Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudi ve Hıristiyanların Şiddet Ayetleri  (Okunma sayısı 16996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 24, 2012, 10:46:35 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

sahane ayetler Tanrinin delikanli erkekleri sevdiginin gostergesi, Ramboda da dedigi gibi Tanri cesurlari seviyor.

Ocak 24, 2012, 10:54:39 ös
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Sn.Tij zararı yok cevap verdiniz ya önemli değil. Saygılar ::) :-[ :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 24, 2012, 11:39:08 ös
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Sayın karahan, yazılarınızı uzun zamandan beri  zevkle takip ettiğim için  az çok bilgi sahibi olduğum yolundaki beyanım bu nedenledir. Ben , size İncil'in vahiy yoluyla yazılan bir kitap olmadığını belirtip, sizden  konu hakkında biraz araştırma yapmanızı istemiş idim. Ne yazık ki, siz bu ifademi biraz yanlış algılamışsınız.
       Cevabi yazınızda, yine de  "...İncil de dahil tüm peygamberlere bu sonradan kitap haline gelmiş olanlar da dahil sadece vahiy yolu ile gelmiştir..."  diye belirtmişsiniz. Aslında bu beyanınız tam bir polimik konusu ama polimik benim tarzım olmadığı için oralara girmeyeceğim.
       Benim söylemeye çalıştığım, İncil'in bu günkü şekline gelmeden evvel ne gibi evrelerden geçtiğini araştırmanızdır.
       Bu arada bazı üyelerimizin( konunun Hıristiyanlık karşıtı bir görüş oluşturduğu) şeklindeki düşüncelerine de saygı duyuyorum ama, benim yanlız  Hırıstiyanlık için değil hiç bir din veya kutsal kitap  için karşıt görüş oluşturmak gibi bir niyetim asla yoktur. Niyetim sadece biraz araştırmaya teşviktir.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 25, 2012, 07:41:10 ös
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın karahan, yazılarınızı uzun zamandan beri  zevkle takip ettiğim için  az çok bilgi sahibi olduğum yolundaki beyanım bu nedenledir. Ben , size İncil'in vahiy yoluyla yazılan bir kitap olmadığını belirtip, sizden  konu hakkında biraz araştırma yapmanızı istemiş idim. Ne yazık ki, siz bu ifademi biraz yanlış algılamışsınız.
       Cevabi yazınızda, yine de  "...İncil de dahil tüm peygamberlere bu sonradan kitap haline gelmiş olanlar da dahil sadece vahiy yolu ile gelmiştir..."  diye belirtmişsiniz. Aslında bu beyanınız tam bir polimik konusu ama polimik benim tarzım olmadığı için oralara girmeyeceğim.
       Benim söylemeye çalıştığım, İncil'in bu günkü şekline gelmeden evvel ne gibi evrelerden geçtiğini araştırmanızdır.
       Bu arada bazı üyelerimizin( konunun Hıristiyanlık karşıtı bir görüş oluşturduğu) şeklindeki düşüncelerine de saygı duyuyorum ama, benim yanlız  Hırıstiyanlık için değil hiç bir din veya kutsal kitap  için karşıt görüş oluşturmak gibi bir niyetim asla yoktur. Niyetim sadece biraz araştırmaya teşviktir.
       Saygılar-sevgiler.

sn.alşah

sanırım sizi yanlışta anlamış olabilirim sizde iyi bilirsinizki ifade çok önemlidir bazen hatta çoğu zaman hem polemikler hemde anlaşmazlıkların kökeninde ya iyi anlatamamak kendini iyi ifade edememek yatar yada karşı taraf sonuna kadar dinleme yerine lafın ortasında hemen anladığını varsayarak konuya müdahil olur.

Sizinde belirttiğiniz şekli ile hristiyanlığın hangi evrelerde çok derin olmasada nelere marus kalarak kitaplaştığını hatta isa peygamberin ne bu dinin adından nede incilin yazıldığından haberi oldu.Benimde her zaman ısrar ettiğim bir konudur biz insanlar herşeyin müsebbibiyizdir biz yapar ve bozarız sonra suçlarız sonra onarmaya çalışırız.Yani ne ararsan kendinde ara.

Sadece bozulan yada insanlar tarafından tahrif edilen isa inancımı bakınız islamdada bir çok konu birbirine girmiş durumda  yaşar nuri öztürkün islam nasıl yozlaştırıldı isimli eserini okuyun arapların emevilerin bir çok geleneğinin kuran buyruğu imiş gibi uygulanır hale geldiğini göreceksiniz.En basiti namaz mevzuu o kadar değerli olmasına rağmen namazda ne dediğimizi bilmediğimizden dolayı o ibadeti dahi yarım yamalak yaparken allahın namazınızı dos doğru kılın ayetinin neyi hedeflediğini dahi farketmiyoruz.

Yinede araştırın uyarınız için teşekkürler ve samimi olduğunuz içinde ama emin olunki yıllardır yapmaya çalıştığım bu ,bu sitede olmamında baş nedeni bu bu yaştan sonra mason olamayacağıma göre ne kadar doldurabilirim ona bakıyorum.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo