Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: sirius c  (Okunma sayısı 8327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 16, 2009, 11:10:08 ös
  • Ziyaretçi

Benimkisi aslında bir soru.
Sirius C nedir?
Kutsal kitaplarda dünyanın buradan yönetildiği ile ilgili bazı çağrışımlar olduğunu duymuştum.Yanlış hatırlamıyorsam 'tarık' yıldızının bir gezegeni diye geçiyordu.Bu gerçek midir değil midir bilmiyorum.Bununla ilgili bilgileriniz varsa yada bunlara nasıl ulaşabileceğimi biliyorsanız,paylaşırsanız sevinirim.
Şimdilik herkese iyi geceler...

Haziran 17, 2009, 12:19:53 ös
Yanıtla #1

Sirius C değil ama bildiğim kadarıyla Sirius hakkında biraz bilgim var, izninle paylaşabilirim ama link istersen veremem çünkü ben bazı konular üzerinde dönem dönem çalışma yaptığım için sadece o an gördüklerimi kısmen de olsa aklımda tutar ve bu konuda bilgi isteyenlere ( bilgili biri olmasam da ) paylaşmayı ve bir nebze de olsa yardımcı olmayı sevdiğimden ( yardımseverlik ) görüşlerimi aktarıyorum. Ama bu demek değildir ki bilimsel olarak kesinlik kazanmış görüşlere sahip değilimdir. Ben de bilimsel anlamda bazı noktalardan yola çıkarak edindiğim görüşlerdir. Ama Size Kutsal Kitaplar üzerinden aktarmaya çalışacam:) malum bilimsel olarak açıklanışı nette yaygındır.

Sirius, söylediğiniz gibi merkezi yönetim denilecek bir düzeydedir. Ancak Dünyevi olarak açıklanışı çok zor olduğundan bir kavram karmaşası yaşabilirsiniz. Ama lütfen bunları bir saçma olarak görmemenizi ve görünmeyenlerin ardında ne kadar çok gizlerin saklanıldığını artık Bilinç olarak görme-kavrama-bilme aşamasına gelmiş bulunuyoruz.

Planetimize genelden transfer bu merkezden yapılmaktadır. Bunlar genelde Yüceler diye tanımlandırdığımız Peygamberler, Ulular ve Bilim alanında görevli olarak gelmiş Kimselerdir. Aramızda Uzaylılar elbette yaşamaktadır. Beden görünümünde bulunan yüce bir bilinç taşıyan ama genelde toplumdan kaçınarak kendilerini belli etmemeye çalışan ve görevlerni icraa eden Varlıklar olması nedeniyle İnsanlığın ve Dünyanın gelişiminin hızlandırılması yönünde kayda değer çok çalışma yapmışlar ve İnsanlığı günümüze kadar getirebilmeyi başarmışlardır. Bu arada Sirius hakkında bilgi almak istediğin, ancak olaya tepeden girme bir şekilde yaklaşamayacağım için ayrıntılı olarak Planetimizdeki varolan düşünce - zihin ve bilinç düzeyine göre hafifletilerek direkt olarak verilmektense bu tarz bilgilerin yavaş yavaş ve bilincin kaldırabileceği seviyede aktarılması öngörüldüğünden beni mazur görmeni rica edecem.

Bu konu çok detaylı ve derin bir mevzu olduğu içindir ki tek bir tanımlama yapıp da orada kalmaz. Yani bizim Dünyavi olarak sahip olduğumuz kapasiteye göre daha geniş açılımı ve idrak edebileceğimiz kavramsal sözcüklerle ifade edilmesi hepimiz için daha yararlı ve makul olduğundan bu tarz bir ifade biçimim elimde olmayarak oluşmuştur. Örmeğin planetimizde 2X2 = 4 eder ifadesi kesin bilgi niteliğini taşıyor ve ispat edilme durumu söz konusuyken anlattıklarımın da kaynağı ve kesinliği tartışılmaktadır. Neden diyeceksiniz çünkü her bilincin taşıyabileceği kadar bilgi aktarımı söz konusudur ve zamanı gelince her birey muhakkaki dünya dışından çok farklı ve yüksel bilgiler alabilecektir. Şuanda birimizin bildiği birşeyi biz bilmediğimiz için doğal olarak bize yanlış ya da itici gelmektedir. Bu çok normaldir çünkü birey, o bilgi almamıştır, yaşamamıştır ve bilmediği için de kolaylıkla inkar tarafında gidebilmiştir.

Dünyamız çok merkezsel bir ağın içersinde bulunan önemli bir bünyede varolan bir Planettir. Bundan dolayı da biz İnsanlara Uzay, koyu bir karanlık boşluğu olarak gözükse de çünkü frekanslarımız Dünyasal Bilince göre ayarlandığından görebilmemiz, farkedebilmemiz asla mümkün değildir. Enerji transferi gen tohumu olarak diğer galaksilerden kolaylıkla yapılabilinmektedir. Burada beden kazanmak Dünyanın yaşam şartlarına göre zorunluğu olduğundan bir cenin olarak dünyaya geliş şeklimiz her ne kadar farklı biçimlerde ve yollarda olduğundan enerji yüklemeleri de aynı metodla uygulanıldığından bireyin bilinç seviyesi yaşayarak kazanma programına göre sevk edildiğinden hayatımızda yaşadığımız bütün bu olumsuz olaylar aslında bizi aşama yaptırarak daha üstlere taşımaktadır. Bundan dolayı deniliyor ki her yaşanılan olumsuz şeyin içinde muhakkak ki olumlu birşey mutlaka vardır, olmaktadır.

Kutsal Kitaplarımız belirli bir kanaldan biz İnsanlığa aktarıldı ama o dönemdeki bilincimiz bizlere farklı Kitaplar adı altında birtakım Bilgilerin sunulması gerekliliğini öngördüğünden farklı toplumlara farklı isim adı altında ama bütünleştirici, genelleyici ve bir bütün olarak sunulmuş maalesef İnsanlarımız bunları bir bütün olarak görmektense kendilerine gelen Kitapları kabul ederek farklı Bilgilerle yükselmiş ve böylece farklı bilinçler haliyle oluşmuştur. Şimdi de İnsanlığın tek ve muayyen bir bilinç seviyesine gelmesi için şimdiye dek bütün Kutsal Kitapları birleştirip bütünleştiren Tek Kaynak Kitabı olarak Hakikat Kitabı bağlamında İnsanlığa sunulmasının arkasında gerçek işte budur. Hepimizin farklı Kitaplar aracılığıyla geldiği noktayı birleştiriyor ve Tek Amaca Hizmet görüşü adı altında İnsanlık birleştirilmeye çalışılmaktadır. Çünkü Gezegen, 3 boyutunu tamamlamak üzere ve İnsanlık da buna paralel olarak boyutunu tamamlayacak ve şuanki bulunduğu bilincin ötesine geçirtilerek daha üst bilgileri alabilme kapasitesine erişebilmeyi hızlandırmaktadır. Bunu İnsanlar kendi başına mı yapmaktadır? Elbetteki bizlerden daha üst bilin seviyesinde bulunan Varlıklar vardır ve Bizleri de Kendi seviyelerine getirmek amacıyla böyle bir yöntem uygulanmıştır. Ama gerçeği bilmeyen bazılarımız ne yazıkki Uzaylılar olarak nitelendirmekte ve hep bir önyargıyla hareket ederek kendilerine zarar verecek bir pozisyona getirmektedirler ki ben buna asla katılmıyorum çünkü Dünyamız yaklaşık kaç milyar yaşındaysa şimdiye kadar birşey olmadıysa ki bundan sonra da olmayacaktır ve görüldüğü gibi de İnsanlığı hep ileriye doğru taşıyıp daha üst bir bilinç olarak görmeyi hedefledikleri amacını taşıdıklarını farkediyorum. Bundan dolayı aslında hepimiz Onlara Uzaylı dediğimiz Yüksek Teknolojiye sahip olan Varlıklara yani bir başka deyimle bir üst boyutlardaki Ağabeylerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız.

Sirius, Onların merkezidir ve yukarıda anlattığım bütün olaylar buradan gerçekleştirilmektedir.

:) Saygılarımla,  
« Son Düzenleme: Haziran 17, 2009, 12:25:00 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 27, 2009, 10:42:23 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Öncelikle bu kadar ayrıntılı-ve temelden-amlatmaya çalıştığın için teşekkür ederim.Ama yine de bunlar buzdağının en üstü  gibi duruyor.Daha fazlasına da ulaşmak isterim.Yardımcı olursan sevinirim.
Ayrıca "planetimiz" demiş sin bunu gezegenimiz anlamında mı kullandın yoksa başka bir terim anlamı mı var?
tekrar teeşeşkkürler

Haziran 28, 2009, 09:05:41 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Hatta isa beygamberin orda yasadıgı ve kıyamette ordan geri geleceği soylenıyor.

Haziran 28, 2009, 12:11:08 ös
Yanıtla #4

Öncelikle bu kadar ayrıntılı-ve temelden-amlatmaya çalıştığın için teşekkür ederim.Ama yine de bunlar buzdağının en üstü  gibi duruyor.Daha fazlasına da ulaşmak isterim.Yardımcı olursan sevinirim.
Ayrıca "planetimiz" demiş sin bunu gezegenimiz anlamında mı kullandın yoksa başka bir terim anlamı mı var?
tekrar teeşeşkkürler

Asıl ben Teşekkür ederim. Rica ediyorum.

Planetimiz derken genellikle dünya dışı varlıklar tarafından kullanılan ve farklı boyutlardaki yaşayanların Gezegenimize atfen söylenilen terimi kullanmaya özen gösterdim.

Daha fazlasına ulaşma isteğinizi Takdirle ve özellikle Saygıyla karşılıyorum. Benim için bildiklerimi ( az-çok ) öğrenmek isteyenlerle paylaşabilmek kadar mutlu verici bir olay yoktur. Elbette ayrıntısına girmeyi ve daha fazlasına ulaşmak adına ki -bildiğim kadarıyla- aktarmak benim için de önemlidir. Çünkü beynimiz bir tür akü gibidir. Bazan boşaltılmaya ihtiyaç hissetmektedir. Genelde öğrendiklerimi bir şekilde yeri geldiğinde burada, yeri geldiğinde başka yerde ve kimselerle paylaşma zorunluluğum bulunmakta, bu vesileyle de hepimizin bir şekilde kendi Planetimiz için birşeyler yapma zorunluluğumuz mevcuttur, hele de bu çok önemli süreçte..

Saygı ve Sevgilerimle,

Bu arada yeri ve konusu değil ama başka bir konu başlığı altında açılmış mı onu da bilmiyorum. Dünyamız, bir Starını da daha kaybetti. Bunun için gerçekten çok üzgünüm ama bir o kadar da sevinçliyim çünkü Sanat adına İnsanlığa unutulmaz katkısı ve başarısı oldu.

Michael JACKSON'ı Saygı ve Rahmetle anıyorum.       

Haziran 28, 2009, 12:13:23 ös
Yanıtla #5

Hatta isa beygamberin orda yasadıgı ve kıyamette ordan geri geleceği soylenıyor.

(: Sadece O, değil Sevgili Waldow; yeryüzüne gönderilmiş olan tüm Yüceler hatta Filozoflar da diyebilirim.   

Saygılar, 

Haziran 28, 2009, 02:53:11 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bende kaynağını hatırlamamakla birlikte sirius hakkındabirkaç şey hatırlıyorum.İsa peygamber ve Muhammet peygamberin Sirius gezegeninden olağan üstü güçlerle dünyaya geldikleri.Bu peygamberlerin dünyevi olayları oradan gördükleri ve ona göre dünyaya gelmeden önce yapacaklarını planladıklarını okumuştum.Mısır tarihinde de yeri vardır.Tapılan tanrılar döneminde sirius dan faydalanarak takvim oluşturulduğunu hatırlıyorum.Fakat takvimin özelliklerini hatırlamıyorum.Aslında gerçekten önemli ve bir okadar derin gizemli bir konu.
Araştırmamız ve ulaştığımız bilgileri paylaşmak çok değerli olacak