Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar Forumu nereden buldunuz?  (Okunma sayısı 62466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 22, 2015, 08:10:57 ös
Yanıtla #140
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuda Sayın ADAM'ın dediğine katılmamak içten bile değil.

Forumumuz masonlarının oldukça az etkinlik yaptığı herkesin malumudur. 

Burası pek yeri değil ama diğer bazı paylaşımlar ve diyalogların da Masonluk ile pek bağlantılı olmadığı bir gerçektir.

Nosce te Ipsum

Ocak 08, 2016, 03:10:23 ös
Yanıtla #141
  • Aktif Uye

Aradan geçen onca yıl sonra bu siteye nasıl ulaştığımı tam hatırlamıyorum. Sanırım masonlukla ilgili araştırma yaparken karşıma çıkmıştı. Hiç unutmadığım şey ise başvuru formunu doldurduktan sonra tam 3 ay beklememdi. En sonunda sanırım beni kabul etmeyecekler derken kabul mailim geldi ve o anki duygum anlatılmaz yaşanır  :)

Şubat 29, 2016, 07:32:09 öö
Yanıtla #142
  • Yeni Katilimci
  • *

Hür ve kabul edilmiş masonlar büyük locası derneğinin sitesini inceleyip bu konularda kendimi bi nebze aydınlatma ve bi cok şeyin temelini ufaktan atmaya başlarken temsili bir forum sitesi vardır diyerek arayış içerisine girdiğimde bu siteyi keşif ettim ilk tabi tam olarak üye olmadan uzun bi vakit uzaktan takip ederek insanlara katkı bilgime bilgi insana deger kattıgının farkına vardım ve üyesi oldum böyle paylaşımcı dostlar ile aydınlatıcı bilgiler paylaşmak cok değerli benim için bu site ve üyelerine kurucusundan yöneticilerine saygımı sunar teşekkürlerimi borc bilirim
Seeing is believing

Mayıs 31, 2016, 08:59:09 ös
Yanıtla #143
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlukla ilgili haber , videoları incelerken kendi kendime acaba Masonlukla ilgili forum benzeri birşey varmıdır diye düşündüm. Googleye Mason forum yazınca siteyle göz göze gelmiş oldum :)
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Temmuz 30, 2017, 02:46:37 öö
Yanıtla #144

Merhabalar,
Ben masonlar.org sitesini incelerken forumu tesadufen buldum. İlk baslarda sadece okuyordum, zamanla  fikirlerimi beyan etmek istedigim icin üye oldum.. iyikide olmusum

Eylül 21, 2017, 05:05:14 öö
Yanıtla #145

Ben masonlukla ilgili araştırma yaparken, sitenin icerisinde forum olduğunu tesadufen buldum.. iyikide bulmuşum.Masonlukla ilgili aradığım herseyi burada bulabiliyorum

Ocak 14, 2019, 01:07:12 öö
Yanıtla #146
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba,
Masonluk hakkında web üzerinde araştırma yaparken karşıma çıktı. Mason loca kaydı ve iletişim bilgilerini aramam sonucu karşılaştım.

Ocak 14, 2019, 01:36:16 öö
Yanıtla #147
  • Yeni Katilimci
  • *

Değerli müzisyen Fikri Takbak ve plaklarıyla ilgili araştırma yaparken karşıma bu site çıktı. Daha öncesinde pek bir ilgim yoktu açıkcası masonlukla ilgil. Özellikle bizim ülkemizde hayli popüler olan masonluk ve 'gerçekleri' hakkında tabiki yanlış bilgileri sağdan soldan duymaktaydım malumunuz halkımız entrikaları pek seviyor. Daha sonra masonluk konusuyla ilgili bi belgesel, izleme listeme dayanılarak bir platform tarafından bana önerildi. Antik Mısır ve Yünan benim hep çok ilgimi çeken konular olmuştu nitekim izlediğim belgeseller de bunlarla ilgiliydi.

Açıkcası siteyi bulunca çok şaşırdım. Masonlar tarafından masonluğun anlatıldığı bir site garip geliyor. Neyse gündelik yaşamdan fırsat buldukça sitede gezinmeye başladım. Daha sonra İngiltere'de çekilmiş masonlar belgeselini izledim nitekim belgesel ile burada anlatılanlar birebir aynıydı. Belgeselde "sosyalleşmek için mason olmak istedim" diyen birisini görünce bende: madem böyle mason olunabilir sosyalleşmek bilgili insanlarla aynı ortamda bulunup fikir alışverişi yapmak güzel olur dedim başladım sitede vakit geçirmeye.

Sözü gereksiz yere çok uzattım konudan çok saptım lakin aklımda hiç masonlukla ilgili fikir yokken şu an masonluğa ne kadar sıcak olduğumu tahmin edemezsiniz. Masonluğun iyilik fikri başta olmak üzere Evrenin Yaratıcısının mutlakiyet fikri antik mısıra dayanması dünya tarihinde ki önemi bunlar hep benim ilgilendim konulardı. Sizin dünyadan bir haber ilgilendiğiniz konuları bilen, sizinle aynı fikirleri paylaşan birilerinin olduğunu öğrenmek kişiye ne büyük mutluluk veriyor. Her geçen gün masonlukla ilgili bir kitap okudukça sitede yazılanlara göz attıkça kendimi kaybediyorum inanın.

Konudan saptım affınıza sığınıyorum sanırım yeri burası değildi ama içimden yazmak geldi bir kerecik mazur görülürüm umarım. :)

Sevgilerimle.
Şeyler şeklini sadece mekanda değil, zamanda da bulur.
Öyle mermer bloklar vardır ki, geleceklerinde gömülü heykeller saklıdır içinde.

Ocak 14, 2019, 02:14:23 öö
Yanıtla #148
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir üyenin tavsiyesi ile geldim  :) iyi ki de gelmişim harika bir forum.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Ocak 14, 2019, 10:58:45 öö
Yanıtla #149

İnternet üzerinden masonluğu araştırırken denk geldim. Bir süre dışardan takip ettim yazılanları sonrasında da foruma üyelik için başvuruda bulundum.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci