Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ergenekon surecinde Masonluk ???  (Okunma sayısı 12878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 19, 2008, 10:58:44 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sizi çok net anladım sayın MASON.Kısaca bir yerde bulunuyorsan ne olursa olsun oranın kurallarına uyacaksın diyorsunuz.Sizi en az seviyede üzmeye gayret edeceğimden emin olabilirsiniz.

Ağustos 19, 2008, 11:05:28 öö
Yanıtla #11

Sizi çok net anladım sayın MASON.Kısaca bir yerde bulunuyorsan ne olursa olsun oranın kurallarına uyacaksın diyorsunuz.Sizi en az seviyede üzmeye gayret edeceğimden emin olabilirsiniz.

Bence de. Kurallara uymak benim icin de cok onemlidir ve gercekten de Sayin Mason gibi olgun ve cok guzel bir Kisilikte olan Biri'ni uzmemek adina ben de bundan sonra dikkatli olacam.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 19, 2008, 11:15:27 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Eger adam birden gayri muntazam olduysa demekki saglam bir adam degildi. Harun Yahya ya karsi mucadele etmekle muntazam olunmaz herhalde :)

Ağustos 19, 2008, 11:15:48 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Ağustos 19, 2008, 03:27:20 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bugün Ergenekon diye atıp tutanlar,peşinde koşanlar,Ulusalcıları yerden yere vuranlar..

Öyle bir hayata alışacaklar ki bundan yaklaşık 20 sene sonra onlar için artık hiç bir siyasi,dini sosyal dava da kalmayacak..Libere olacaklar...Paranın ve lüksün tadını almış kişiler artık geri dönemezler...Rubikon çoktaaan  geçildi...

Sağda solda ,gariban evlerinde diz kırıp soğan ekmekle iftar etmek , fukaralara mavi naylona sardığı ılık kurban etini dağıtmak , kurban bayramının bol kanlı,çamurlu ritüelinden uhrevi bir zevk almak vs vs ...20 sene sonra bunlar hep tatlı hayaller olarak kalacak... 

O döneme kadar ise Cumhuriyet sonrası oluşan kızgınlık ve redler  gereği Ulusalcı,Atatürkçü,Laik ve Modern insanlara olabildiğince saldıracaklar...Zarar da verecekler....Ama bir süre sonra Anadolunun her köşesinde  kara çarşafın yerini almış dallı güllü türbanlar bir bir kenara atılacak , bol sakallı hacıağalar  megayatlarda aileleri veya sevgilileri ile tur atacaklar...Çocukları tarikat yurtlarında uyuşturucuyu tatmaya başlayacak ve Türkiyedeki  radikal pozisyon bu tip acı ve tatlı olaylar ile batı ile libere olacak..Laik sistemin  devamı için şu an AKEPE bir yastık görevi görüyor bence..

Şİmdilik bu kadar..
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Ağustos 19, 2008, 03:38:43 ös
Yanıtla #15

O döneme kadar ise Cumhuriyet sonrası oluşan kızgınlık ve redler  gereği Ulusalcı,Atatürkçü,Laik ve Modern insanlara olabildiğince saldıracaklar...Zarar da verecekler....Ama bir süre sonra Anadolunun her köşesinde  kara çarşafın yerini almış dallı güllü türbanlar bir bir kenara atılacak , bol sakallı hacıağalar  megayatlarda aileleri veya sevgilileri ile tur atacaklar...Çocukları tarikat yurtlarında uyuşturucuyu tatmaya başlayacak ve Türkiyedeki  radikal pozisyon bu tip acı ve tatlı olaylar ile batı ile libere olacak..Laik sistemin  devamı için şu an AKEPE bir yastık görevi görüyor bence..

Bence telaslanacak hicbirsey yok Arkadaslar :) Ulkemiz geriye degil daima ileriye gidecektir. Bundan tamamen eminim ve benim bildigim kadariyla Hersey Kontrol Altinda :D

Saygilar..

Ağustos 19, 2008, 06:06:43 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Dogru.. Hersey kontrol altinda.. Spiker milletvekiline soruyor "partiniz hazine yardimindan yari yariya men edildi, partiniz kendisine ceki duzen verecek mi?" diyor ve milletin vekili sirita sirita cevap veriyor... "tabiki". Bu "tabiki" sozcugu ne kadar inandirici?  Adamin umrunda degil. Daha olay unutulmamisken basbakan in yardimcisi okullarda ibadethane bulunsun, gencler soyle yapsin, boyle imanli olsun diye yasa tasarisi hazirliyor. O da unutulmadan oburunun 1 milyon dolar parasi ortaya cikiyor, once ufo gormus masum koylu gibi davraniyor daha sonra "birikimleriyle" o parayi kazandigini savunuyor, soyluyor. Muhalefetten biri diger birikimlerini de acikla diyor, olmaz diyor. Oburu bakin ben tamamen iktidar yanlisi degilim demek icin 2 defa veto yolluyor. Oburu gemicik aliyor. Oteki secimlerden sonra 180 derece donuyor iktidar ne derse tamam diyor. Bu kisiler tarafindan hersey kontrol altinda evet.. Kim bilir digerleri ne alemde...

Ağustos 20, 2008, 09:31:53 öö
Yanıtla #17

Dogru.. Hersey kontrol altinda.. Spiker milletvekiline soruyor "partiniz hazine yardimindan yari yariya men edildi, partiniz kendisine ceki duzen verecek mi?" diyor ve milletin vekili sirita sirita cevap veriyor... "tabiki". Bu "tabiki" sozcugu ne kadar inandirici?  Adamin umrunda degil. Daha olay unutulmamisken basbakan in yardimcisi okullarda ibadethane bulunsun, gencler soyle yapsin, boyle imanli olsun diye yasa tasarisi hazirliyor. O da unutulmadan oburunun 1 milyon dolar parasi ortaya cikiyor, once ufo gormus masum koylu gibi davraniyor daha sonra "birikimleriyle" o parayi kazandigini savunuyor, soyluyor. Muhalefetten biri diger birikimlerini de acikla diyor, olmaz diyor. Oburu bakin ben tamamen iktidar yanlisi degilim demek icin 2 defa veto yolluyor. Oburu gemicik aliyor. Oteki secimlerden sonra 180 derece donuyor iktidar ne derse tamam diyor. Bu kisiler tarafindan hersey kontrol altinda evet.. Kim bilir digerleri ne alemde...

Simdi sen de kendine gore haklisin ama ben o sozumu baska amacla soylemistim. Neyse uzatmanin bir anlami yok ve inanin iktidarlar da donusumludur. Siyaseti pek sevmedigim icin hakkinda pek de konusmayi acikcasi istemiyorum. Sonra eger Dunyanin simdiye kadar yogun emek sarfedilmis ve her koldan İnsanligin gelisimi saglanmissa eminim ki bu kadar gecen zamana ve emege karsilik oyle bir anda silinip atilacak degildir. Ben sadece ulke acisindan degil tabiki sorun suanda ulkemizle alakali ama sunu da unutmamak lazimdir ki Dunyasal bazda butun ulkelerde ayni sorunlar mutlak surette cikmaktadir ve hersey buyuk bir hassasiyetle genel capta kontrol altinda olmamis olsaydi suanda Dunyamizda olacaklari tahmin edemezdiniz.

İstersen bunu biraz daha acayim Sevgili Poyraz; olaya bakis acilarimiz tamamen farkli cunku ben sadece bu ulkeyi dusunerek kastetmemistim bir, ikincisi ise; eger ki İnsanlik yolunda atilan buyuk adimlardan birinin sekteye ugramasi Dunyayi korkunc bir dereceye surukleyecektir ki, suanda bile Dunya acisindan soyluyorum buyuk bir tehlike altindayiz: Yok olma tehlikesi!

Ben olaylara ne bireysel acidan ne de ulkesel acidan yaklasirim benim icin ha bu ulkede yasamisim ha baska bir ulkede.. Sorun sadece tek bir ulkeyle sinirli kalmiyor ne yazikki, sorun bir tek bireysellikle de kalmiyor acikcasi!

Ayrica Dunyanin gecirdigi safhalari dusunecek olursak sistematik bir sekilde nasil bir sureklilik ve ayni periyotla ilerledigini pekala gorebiliriz. Burada yapilan en korkunc hata hepimizin mahvolmasina baglidir. Belki sozlerimden bazilari herhangi bir sey anlamayabilir ama sunu aciksozle ifade etmem gerekirse Dunyanin Kontrol altindan bir an cikmasiyla herseyin bir anda tersyuz olmasi demek İnsanligin bitimi ve yokolusu demektir. Dikkat ettiyseniz her tarafta tehlike canlari calmakta ama Dunyanin her tarafinda olusan her tehlike bizi daha cok geriye goturecektir ve haliyle de korkunc bir kaos basgosterecektir. İnsanlar birbirlerini parcalayacak duruma gelecektir. Duzenin bozulmasiyla kargasanin ortaya cikmasi ve deyim yerindeyse yerle bir olmasi ihtimali de soz konusudur. Gecmiste bunun benzeri orneklerini cok gormusuzdur. Ben burada hikaye degil biraz da aci gerceklerden bahsetmek istiyorum. Dunyaya atgozluguyle bakan ve cagdisi gelenekleriyle gericiligi hakim kilmaya calisan insanlar dunyayi korkunc bir yikima, kaosa suruklemektedir. Bazilarimiz da ne olup bittiginden habersiz umursamaz tavirlariyla hala yasamlarini bosu bosuna gecimekteler. Dunyada neler olup bittiginden sadece belirli bir azinlik haberdardirlar. Ancak giderek cogalmaya baslanmasi daha cok bircok toplumsal felaketlerin onune gecilmesi amacindan kaynaklanmaktadir. Sunu da sanmayin ki bugun Dunyanin gidisatini sekteye ugratmaya calisan cagdisi yaklasima sahip insanlar rahat ve huzurlu olacaktirlar (!) Neyse ben burada noktalasam iyi olur. Kaldi ki burada korkunc bir gercekten de soz etmiyorum eminim ki aciklanirsa bu hepimizin bundan boyle rahat bir sekilde koltuklarimizda oturamacagimiz anlamina da gelecektir.

Pekala sozumu geri aliyorum hersey kontrol altinda degil Kontol altinda tutulmaya calisiliyor.

Umarim ne demek istedigim anlasilmistir.

Saygi ve Sevgilerimle.     
« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2008, 09:44:13 öö Gönderen: Sevil »