Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum Odak Noktasını Yitiriyor  (Okunma sayısı 7242 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 13, 2017, 09:44:33 ös
Yanıtla #10

Toplumun Mason kavramı ilgisini çekmediği için izlemiyor olabilir.Formdaki üyelerle ilgi bir sorun değil daha çok reklam,haber ve bilgilendirme eksiği var.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 13, 2017, 11:11:22 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın kurt,

Elbette şikayetinizde haklısınız ancak şikayet ettiğiniz konuyu çözmek yine sizlere ve bizlere kalıyor. Forumda mutlaka farklı alanlarda, siyasi alanlarda paylaşım yapanlar olacak. O halde bizler de masonluk hakkında paylaşımlar yapıp, masonluk hakkındaki konuları güncelleyelim.

Konu amacından çıkmamalı. Kadınların mason olma hususu hem Türkiye için hem Dünya için birçok başlıkta tartışıldı. Tekrar tartışmak yasak mı? Elbette hayır. Ancak tekrar tartışılacaksa farklı bir başlık açılmalı.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ağustos 09, 2017, 04:36:08 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kendi adıma, Masonlar.org Harici Forumu bir kapı. Benim için bu kapının ardında bir duvar da olabilir, yepyeni bir dünya da... Anladığım kadarıyla bu kapıyı çalmasını bilmek gerek. Forum işimi kolaylaştırıyor ve zorlaştırıyor. Okumak, düşünmek ve anlamak için pek çok başlık var. Başlıkları ve içeriğini süzerek, hele benim gibi bilgisayar ekranından okuma yapmak istemiyorsanız, okumak zaman alıyor. Tüm bunlar ciddi zaman alıcı, emek istiyor. Okuyup araştırmadan hevesle atlamak, spekülasyon yapmaksa çok çekici ve çok daha kolay. Ben nicelik değil nitelik olarak bakıldığında Forumun odağından sapmadığını düşünüyorum.   
no one

Şubat 23, 2018, 07:26:37 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Ne yazık kine saptı arkadaşlar yakın zamanda masonlukla ilgili bir başlık görüyormusunuz ?
Ne yazık ki  yok ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 23, 2018, 09:00:28 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yeni yeni konular lazım.. Yazacağım yakında Masonluk ile ilgili söyleşiler..
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Şubat 24, 2018, 06:52:07 ös
Yanıtla #15

Geleceği kurgulamak mütevazi bir dua'dır ve kim bilir kaç mason geleceği dizayn ederek bizi bu konu altı yorumlara gülümsediğimiz gibi gülümsetti.

Odaklanılmış bir konu sadece ortak değerler içinde olan bir topluluğu, dua ismini almış bir temenni denizi kadar geleceğe taşıyabilir.

Belli bir konuya odaklanan herkes o konuya dair mucizeler yaratabilir.Önemli olan olgu, o konuya odaklanan kişinin diğer odaklananlardan daha çok odaklanmış olmasındadır.Zira usta o sayede diğerlerini ortak odak noktalarında bir tık ileri taşıyabilir.

Herkesin odak noktası ayni değildir. Fakat; o noktaların ustalarının açtığı yolu kendi yolları olduğu için takip ederler.

Mevzunun doğruluğu ve yanlışlığı önem arz etmez, önemli olan o konudur; ve takipcilerinin ortak odak noktası olmuş olmasıdır.

Kısaca: Ortak değerler ve ortak ilgi alanları bazen yanlış veya doğru olarak algılanabilir veya gerçekten öyledirler; fakat, konunun en derinlerindeki gerçek tanımı,ayni düzlemden doğru olarak geçmiş olmasındadır.

İnsanlar kendi değerlerine uygun ve farklı olanları yanlarına seçtiğini sandıkca, yanlarından akıp geçen ilhamın sahiplerine kör kalmaya mahkum kalırlar.Bence değişimi, bir ressamın ölümünden sonraki anlaşılma safhası kadar tanıyorlar ve içselleştiriyorlar.Oysa suskunlukları,yaşamı ve yaşayanları içine alan tanrının ölümü yaşattığı ve ardından ebedi ölüme izin vermediği hiçliğin rüyaları kadar da gercekci duruyor.

Dua geleceği dizayn etmemizi sağlayan bir temennidir.

Türler ve yakın gen sahipleri arasında şu an anlayamadığımız bir iletişim mevcut gibi duruyor.Bu sezgilere sahip kişiler ya geleceği görüyor,yada hakikaten geleceği dua ve kurgu tadında dizayn ediyorlar.İnsan bedeni ve duyuları bilinen fiziğine şartlı hatta zorunlu iken, bilinci ise; bilinen boyutları aşan bir yapıdan besleniyor gibi duruyor.Ve tüm bunların sayısız isimlendirilmelerinden biri de dua gibi gözüküyor.

Kısaca: Karmaşa bir yükseliştir ve odak noktalarının çoğalması ile ilk basamağa dokunmamızı sağlayabilir.

Sevgiler
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2018, 07:06:23 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Şubat 25, 2018, 10:25:23 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu forum masonik bilgi kaynağı olarak ortaya çıkmış ve "Masonluk masonlardan öğrenilmelidir" mottosunu kullanan bir platform. Buraya kadar  herşey tamam. Ama bir eksiği var,  bugünlerde. O da masonlar.

Türkiye'de üç obediyans var. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası,  Özgür Masonlar Büyük Locası ve Kadın Mason Büyük Locası. 

Forum yapısı gereği top benim ve kimi hangi mevkide oynatacağıma ben karar veririm gibi fikir yapısında. Yani son iki obediyansın üyelerine "Siz mason değilsiniz" diyor.

Sonuç olarak forumda bu obediyansların mensupları harici görünüyor. Bence,  bu durum,  diğer iki obediyansı  mason görmemeleri forumda  oralara mensup masonları küstürdü.

Sonuç,  benim gibi haricilere havanda su dövmek. Kesin olmayan kanaatler,  benceler... Yani masonik bilgi kaynağı olmak yerine,  son dönem için söylüyorum,  masonların olmadığı "masonlar.org",  hakikaten "Harici forumu".
Nosce te Ipsum

Şubat 25, 2018, 01:50:37 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Forum sn.mason'un bağlı olduğu locanın bilgisi doğrultusunda kendi şahsi çabası ile kurduğu bir nevi gönüllü hizmet veren bir sitedir.

Foruma destek veren mason ve haricilerde gönüllü.
Forumda bulunan ve gidenlerin farklı istek ve talepleri olmuştur.
Kimi masonluktan beklenti ile gelmiş bir yol tutturulmuştur kimi neden burada olduğunu bile bilmemiştir.
Forumun amacı ne peki?
Masonun iddialı mottosu masonluk masonlardan öğrenilmeli.
Kışkırtıcı bir motto.
Her şeyi öğrendik mi?
Masonlar neyi bilmemizi istiyorsa onu öğrendik.
Genelde sadece onların bildiği 17.madde sınırlaması ile bir fikri kapanın içind e tutuldun.
Gerisi bu bilginin mason olunca dendi.
Forumun işlevi genelde açık söylemek gerekirse mottonun işlevi dışında kaldı.
Böyle iddiali bir forum kurup sonra fikri zindanlar yaratamazsın.
Forumda insanların olma nedenlerini elinden almamalısın.
Basta forumun kurucusu sn.mason olmak üzere bir çok mason hariciler ile aralarına game of trone daki o buz dan kale gibi kalın duvar örmüşler.
O duvarın ardından biz hariciler idare ediyorlar.
Yalnız dizinin son bölümünde biz hariciler yani ak gezenler duvarları yıkıyordu.

İşin şakası bir yana duvarlardan nefret ederim.

Forumun odak noktası kaymadı,forumda sıcaklık samimiyet sevecenlik kalmadı.
Forumda sahte lik adına ne varsa sergiliyoruz.
En seviyeli görünen halimizle yazarken görüntü bir ters cümle ile tersine dönüyor.
Masonların soğuk tavrı da burayı kutuplara çevirmeye yetiyor.
Odak noktamızı değil ama samimiyetimizi oldukça yitirdik.
Bununda baş sorumlusu sn.mason'dur.

Kendi forumunun bu halde olması sn.masonun basarisizligidir.

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 26, 2018, 01:32:57 ös
Yanıtla #18

Türkiye dahilinde bu konuyu (Masonluk) bile dile getirmek başlı başına zor iken,bu tip bir bilgi platformu altında ve sayısız denebilecek farklı fikir ve karakterde insan ile yaşatmaya çalışmak...  Tek ve ilk olmanın yükü, konunun zorluğundan mı,yoksa konukların ağırlığından mı geliyor? Bilmek zor.

Bu Girişim başlı başına güçlüklerle dolu olduğu için mi kararlılık istiyor; yoksa,bu tip girişime kalkışabilecek kararlılıkta başka masonlar mı yok? Bunu da asla bilemeyiz.

Form içinde ve konu altı başlıklara itafen yazılan yorumlarda ,masonluk adına bilmemiz gereken herşeyin var olduğunu düşünüyorum.Bir tabir ile; sadece Tavşan deliğini bulmamız gerekiyor olabilir.

Ben sadece Üye kabulünde üye adaylarına sorulan soruların yeniden güncellenmesinde fayda olacağı kanaatindeyim.Mevcut ve kıdemli üyelere yeni üye kabulünde sorulması gereken sorular hakkında danışılabilinir.Hatta,yeni üyeler verdikleri cevaplarla birlikte eski üyelere karar için sunulabilinir.Bence Bu durum bir çok sorunun önüne geçebilir.

Saygılar
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2018, 01:37:28 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Şubat 28, 2018, 03:16:02 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bana göre forumda "beklediğini" bulamayanlar ilgilerini başka alanlara yönelttiler.
no one