Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 112092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 25, 2009, 08:24:26 ös
Yanıtla #200

sevgili isabel yazın çok yalın kolay anlaşılan ve algılanan bir biçimde olmuş tebrik ederim.detay ayrıntıda saklıdır sözünü çok severim.çok şey anlatır aslında bizlere.resmin hep gördüğün kısmını anlarsın arkasına bakmak kimsenin aklına gelmez.allah insanı en büyük icad olarak yarattı ve yarattığınada bir mana verdi.yani seninde benimde bir anlamım var isabel.sonra yarattığının içini doldurdu ben onlara iyi ve kötü zaaflar diyorum bu zaaflar isabelde başka karahanda başka diğerinde başkalık göstermez her insanda aynı bulunan yani eşit erkler bunlar.biçimsel farklılıklarımız hariç her insan yaradılış özelliği aynıdır.şimdi bu şekilde donatılmış insan denen mahlukatın yeryüzünde yaşama süreci başladığında ilk başlarda sorun olmamakla birlikte sonralarında doğal olarak insanında doğaya ayk uydurup gelişim süreci ile sorunlarda başgösterir bu sorunların en temel kaynağı allahın  hepimize verdiği ortak değerlerimiz olan zaaflarımız ortaya çıktı.bu o zaman ne ise şu anda hala odur.nasılki insan yaşamını insanın karakteri ile beraber zaafları yönlendiriyorsa bu toplumun her kademesinede doğal olarak yansır yani devletin yapısına kadar akside mümkün değildir o binayı inşa eden insan olduğundan.allah zaman içinde dünyada toplumlar nizam içinde yaşasın diye dinler ve o dinlerin tebliğcileri ve o tebliğcilerede kitaplar vererek uol göstertmiştir.herşeyi zaafları yönünde kabul edip benimseyen bir insanın doğası gereği bazı şeyleri de kolay kabullenmesi beklenemez. 5 n 1 k ilkesini hayatın genelini sorgularken kullanırken insan bunu kendi zaaflarınada uygularsa yani kendini tanımak adına sanırım daha başarılı olur.insan benim inancım hayatta yaşarken 2 tür hayat yaşar biri dahil olduğu diğer insanlarla ortak paydası olan hayat diğeri sadece kendine ait olan iç dünyası dediğimiz içsel hayat.dışardaki hayat aslında herkesin görebildiği bilebildiği bir hayat anlaması zor ama iç hayat herkeste tehlikelidir onu tanımlayamazsın bir canavarmı bir melekmi asla bilemezsin ki bunun örneğide çoktur.o yüzden bazen insan küçük bir detayda saklıdır aslında.allahın  bize verdiği bu zaafların en tehlikeli ve en kullanışlısı akıldır.akıl içimizdeki zaafları doğru yorumlayıp midahale ettiği sürece insanın iyi tarafları hep ortaya çıkar kötü algılayıp yorumladığındada insanın kötülüğü çıkar halbuki insan 2 sindede aynı kişi idi kötü ikende iyi ikende

Çok Teşekkür ediyorum Sevgili Karahan; ayrıntılara ne kadar önem verdiğin, bunu güzel bir biçimde dile getirmenden belli oluyor. Muhakak, zıt unsurlar hakkında söylediklerin çok doğru ve tamamiyle katılıyorum. Bu arada yukarda yazdığım bir noktada hafif bir ayrıntıya gitmek istiyorum; Dünya bir gezegen olarak evrende çok önemli bir yere sahip aynı zamanda diğer gezegenlerle - evrenlerle önemli derecede bir bağlantısı bulunmaktadır. Tespit ettiğim kadarıyla galaksimiz diğer galaksiler içersinde önemli bir düzeyde ve neredeyse bir can tohumu misali büyük bir önemi arzetmektedir. Aslında şunu söylemeye çalışıyorum bütünlüklerin içersinde dünya gezegenine bu süreç itibariyle bundan sonrasında herhangi bir zarar ya da ziyan teşkil edilmeyecek ve bu anlamda gezegenin varlığının devam etmesi diğer bütünlüklerin de riske girmesini ( diğer evrenlerin de tehlikeye girme olayı söz konusu olduğundan ) önleyeceğinden sanırım burada üzerimize önemli derecede büyük görevler düşmektedir. Yani anlatmak istediğim şu ki, Dünyamız yok olmayacak buna asla izin verilmeyecek çünkü diğer galaksilerin yaşamı büyük ölçüde tehlikeye gireceğinden şuanki sürecin ne kadar çok tehlikeli olduğundan bahsetmek istiyorum. Bunu detayına indirgemek isterdim gerçi her halukarda bunu derinlemesine ifade etmem gerekiyor çünkü yaptığım araştırmalar sonucunda elde ettiğim bilgi beni epey sarstı. Durum gerçekten sanıldığı gibi değil ve birçok yanılsama birçok yanıltıcı şeylerle karşı karşıyayız. Çok üzücü ve bir o kadar da tehlikeli bir anda bulunuyoruz. Gerekirse Dünyanın varlığını devam etmesi pahasına içinde bulunan herşeyin buna bizler de dahil yok olma tehlikesi bile bulunuyor. Belki sonucu bu kadar net bir şekilde görülseydi eminim ki en az benim kadar endişeli ve bir o kadar da tedirgin olunurdu diye düşünüyorum.

Ayrıca Değerli Paylaşımın için çok Teşekkürler Sevgili Karahan; Seninle fikir alışverişinde bulunduğuma gerçekten memnun oldum.

Sevgilerle   
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2009, 08:32:31 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 25, 2009, 08:38:49 ös
Yanıtla #201
  • Uzman Uye

İnsanlık bilgi aşamasının ilk basamağındayken ve evrenin sınırları bile tam bilinmiyorken, dünyanın evrendeki önemi hakkında ki bu tespiti hangi kaynaklardan yaptınız?

Dünya bir gezegen olarak evrende çok önemli bir yere sahip aynı zamanda diğer gezegenlerle - evrenlerle önemli derecede bir bağlantısı bulunmaktadır. Tespit ettiğim kadarıyla galaksimiz diğer galaksiler içersinde önemli bir düzeyde ve neredeyse bir can tohumu misali büyük bir önemi arzetmektedir.

Nisan 25, 2009, 08:57:44 ös
Yanıtla #202

Kaynağım, yeryüzünde varolan tüm Dinler. Bilimsel- Sistematik ve Felsefi bir bakış açısıyla yaklaştığım tüm Kutsal Öğretiler. Bütün Dinlerin ortak noktası ve bütününü arzeden Bilgi Kaynağı.

Sanırım yeterlidir. Amacım tartışmak değil sizinle Sayın Akyol, fikirlerime ters düşebilir hatta reddedebilirsiniz, saygı duyarım. Gerçeğin bir şekilde analiz edilmesi gerekliliğine inandığım için de gözlerimle ileriyi görmeye çalışmaktan başka birşey yaptığım yok.   

Nisan 26, 2009, 01:44:56 öö
Yanıtla #203
  • Ziyaretçi

İlginç ve sonu gelmez bir tartışma... Bakın bence en iyisi şöyle yapmak; Önce kuran kitabını okuyun. Sonra Mısır'daki El-Ezher medresesi ve Suudi Arabistan Kraliyet Medresesi yorumlarını okuyun. Şu yecüc- mecüc meselesi üserine yapılan bilimsel- medresesel tartışmaları bir inceleyin. Son günlerde çok moda olan vahabilik akımının piri, Suudi Sarayı'nın başdanışmanı, ulemadan Şeyh Abdul Aziz Bin Baz'ın görüşlerini öğrenin. (Okuduktan sonra sakın islam öyle değildi, böyleydi gibi tuhaflıklara girmeyin. Dinde icat yoktur. Ne yazıyorsa odur. Şeyhten iyi bilecek değilsiniz her halde adamın dinini) Ardından kitab-ı mukaddesi okuyun. Engizisyon kararlarını inceleyin. Protestanlarla katoliklerin savaşlarını öğrenin. İznik toplantısını inceleyin. Mısır dinini okuyun. Ve bu okumaları, incelemeleri Muazzez İlmiye Çığ'ın Sümer dini ile ilgili çalışmalarını, Sümerce'den tercümelerini inceleyerek bitirin. Ondan sonra tartışırsak, bu platformu daha verimli hale getirir, şu an için sonuca ulaşma şansını yakalarız. Yarın belki başka sonuçlar da bulabiriliz. Böyle çok kısır kalıyoruz. Sevgilerimle...

Nisan 26, 2009, 04:41:33 ös
Yanıtla #204
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sevgili isabel sanırım küresel ısınmanın dünyamıza olan etkisinden bahsediyorsun.ben bu fikre çok soğuk değilim.özünde insan diğer canlılardan farklı oalrak bir tüketim ve kirletim gücüne sahip.ben şuna inanıyorum galaksilerde bir paralel yaşam var kendi içlerinde çekim alanlarıyla olsun diğer öğeleriyle olsun.dünyanında kendi yaşamsal öğeleri var.ben dünyamızın aynı insanlar gibi canlı ve yaşayan bir varlık olduğuna inanıyorum garip oldu belki ama bide o heran yaşayan dünyanın içinde yaşayan bir organizma gibiyiz.dünyayi çevreleyen 7 katman dünyanın tepesi altındaki kutuplar içindeki o derin sıcaklık yeraltı suları ve bir sürü organizma ile dünya hep canlıama dünyada bir devinim var devamlı kendini yeniliyor.binlerce yıl önce oluşan depremler kıtaları bölerken başka toprakları ortaya çıkarıyor başka yeryüzü şekileri oluşturuyor ama o ahenk hiç bozulmuyor.o yüzden dünyanın sonun kendi kaynaklarının tükenmesi ile olabilirmi olmıyacak gibi değil nedeni ise çok fazla olan nüfus çok fazla doğal kaynak tüketimi.bu konuda derin çalışmalar yapıldığını biliyorum hatta dünya kaynakları ve nüfusu ile olan orantısızlığından dolayı nüfusun %80 ninin fazla olduğuna dair kararlar alındığı ve bunu azaltmaya yönelik çalışma yapıldığını biliyorum.buda senin korkularının bir başka pencereden görülen şeklidir diye düşünüyorum.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 26, 2009, 04:54:26 ös
Yanıtla #205

sevgili isabel sanırım küresel ısınmanın dünyamıza olan etkisinden bahsediyorsun.ben bu fikre çok soğuk değilim.özünde insan diğer canlılardan farklı oalrak bir tüketim ve kirletim gücüne sahip.ben şuna inanıyorum galaksilerde bir paralel yaşam var kendi içlerinde çekim alanlarıyla olsun diğer öğeleriyle olsun.dünyanında kendi yaşamsal öğeleri var.ben dünyamızın aynı insanlar gibi canlı ve yaşayan bir varlık olduğuna inanıyorum garip oldu belki ama bide o heran yaşayan dünyanın içinde yaşayan bir organizma gibiyiz.dünyayi çevreleyen 7 katman dünyanın tepesi altındaki kutuplar içindeki o derin sıcaklık yeraltı suları ve bir sürü organizma ile dünya hep canlıama dünyada bir devinim var devamlı kendini yeniliyor.binlerce yıl önce oluşan depremler kıtaları bölerken başka toprakları ortaya çıkarıyor başka yeryüzü şekileri oluşturuyor ama o ahenk hiç bozulmuyor.o yüzden dünyanın sonun kendi kaynaklarının tükenmesi ile olabilirmi olmıyacak gibi değil nedeni ise çok fazla olan nüfus çok fazla doğal kaynak tüketimi.bu konuda derin çalışmalar yapıldığını biliyorum hatta dünya kaynakları ve nüfusu ile olan orantısızlığından dolayı nüfusun %80 ninin fazla olduğuna dair kararlar alındığı ve bunu azaltmaya yönelik çalışma yapıldığını biliyorum.buda senin korkularının bir başka pencereden görülen şeklidir diye düşünüyorum.

Evet, söylediklerinde haklısın ama bu görünen boyutu oysa görünmeyen ve bilinmeyen o kadar çok şey var ki sadece gezegenimizde değil elbette evrenler ve devamında bulunan galaksiler.. Birbiriyle fazlasıyla bağlantılı olunan bir durum var ortada.. Yanılmıyorsam uzay boşluğu diye sandığımız koyu renk duvarı bile bir yanılsamadan ibaret. Oysaki bu siyah kalın duvarın ardında birçok galaksiler bulunmakta ve en önemlisi de dünyanın içinde bulunduğu bir gürz bütünlüğü.

Muhakak ki gezegenin su ve benzeri doğal kaynakları tükenmekte ama sorun sadece bu değil ki söylediğim gibi bu olay sadece işin görünen kısmı.. Dünyamızın bir vizyon ortamında bulunması bile bize birçok gerçeğe ışık tutuyor. Hem Galaksi bazında İnsan ırkından daha gelişmiş birçok değişik ve farklı Varlıklar bulunmaktadır ve biz Onlara Uzaylı diyoruz. Kendilerince oluşturmuş oldukları bir Meclis bir Konsey söz konusu. Almış oldukları karar gereği Dünyamızı da kapsayan birçok öenmli planları bulunmaktadır ve daha çok Dünyanın en üst düzeyinde bulunan yetki sahibi İnsanlarla irtibat kurarak bir şekilde Dünyanın yönetimini asıl Onlar sağlıyorlar. İnsan ırkının yok olmaması için hatta Dünyanın Kurtuluşu adına her an denetim altında bulunmaktayız. Bu da gerçeklerimizden sadece bir tanesidir. Evrenlerin birleşimi söz konusu olunca Dünyayı da kapsayan bir birleşim tabiki ve böylelikle de yaşadığımız şuanki vizyon ortamı kalkacak.. B.Russell gibi önemli şahsiyetlerin de aralarında bulunduğu bu Varlıklar aslında Dünyamızda da beden kazanmış olarak görevlerini yapmışlardır. >Her bakımdan..

Bahsetmek istediğim endişem ise aslında yukardaki yazımda bir şekilde belirttim ve onu fazla açamıyorum çünkü malum benim de kapasitemi bir hayli aşıyor. Bunları neden yazıyorum çünkü önümüzdeki süreç hem bizim hem de gezegen için çok önemli bir dönem. Bu itibarla da İnsanlığın sorununun sadece göründüğü gibi olmadığını belirtmek istiyorum.   

Nisan 26, 2009, 06:17:58 ös
Yanıtla #206
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sanırım bahsettiğin konu ufolarla ilgili.çok geniş ve kapsamlı bir konu aslında yıllar önce eric von daniekenin kitabını okuduğumda çok etkili bulmuştum teorilerini özellikle mağara resimleri ve mısırlılarla ilgili olan bölümleri.günümüzde akılcılık bu olaya nasıl bakar bilmiyorum ama allah kutsal kitaplarında bu varlıklardan bahsetmiyor.bahhsetmemesi olup olmadığına delil olamaz ayrıca bahsetmesi  toplumda ayrı bir gizem yaratacağından çokta gerekli bir konu değil aslında.başka gezegenlerde yaşam olup ılmadığını tartışmak yerine o kadar gezegenin içinde sadece dünyada bir yaşam olabileceği mantığını sorgulamak dahah gerekli sanırım

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 26, 2009, 07:46:22 ös
Yanıtla #207

sanırım bahsettiğin konu ufolarla ilgili.çok geniş ve kapsamlı bir konu aslında yıllar önce eric von daniekenin kitabını okuduğumda çok etkili bulmuştum teorilerini özellikle mağara resimleri ve mısırlılarla ilgili olan bölümleri.günümüzde akılcılık bu olaya nasıl bakar bilmiyorum ama allah kutsal kitaplarında bu varlıklardan bahsetmiyor.bahhsetmemesi olup olmadığına delil olamaz ayrıca bahsetmesi  toplumda ayrı bir gizem yaratacağından çokta gerekli bir konu değil aslında.başka gezegenlerde yaşam olup ılmadığını tartışmak yerine o kadar gezegenin içinde sadece dünyada bir yaşam olabileceği mantığını sorgulamak dahah gerekli sanırım

Evet:) yalnız dikkatimi çeken bir başka husus da şu ki Sevgili Karahan; bizler kendi güneş sistemimizdeki bilinen ve bilinmeyen gezegenlerde hayat olmadığını ve herhangi bir canlının yaşamadığını sanıyoruz ama yanılıyoruz çünkü kendi frekansımıza göre Merkür ve Venüs gibi gezegenlerde canlı olmadığını varsayıyoruz oysa durum sandığımızdan tamamen farklıdır. Bir de bu durum var.

Bu arada konu giderek daha da uzuyor ve seviyeli devam etmesini sağladığın için Sevgili Karahan; çok Teşekkür ediyorum. Böyle bir olgunluğu gösterip ilk etapta beni herhangi bir şekilde kırıp ya da rencide ederek suçlayıcı bir şekilde davranmayıp aksine görüşlerimi samimiyetle dinleyerek ortak olmaya çalıştınız. Kendi fikirlerinizi de sundunuz. Karşılıklı saygı ve ölçülü bir şekilde. Böyle bir toleransı şahsım adına söylüyorum ki genelde karşılaşmayı çok istediğim ancak nadiren gördüğüm özel durumlardandır.

Tekrar Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2009, 07:50:28 ös Gönderen: Isabell »

Nisan 26, 2009, 08:01:52 ös
Yanıtla #208
  • Ziyaretçi

Kutsal kitaplarda aslında herşeyden bahsetmez zaten o yüzden bundan bahsetmemesi de çok normal olabilirdi ancak;daha önce araştırmıştım bu konuyu ve aslında Kur'an bundan bahsediyor.Kur'an'da bir ayette hatırlarsam yazarım arapça olarak uçan varlıklar kelimesini kullanıyor ama bizim mükemmel tefsircilerimiz bunu uçan varlık cin olsa gerek diye cin olarak türkçeye çeviriyorlar;halbuki cin denilmek istenen yerde zaten kelime olarak da cin deniliyor;bu yüzden uçan varlıkların  bu uzaylılara işaret ettiği kanısındayım.Bunun dışında bence de asıl sorgulamamız gereken bu dünyadaki yaşam.Geçen sene cehennem konusunda farklı konuşabilirken şu anda inanmıyorum;çünkü artık gerçeği kendimce kısmen de olsa çözmüş,kendimi ve kalıplarımı aşmış durumdayım.Bulunduğumuz 3.yoğunluk durumunda varlığı ve yaşamı anlayabilmek için ne yapmam gerek sorusuna "bu 3. yoğunluktan geçmiş ve bu bilgilere vakıf olmuş birilerinden bilgi almanın doğru olduğu"nu cevap olarak kendi kendime verdiğim zaman bunu hemen uygulamaya geçirdim ve bu şekilde gerçek bilgiye ulaştım ya da sanıyorum.Ancak Kur'an'daki cennet-cehennem olgusunun ise tam olarak neyi vurguladığı(simgelediği) ayrı bir tartışma konusu...çünkü hala doğru kabul ettiğim şeylerle bu olguları bir şekilde bağdaştırmak zor...bu arada sonradan baktım konular karışmış hem cehennem forumuna hem de bu foruma cevap var burada :)
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2009, 08:05:10 ös Gönderen: martı »

Nisan 27, 2009, 10:02:33 öö
Yanıtla #209
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Evet:) yalnız dikkatimi çeken bir başka husus da şu ki Sevgili Karahan; bizler kendi güneş sistemimizdeki bilinen ve bilinmeyen gezegenlerde hayat olmadığını ve herhangi bir canlının yaşamadığını sanıyoruz ama yanılıyoruz çünkü kendi frekansımıza göre Merkür ve Venüs gibi gezegenlerde canlı olmadığını varsayıyoruz oysa durum sandığımızdan tamamen farklıdır. Bir de bu durum var.

Bu arada konu giderek daha da uzuyor ve seviyeli devam etmesini sağladığın için Sevgili Karahan; çok Teşekkür ediyorum. Böyle bir olgunluğu gösterip ilk etapta beni herhangi bir şekilde kırıp ya da rencide ederek suçlayıcı bir şekilde davranmayıp aksine görüşlerimi samimiyetle dinleyerek ortak olmaya çalıştınız. Kendi fikirlerinizi de sundunuz. Karşılıklı saygı ve ölçülü bir şekilde. Böyle bir toleransı şahsım adına söylüyorum ki genelde karşılaşmayı çok istediğim ancak nadiren gördüğüm özel durumlardandır.

Tekrar Teşekkürler.
sevgili isabel
savunduğunuz değerlerin ne aksi nede menfi tam olarak ispatlanamadı hep teoride olan bir konu.oyüzden araştırılmaya değer bir konu bence.van danıekenin savunduğu bir çok tezde henüz çürütülmemişken.mısır yazıtlarındaki uçan nesne tasvirleri ve kafasında halka şeklindeki insan tasvirleri nazca bulunan garip şekiller sanırım yine meksikada bulunan özelliği bilinmeyen anıt ,inkaların bekledikleri tanrı için yaptıkları muazzam şehirler ve biranda garip bir şekilde ortadan kayboluşları hep tarihin derinliğine gömülü izler.belki hayal belki değil ama sonsuz evrende yalnız bir hayat fikri çokta mantıklı gelmiyor bana ama dahada fazla kanıta ihtiyacı olan bir konu diyorum.iltifatınız için teşekkürler ama ben böyle olması gerektiği için böyle yazıyorum amacım bilgiyi derinleştirmek ve ulaşmak.esenkalın

EDMUND BURKE