Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Necronomicon - Ölüler Kitabı  (Okunma sayısı 21486 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 01, 2013, 08:22:04 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Merak edenler için iyi bir belgesel

BelgeselEvim.com | HC - Gecmisi Cozumlerken (Tibet Oluler Kitabi)

Ben ise Necronomicon hakkında zaman zaman araştırma yapmakta idim. Tam olarak ne olduğunu, sembollerini ya da materyallerini bellemiş değilim henüz,evet. Fakat bende de merak uyandırdığını belirtmek istiyorum.

Paylaşım için teşekkür ederim.

Adequatio intellectus et rei

Ocak 01, 2013, 08:54:53 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben teşekkür ederim
İyi seyirler ...
"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Ocak 02, 2013, 05:02:00 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,10893.0.html  konu başlığında bunu biraz irdelemiştim. Sözü edilen kitabın örnegide linkte mevcut ( doğruluğu tartışılır) . Bana kalırsa Necro günümüz inanç sistemi ile çeliştiği için kilise tarafından zamanında sapkınlık okuyanlarda sapkın ve ya deli olarak nitelendirildi.

Şubat 23, 2013, 12:12:15 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı yapılan ata nirunu küçükken televizyonda izlemiştim tarottan bahsediyor kendisinin atlantis kökenli olduğunu söylüyordu.  Daha güvenilir bir kaynaktan bilgi aktarımı olsaydı daha hoş olurdu. Buradaki bilgileri doğru kabul edersek. Başka bir dünyadan göç falan mümkün değildir. Fiziğe göre ışık hızı aşılamaz. Gezegeni olan en yakın yıldızlarla aramızdaki mesafeyi düşünürsek yolculuk molculuk olmayacağını buluruz.

Ağustos 21, 2014, 05:44:48 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Ey gözü bağlı Ruh ! Gizemlerin meşalesini kuşan; işte o zaman, yeryüzündeki karanlığın içinde ışık saçan dubleni, semavi ruhunu keşfedeceksin. o ilahi rehberi takip et ve bırak senin meleğin olsun. Senin geçmiş ve gelecek varoluşlarının anahtarı onun elindedir çünkü."

Ölüler Kitabı

tam metin olarak bulmak eminimki imkansız ama parça parça bulabileceğim biryer varmı ?

Aralık 24, 2018, 02:08:49 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Okuyalı baya oldu ama beni en çok etkileyen kitaplardan birtanesi. Asıl orjinalini hep merak etmişimdir orjinal sayfalarını.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Aralık 24, 2018, 06:45:11 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Okuyalı baya oldu ama beni en çok etkileyen kitaplardan birtanesi. Asıl orjinalini hep merak etmişimdir orjinal sayfalarını.

Böyle bir kitap yok diyebilirim. Çok sevdiğim korku kurgusu yazarı ünlü H.P Lovecraft'ın Cthulhu mitosunda geçiyor bu Deli Arap (Abdul Alhazred) ve yazdığı kitap olan Necromonicon. İnsanlar ise gerçek olduğunu düşünerek bunu böyle aktarıyor internette insanlara ama aslında kurgusal öğe... Aynı seneler yaşamış Aleister Crowley'den mi Aleister Crowley mi Lovecraft'tan etkilendi orasını bilemiyorum... Crowley'den bahsetme sebebim ise Alhazred gibi kendisinin de "The Book of the Law"i görünmeyen varlık olan Aiwass tarafından yazdığını söylüyordu. Aynı zamanda Lovecraft'ın eserlerini okuyan herkes Nyarlathotep'inin, Crowley'nin Thelema inancındaki Ra-Hoor-Khuit gibi varlıkları çağrıştırdığı görülebilir. İşin özüne gelirsek Lovecraft Agnostik-Ateist olduğu ve kendisinin yaradanın yada tanrımsı bir varlığın olduğu bilimsel olarak ispatlanana kadar kendini Ateist olarak kabul ettiği mektuplarında yazar.

Crowley ve Lovecraft ikilisi özellikle bir dönem araştırdığım şahıslardır. Birisi korku-bilim kurgu yazarı trajik bir çocukluk yaşamış insan (Lovecraft), diğeri ise isyankar bir yaşam sürmüş Okültist(Crowley) ama genel anlamda Necromonicon diye bir şey yok. Bu sadece Lovecraft'ın kurgusu, Necromonicon'un farklı bir ekolün kitabını sembol ettiğini düşünen olursa bir şey diyemem...

Saygı ve sevgilerimle

Aralık 24, 2018, 07:32:21 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle bir kitap yok diyebilirim. Çok sevdiğim korku kurgusu yazarı ünlü H.P Lovecraft'ın Cthulhu mitosunda geçiyor bu Deli Arap (Abdul Alhazred) ve yazdığı kitap olan Necromonicon. İnsanlar ise gerçek olduğunu düşünerek bunu böyle aktarıyor internette insanlara ama aslında kurgusal öğe... Aynı seneler yaşamış Aleister Crowley'den mi Aleister Crowley mi Lovecraft'tan etkilendi orasını bilemiyorum... Crowley'den bahsetme sebebim ise Alhazred gibi kendisinin de "The Book of the Law"i görünmeyen varlık olan Aiwass tarafından yazdığını söylüyordu. Aynı zamanda Lovecraft'ın eserlerini okuyan herkes Nyarlathotep'inin, Crowley'nin Thelema inancındaki Ra-Hoor-Khuit gibi varlıkları çağrıştırdığı görülebilir. İşin özüne gelirsek Lovecraft Agnostik-Ateist olduğu ve kendisinin yaradanın yada tanrımsı bir varlığın olduğu bilimsel olarak ispatlanana kadar kendini Ateist olarak kabul ettiği mektuplarında yazar.

Crowley ve Lovecraft ikilisi özellikle bir dönem araştırdığım şahıslardır. Birisi korku-bilim kurgu yazarı trajik bir çocukluk yaşamış insan (Lovecraft), diğeri ise isyankar bir yaşam sürmüş Okültist(Crowley) ama genel anlamda Necromonicon diye bir şey yok. Bu sadece Lovecraft'ın kurgusu, Necromonicon'un farklı bir ekolün kitabını sembol ettiğini düşünen olursa bir şey diyemem...

Saygı ve sevgilerimle

Evet zaten biliyorum ama orjinal sayfalaladan kastım kitapta olmayanlar.Bu tarz şeyler etkiliyor kurgu da olsa. Crowley'in şeytanın kitabı var hatta o da aynı şekilde. O parapsikoloji alanında. Zaten tüm çağların gizli öğretileri'nden asıl gerçekleri öğreniyorum Manly P. Hall'un. Hermes yayınlarından da yararlanıyorum. Gerçek olduğunu sananlar var malesefki insanlarımız internetteki her gördüğüne özellikle youtube'da hepsine inanıyorlar. Halbuki temelleri olsa süzgeçten geçirebilirler zaten.

Sevgi ve saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿