Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ataturk Masonlari Gercekten Huzurundan Kovdu mu?  (Okunma sayısı 33872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 22, 2009, 04:48:27 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Konu Atatürk'ün masonları ''cehennem olun gidin karşımdan sizi yahudi uşakları'' diyerek kovup kovmadığıdır.Bu konuda yazacaklarımız kendi görüşlerimizden öteye gidemez çünkü verilebilecek hiçbir somut kanıt yoktur. Bize kalan inanmak yada inanmamaktır. Kendi görüşüm Atatürk ün hiçbirtürlü mason olmadığıdır.
     Dedikodular komplo teorileri herzaman vardır bunun önüne mantıklı görüşlerle geçebiliriz ancak. Aksi takdirde delinin biri kuyuya bir taş atar bizde bütün millet tartışır dururuz. Tıpkı günümüzde olduğu gibi. Hergün gündemde delilerin kuyuya attığı taşları izlemekteyiz. Ülkece milletce sorunlarımızı düzeltmek yaralarımızı sarmak yerine bu saçma sapan taşları toplamaktayız.

Temmuz 23, 2009, 10:55:08 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Benim fikrim bir tahminden ibaret olmakla birlikte Atatürk Mason değildir.Fakat yüreğinde Mason olmuş bir kişidir.Atatürk Herkesin Dinine,Diline Irkına saygı duymuş,Yardıma muhtacın yardımına koşmuş hem bilim hem de İlim Adamıdır.Yaşadığı dönemde en yakınlarında Mason olanlar vardır ve Atatürk ile fikirdaşlardır.Belki de Atatürk Konumu gereği Mason olmadı.Belkide Atatürk Masondu.
Ben Masonları makamından kovduğuna katti olarak inanmıyorum.Ayrıca Atatürk^ün Locaları kapattığını da doğru bulmuyorum.Masonlar o dönem uykuya geçtiklerini belirtmektedirler.Bunun da günün şartlarında alınmış doğru bir karar olduğunu söylemektedirler ki bence de doğrudur.
Bağımsızlığın tam anlamı ile ilan edilemediği,Harplerin heran çıkabileceği bir ortamda,Ulemaların etkinliğini sürdürdüğü bir ortamda,Masonların Loca çalışması yapması da tehlikelidir.Masonik çalışmalar ve Masonik Öğretiler sadece Masonlarca öğrenilip çalışıldığı için O günün haricileri tarafından tehlikeye atılır,istenilmeyen durumlara gelinebilirdi.
Bu durumları görüp uykuya dalınıldığını düşünüyorum.Bu Masonların da süreci takip edebilmesi açısından olumlu olmuştur diye düşünüyorum.Ayrıca Yukarıda belirttiğim oluşabilecek tehlikelerden Korumak için de Masonluğun Uykuya dalmasına sebeb olmuş olabilir Atatürk.Yoksa En yakınlarındaki Masonların Mason olduğunu bildiği halde niçin çalışma arkadaşlarını değiştirmedi.Çünkü yanındaki Masonlar gerçek bir fikir adamı,erdemli insanlardı.

Kasım 22, 2012, 02:19:23 öö
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. barıs

beni aydınlattığın için teşekkürler.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 22, 2012, 08:35:15 öö
Yanıtla #33
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Kimi zaman bu forumda ne kadar saçma sapan işler yapıyoruz...

Bundan dört küsur yıl önce bu başlıkla çok saçma sapan bir konu açılmış. İki yönden saçma sapan: 1- Atütürk'ün huzuru, sanki Atatürk bir padişah ya da kralmış gibi; 2 - Masonları kovdu mu, sanki en yakın arkadaşlarından biri ve özel doktoru Mim Kemal Öke'nin o tarihlerde Türkiye'deki masonların ileri gelenlerinden biri olduğunu bilmiyormuş gibi... 

Peki sonrası ne oluyor?

2009 yılı ortasında bir ziyaretçi (O sıralarda ziyaretçiler de foruma yazı yazabiliyordu) kendi görüşlerini paylaşmış.

Şimdi üyelerimizden Sayın Ares, o ziyaretçiye bir teşekkür yazmış; sanki o bu forumu izlemeyi sürdürüyor gibisinden.

Bir yazıya karşılık teşekkür iletilerini de anlayamıyorum... Gözünüzü seveyim, burası karşılıklı mektuplaşma alanı mı? Burası herkese, tüm internet izleyicilerine açık bir forum... Bildiğiniz bir şey ya da o bilginiz üzerine oluşturduğunuz bir görüş varsa yazar, paylaşırsınız, paylaşırız, izleyenler de yararlanır. SBizin bir başkasına teşekkür edişiniz kimsenin umurunda değildir; burada boşuna ve fazladan kirlilik yaratır.

Ha, bu başlık altındaki en son ileti üzerine bir değerlendirme yaparsınız; bakın ona bir diyesim olmaz. Gerekirse böylece tartışmayı, Atatürk ve Masonluk ile bağlantılı konularda gerçeği aramayı, çalışmalarınmızdan izleyicileri de yararlandırmayı sürdürürüz de...

Düşünün ki benim şu  iletim bile sadece kirliliğe katkıda bulundu.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 22, 2012, 11:14:53 öö
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimi zaman bu forumda ne kadar saçma sapan işler yapıyoruz...

Bundan dört küsur yıl önce bu başlıkla çok saçma sapan bir konu açılmış. İki yönden saçma sapan: 1- Atütürk'ün huzuru, sanki Atatürk bir padişah ya da kralmış gibi; 2 - Masonları kovdu mu, sanki en yakın arkadaşlarından biri ve özel doktoru Mim Kemal Öke'nin o tarihlerde Türkiye'deki masonların ileri gelenlerinden biri olduğunu bilmiyormuş gibi... 

Peki sonrası ne oluyor?

2009 yılı ortasında bir ziyaretçi (O sıralarda ziyaretçiler de foruma yazı yazabiliyordu) kendi görüşlerini paylaşmış.

Şimdi üyelerimizden Sayın Ares, o ziyaretçiye bir teşekkür yazmış; sanki o bu forumu izlemeyi sürdürüyor gibisinden.

Bir yazıya karşılık teşekkür iletilerini de anlayamıyorum... Gözünüzü seveyim, burası karşılıklı mektuplaşma alanı mı? Burası herkese, tüm internet izleyicilerine açık bir forum... Bildiğiniz bir şey ya da o bilginiz üzerine oluşturduğunuz bir görüş varsa yazar, paylaşırsınız, paylaşırız, izleyenler de yararlanır. SBizin bir başkasına teşekkür edişiniz kimsenin umurunda değildir; burada boşuna ve fazladan kirlilik yaratır.

Ha, bu başlık altındaki en son ileti üzerine bir değerlendirme yaparsınız; bakın ona bir diyesim olmaz. Gerekirse böylece tartışmayı, Atatürk ve Masonluk ile bağlantılı konularda gerçeği aramayı, çalışmalarınmızdan izleyicileri de yararlandırmayı sürdürürüz de...

Düşünün ki benim şu  iletim bile sadece kirliliğe katkıda bulundu.

Sn.ADAM

Öncelikle merhaba. Teşekkür etmen gereksiz olduğunu bilmiyordum. Açıkcası biten bir tartışmayı tamamıyle okuduktan sonra bu tartışmayı yaptığız için sizlere teşekkür ettim. Konuyu bulmak için forumu irdelemedim. Masonlar.org sitesinin ana sayfasında, Bilgi edinebilmemiz için orada mevcut.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi