Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tesadüf ve Evrim  (Okunma sayısı 7734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 06, 2012, 12:17:47 öö
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böylesi bir forumda böylesi zeka seviyesi yerlerde mesaj görmek oldukça kaygı verici. Bende eskisi gibi kaliteli yazanlar nerede diye düşünüyordum. Sanırım mevzu tatil değil. Konunun ilk mesajında bu zeka düşüklüğünü gördüğüm halde yazmak istedim belki anlam kazanır diye ve onun için yazmaya devam edeceğim.

Egemenlerin soğuk savaşı ile doğu almanya diye bir yer kalmadı. Sizin geleceğinizi bile onlar tayin ediyor bununla mı övünüyorsunuz? O bölge de sizin yaşınız kadar yaşamış yakınlarım bulunuyor. Ömrünüzün geçtiği yer 50 den beri asimilasyona maruz kalmış bölgelerdir, ben size asimilasyonu gösteren ülke de yaşadığımı söyledim ve yine bu ülkede sizin yaşınız kadar yaşamış yakınlarım bulunuyor. Ve sizin görmediğiniz tarihleri, yaşamış olarak aktarabiliyorlar. O bölgeye iş için giden binlerce proleter siroz ve kanserden ölmüştür. Nerede amele işi var hızır gibi Türkler ve İtalyanlar yetişir. Alın sizin övündüğünüz geçmişte kalan sınıf farkı.
Siz kapitalizm hakkında neler biliyorsunuz? Tek konuştuğunuz mevzu roma dönemindeki senatörlerin papağan gibi cumhuriyet demesi gibi sizinde tam tersi duyguya sahip emperyalizm. Çünkü sizde kapitalist değirmene su taşıyorsunuz ve bunun farkında bile değilsiniz.

Müslümanlık sizin düşüncenizdeki sınıflara sokulamayacak kadar sahicidir ve bu yüzden asırlardır özünü yaşamak isteyen yaşamaktadır. Ancak Marx'ın saf öğretisini İslam öğretisine benzetebilirsiniz. Yalnızca benzetebilirsiniz çünkü tam kapsamlı bakıldığında sosyalizm oldukça sığ ve yapaydır. Çünkü temelinde zahmete katlanmak yoktur. Her şey oturduğunuz yerden olacak sanıyorsunuz. Günümüz sanal gençliği gibi. Evet onlar da egemenlerin istediği gibi robot nesillerdir.

Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir. diyen bir dini gerçek bir sosyalist her konu da savunur.

Günümüz Müslüman gözükenleri, kapitalizmin içerisinde kul, köle olmuşlardır. Onlar benim kıstasım değildir.

Siz insanları putlaştırmayı çok seversiniz bende o putları yıkmayı ve göreceksiniz ki taptığınız tüm putlar yıkılacak.

Fethullah Gülen'inde kaderi Marx gibi olabilir. Aradaki benzerlik, takipçilerin çoğunluğu bu insanları anlayacak erdeme erişemeyerek yanlış algılamasıdır. Böyle olunca bu insanlar da konunun maneviyatını değil hizmet diye ritüellerini benimsiyor ve böyle anlatıyorlar. Sonuç olarak yanlış yapıyorlar ve yanlış anlaşılıyorlar. Özellikle sizin gibilere. Daha önemlisi zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmayan proleter kesimin hainliğine uğruyorlar :) Biran da zincirlerin yerini hırs aldı ve emek, kardeşlik değerleri yok oldu. Kalbe işlemeyen inancın pili bu kadar işte. İnancın özünde Allah vardır. Ve Allah için yapılan iyilik, "hizmet" diye bağırılarak yapılmaz. Yapılırsa çıkarcılık, menfaat olduğu görülür ve Allah indinde boş iş olduğu sanılır.

Her şart da kazanan yine egemenler... Bu kapitaller arada bir fight club, v for vendetta gibi filmler yaparak sosyalist orta yaşın gazını alırlar. Sizi ezbere biliyorlar çünkü siz onların ürünüsünüz. Meraklanmayın uyanacağınız gün de gelecek.
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2012, 09:06:58 ös Gönderen: MASON »

Eylül 06, 2012, 12:26:29 öö
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Asimov, 70 satırlık yazı da tek satıra takılmayın. Harun Yahya'nın orijinal bir düşüncesi olduğunu düşünmüyorum. O kitapları ise onun yazdığına ihtimal dahi vermiyorum. Onu ciddiye alanların, ondan bir farkı olmasa gerek. Onu da birileri ortaya çıkarıyor. Ve Türkiye'de bu adama dokunmak gerçekten çok zor.