Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TÜRKİYE YE DIŞ MÜDAHALEMİ OLACAK ?  (Okunma sayısı 1802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 13, 2017, 03:30:00 ös
  • Uzman Uye

Fatih Altaylı'dan çok tartışılacak bir iddia: ABD, Türkiye'ye müdahaleye hazırlanıyor
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "ABD derin devleti, Türkiye'yi uluslararası arenada suçlu konumuna düşürüp müdahaleyi gündeme getirecek" ifadelerini kullandı.

cumhuriyet.com.tr Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba, 11:54
Fatih Altaylı, 'Türkiye'ye karşı oyun planı' başlığıklı yazısında, "Önce Türkiye'yi uluslararası kurallara uymayan, Batı çıkarlarıyla çelişen bir Ortadoğu diktatörlüğü olarak tanımla. İçerideki gazeteciler, içerideki siyasetçiler, tutuklanan yabancılar üzerinden hukuksuzluk yapan bir ülke olma imajını oturt. Bundan sonra gelinecek aşamalar çok daha korkutucu olmaya aday" ifadelerini kullandı.

'BAŞKA SİYASETÇİLER DE BU DAVANIN KONUSU OLACAK'

İşte Altaylı'nın yazısından ilgili bölüm;

"Davaya Türkiye'den bir kamu bankasının yöneticilerinin karıştırıldığı yetmezmiş gibi, bir de eski bakan (Zafer Çağlayan) sanık koltuğuna oturtuluyor. Büyük ihtimalle başka siyasetçiler de bu davanın konusu olacak gibi görünüyor. Türkiye ise tepki gösteriyor, (ABD Başkanı Donald) Trump'ı arıyor. Ben size söyleyeyim, bu dava Trump'ı aşan bir iş. Bu ABD'nin derin dış politikasının yansımalarından biri. ABD'de 'derin devlet' çok açık biçimde Türkiye'ye karşı bir oyun planlıyor. Bu oyunun Türkiye için hiç beklenmedik noktalara gitmesi, ABD'nin oyun planı içinde olabilir diye görüyorum"

"TÜRKİYE'YE MÜDAHALE HAZIRLIĞI"

"Türkiye'ye uluslararası müdahaleyi gündeme taşı. Ve daha sonra da Türkiye'ye müdahale et. Tezgâhlanan senaryo bu gibime gelmeye başladı. Türkiye'nin bir oyun planı var mı bilmiyorum. Ama rakibin antrenmanlarından gördüğüm planı bu"

ALINTI ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 13, 2017, 03:55:37 ös
Yanıtla #1

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Sn. Özgür DEMİRTAŞ 'ın şahane "dış müdahale" konuşması. Vakit ayırıp dinlemeniz beni mutlu eder.

https://www.youtube.com/watch?v=3MKpJV_i4_o

Saygılarımla,
Her söze "bu söz beni nereye götürür" sorusuna yanıt bularak başla.

Eylül 14, 2017, 09:56:23 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ABD ve Diğer ülkeler bunun hesabını verir. Türkiye arab ülkesi değildir! ABD eğer böyle bir düşünce içindeyse üst akılı  cezasını fazlası ile çekecektir. Türkiye'ye herhangi bir dış müdehale demek ABD, Avrupa'nın ve İsrail'in tamamen haritadan silinmesi demektir.

Türkiye ilk olarak Ermenistan, Yunanistan, İsrail'i ablukaya alacaktır.
Rusya yüzyıllardır ABD'den intikam almak istiyor. Rusya bunu ABD'ye yakın olan üslerinden ABD'yi vurarak elde edecektir.
Çin, Hindistan, Pakistan, Türkiye, Diğer Türk devletleri vb. beraber hareket edecektir.
Türkiye, yıllardır Osmanlı'nın kaybettiği toprakları geri almak istiyor. Bu savaşta fazlasını da alacak güce sahip olacaktır.
ABD'nin yıllarca beslediği CIA, MOSSAD, BND destekli FETO Teror Orgutu deşifre oldu. İstediğini  tam olarak elde edemedi. Savaştan başka çaresi olmadığını düşünüyor.. PKK, IŞID vb. terör örgütleri boşa gidecektir..
ABD ve Avrupa askeri Türkiye'ye ve Rusya'ya esir olarak düşmek istemez. Çünkü sonu ölüm olacaktır. Büyük hesap, büyük plan, büyük oyun..

Unutmayalım : Rusya, ABD'den intikam alacak. Türkiye kaybettiği tüm toprakları fazlası ile geri alacak ve yoluna acımasızca devam edecektir..

Fatih Altaylı'dan çok tartışılacak bir iddia: ABD, Türkiye'ye müdahaleye hazırlanıyor
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "ABD derin devleti, Türkiye'yi uluslararası arenada suçlu konumuna düşürüp müdahaleyi gündeme getirecek" ifadelerini kullandı.

cumhuriyet.com.tr Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba, 11:54
Fatih Altaylı, 'Türkiye'ye karşı oyun planı' başlığıklı yazısında, "Önce Türkiye'yi uluslararası kurallara uymayan, Batı çıkarlarıyla çelişen bir Ortadoğu diktatörlüğü olarak tanımla. İçerideki gazeteciler, içerideki siyasetçiler, tutuklanan yabancılar üzerinden hukuksuzluk yapan bir ülke olma imajını oturt. Bundan sonra gelinecek aşamalar çok daha korkutucu olmaya aday" ifadelerini kullandı.

'BAŞKA SİYASETÇİLER DE BU DAVANIN KONUSU OLACAK'

İşte Altaylı'nın yazısından ilgili bölüm;

"Davaya Türkiye'den bir kamu bankasının yöneticilerinin karıştırıldığı yetmezmiş gibi, bir de eski bakan (Zafer Çağlayan) sanık koltuğuna oturtuluyor. Büyük ihtimalle başka siyasetçiler de bu davanın konusu olacak gibi görünüyor. Türkiye ise tepki gösteriyor, (ABD Başkanı Donald) Trump'ı arıyor. Ben size söyleyeyim, bu dava Trump'ı aşan bir iş. Bu ABD'nin derin dış politikasının yansımalarından biri. ABD'de 'derin devlet' çok açık biçimde Türkiye'ye karşı bir oyun planlıyor. Bu oyunun Türkiye için hiç beklenmedik noktalara gitmesi, ABD'nin oyun planı içinde olabilir diye görüyorum"

"TÜRKİYE'YE MÜDAHALE HAZIRLIĞI"

"Türkiye'ye uluslararası müdahaleyi gündeme taşı. Ve daha sonra da Türkiye'ye müdahale et. Tezgâhlanan senaryo bu gibime gelmeye başladı. Türkiye'nin bir oyun planı var mı bilmiyorum. Ama rakibin antrenmanlarından gördüğüm planı bu"

ALINTI ...
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Eylül 14, 2017, 10:37:44 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu nasıl bir mantık böyle.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 14, 2017, 11:05:30 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

malang biz neymişik de haberimiz yokmuş .Başımıza çuval geçirildiğinde bizim üst akıl  ne düşünüyordu o zaman .

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 14, 2017, 11:48:01 öö
Yanıtla #5

Sevgili Sn. malang,

"Filler çarpışır, çimenler ezilir." deyişindeki gibi; olası bir büyük kaosta ülkemizin çok kilit bir nokta oluşturacağı inancında değilim ne yazık ki, daha çok bu savaşın çimeni oluruz gibi geliyor. Gerek kültürel, gerekse ekonomik, siyasi ilişkiler, gelişmişlik düzeyi gibi faktörleri göz önüne alırsak arap ülkesi olmadığımız halde; bahsi geçen büyük ülkeler gözünde tarafımıza yaptırım konusunda bir farkımız olmadığını üzülerek hissediyorum. Esas güç mikrofonu alıp aynı oluşum içinde, NATO da beraber olduğumuz ülkelere dahi, sitem dolu sözlerle serzeniş etmek değil; bilime, eğitime, hukuka ve gelir adaletsizliğine karşı ciddi adımlar atabilmektir.

Şahsınızı zor durumda bırakmadan sizin aracılığınızla; sizinle aynı görüşü paylaşan kişilere sormak istiyorum ki benim gördüğüm tablo da yanlış olabilir. Fakat Almanya, ABD, Rusya, İsrail gibi güçlü ülkeler ile aramızda ekonomik, hukuki ve idari işleyiş açısından dağlar kadar fark varken, güzel ülkemizin bu aradaki karanlık uçurumu kapatmadan "kaybettiği tüm toprakları fazlası ile geri alması ve yoluna acımasızca devam etmesi"ni neye göre yorumlayıp bu sonuca ulaşabiliriz ?

Saygı ve sevgilerimle,
Her söze "bu söz beni nereye götürür" sorusuna yanıt bularak başla.