Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Erdoğan'ın Muhammed Ali'nin Cenazesinde konuşamaması  (Okunma sayısı 4143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2016, 06:27:49 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Gazetecinin haber kaynağını açıklama zorunluluğu yoktur.

Saygılar

Müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. / 4721 S.lı Türk Medeni Kanunu

Kısaca iddia sahibi kim olursa olsun iddia ettiği olayı, durumu ve şahsa ithamı ispat etmek veyahut iznini almak zorundadır. Basın özgürlüğü demek, heybeden hayali haberler ortaya atmak değil, ispatı olan haberi özgürce, sansüre maruz kalmadan paylaşabilmek demektir.

Saygılarımla
Sn.Risus doğru söylüyor.
Kaynağı açıklanmaz ise meçhul kalır. Haber değeri ne olaki dahi inananlar yanlış ise haber neye inanmış olacaklar.

Şimdi bende bir iddiada buluna yim o zaman gazeteci değilim ama farz edin gazeteciyim.

Iddia 1= Sn.Mason asla mason değildir, iddia ettiği kayıt belge iddia ettiği loca da yoktur.yıllardır bizi mason um diye uyutmus.

Iddia 2= Sn.Adam aslında mason dur.Birçok mason dan bilgi anlamında ileri olduğu barız dir.Loca kaydı da mevcuttur.

Bilginize

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 11, 2016, 11:52:28 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet sayın Risus.

Diyalog ilgimi çekince yazmak istedim. Ben bu konuda çekimserim. Üzerinde detaylıca düşünmedim. Kaynağın açıklanmaması konusunda doğru bulduklarımda var yanlış bulduklarımda. Ben sadece uluslararası ve ulusal kanunlara göre olanı bilgi vermek amacıyla yazdım.

Tartıştıkça ortak noktalar bulunuyor veya fikirler o doğrultuda değişebiliyor.

Mesele bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Haziran 12, 2016, 12:27:23 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hurriyet gazetesi yıllar önce Ahmet Kaya için vay şerefsiz diye manşet attığın da Mit bu gazeteden yıllar sonra kaynak istediğinde gosterememisti.
Basın sabıkalı dir dolayisi ile kaynak konusunda şeffaf olmalı ve basın ilkesi gibi uygulamadigi değerlere siginamamali. Topluma yön ve ayar veren objeler gizlilik barındırmaz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 12, 2016, 07:48:30 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hurriyet gazetesi yıllar önce Ahmet Kaya için vay şerefsiz diye manşet attığın da Mit bu gazeteden yıllar sonra kaynak istediğinde gosterememisti.
Basın sabıkalı dir dolayisi ile kaynak konusunda şeffaf olmalı ve basın ilkesi gibi uygulamadigi değerlere siginamamali. Topluma yön ve ayar veren objeler gizlilik barındırmaz.
Bunlar sizin düşünceleriniz benim söylediklerim ise uluslararası kanunlar...
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Haziran 13, 2016, 11:34:09 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok alemsiniz.Burada bir haber var ,haberi bırakıp gazeteciye yöneldiniz
.Aslı varmı yokmu.bunu dış basın haberlerindede araştırıp sorgulayabilirsiniz.
Asparagas heberler illaki oluyor ve günümüzde RTE tutan medyanın bu tür haberleri çarşaf milleti uyutuyor .UYUMAYA ALIŞTIK MI ?...Can Dündar olayı önümüzde ibretlik durum.Gercek haberciler tutuklanıyor,sindiriliyor,tehdit ediliyor ..haberi tartışmak konu ise . haberciliği tartışmak ayrı bir konudur...

Haziran 13, 2016, 12:19:44 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sabah gazetesinin verdigi habere göre :Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada Erdoğan'ın Çarşamba gecesi yola çıkacağı bilgisi verildi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali'nin ABD'deki Müslüman toplumunun liderlerinden İmam Zaid Şakir tarafından Perşembe günü kıldırılacak olan cenaze namazında saf tutacak. Cumhurbaşkanı, Muhammed Ali için Cuma günü son derece kalabalık bir katılımla gerçekleşmesi beklenen anma ve uğurlama törenine katılacak" denildi.

Evdeki hesap çarsıya uymadı....

Dünya bu görüntüleri konuşuyor: 'Muhammed Ali'nin cenazesinde Erdoğan'ı ittiler'..

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video_haber/549509/Dunya_bu_goruntuleri_konusuyor___Muhammed_Ali_nin_cenazesinde_Erdogan_i_ittiler_.html#