama Kapasitesi Yüksek İnsanlara her zaman için Saygım Sonsuz'dur ve Kendi Öğrendiklerimden yola çıkarak Sevdiğim ve Saygı duyduğum Arkadaşlarımla paylaşırım ama Sözüm ona Aklı bir karış havada olan Kardeşlerimle de vakit kaybederek Kendimden çok şey kaybettirmeye Gözlerim asla Tahammül edemez.

Sayın Moderatörler; gereksiz msj attığım için üzgünüm, bunun tekrarlanmaması adına daha dikkatli olmaya çalışacam :)

Sevgilerimle;)
« Son Düzenleme: Mart 06, 2008, 02:14:14 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 06, 2008, 02:45:18 ös
Yanıtla #23

:) Birşey daha; söylediklerimi her ne kadar genel olarak değerlendirilmeli bir şekilde ifade etsem de sonuçta arada mutlaka ince ve hassas noktalar olacaktır.

Lütfen ince ayrıntılara dikkat ;)

Misal olarak yukarıda birden fazla vurgu yapılan bir konuya dikkat çekmek istiyorum; Sırlarını en güvendiğin Kişilere vermek ve sonrasında da Güveninin boşa çıkmasyla karşılaşmak ve sonucunda üzüntüye boğulmak vs.

Sevgili Arkadaşlarım; hepimiz birer İnsanız. Mutlak surette hatalar da yapabiliriz. Güveneibilir, yanılabiliriz de ama sonuçta İyiyi Kötüyü ayırdetmeye kalkışırsak bu Dünyada Kendimiz gibilerini bulmakta epey zorluk çekmiş oluruz. Amaç asla bu olmamalıdır. Kişi'nin ya da Kişilerin yaptıkları Sizi asla ilgilendirmemeli;) tam tersine gülüp geçmelisiniz. Önemli olan bütün iyilikleri de Kendinde toplamak ya da toplamaya çalışmak da değildir. Yapabileceğin tek şey; Kendini Dengede Tutmak ve Evrimini Tamamlayabilmek olmalıdır.

Tabi bu Sözler Kendim için de geçerli :D

Sevgiler;)   

« Son Düzenleme: Mart 06, 2008, 02:55:28 ös Gönderen: Sevil »

Mart 06, 2008, 02:48:57 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Çok doğru, hani bir Söz vardır; '' Bana Arkadaşını söyle Sana Kim olduğunu söyliyeyim?'' ;) Sevgili Davinci; bu bağlamda tabiki herkesle oturup kalkamazsın. Seviyeni korumak zorundasın (!) İnsan ayrımı asla yapmam ama şu da bir gerçektir ki Kendi Hayat Yolu'mda Anlama Kapasitesi Yüksek İnsanlara her zaman için Saygım Sonsuz'dur ve Kendi Öğrendiklerimden yola çıkarak Sevdiğim ve Saygı duyduğum Arkadaşlarımla paylaşırım ama Sözüm ona Aklı bir karış havada olan Kardeşlerimle de vakit kaybederek Kendimden çok şey kaybettirmeye Gözlerim asla Tahammül edemez.

Sn.sevil hanim yanliz ufak bir fark var galiba herkes arkadas olabilir ama dost cok farkli bir sey ben onu anlatmaya calistim.
Sayın Moderatörler; gereksiz msj attığım için üzgünüm, bunun tekrarlanmaması adına daha dikkatli olmaya çalışacam :)

Sevgilerimle;)

Mart 06, 2008, 02:50:01 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

pardon yanlis oldu biraz karisti.Sn.sevil hanim yanliz ufak bir fark var galiba herkes arkadas olabilir ama dost cok farkli bir sey ben onu anlatmaya calistim.

Mart 06, 2008, 03:15:10 ös
Yanıtla #26

pardon yanlis oldu biraz karisti.Sn.sevil hanim yanliz ufak bir fark var galiba herkes arkadas olabilir ama dost cok farkli bir sey ben onu anlatmaya calistim.

Hmm, Anladım.