Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KUR-AN'DAKİ İSLAM  (Okunma sayısı 8834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 13, 2009, 01:14:41 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Evet kedilerinizin yanlış biliyor olması kabul edilebilir,onlar kedi;ancak sizin kedilerinizle aynı fikirde olmanız düşündürücü...

Ağustos 13, 2009, 10:02:22 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Evet kedilerinizin yanlış biliyor olması kabul edilebilir,onlar kedi;ancak sizin kedilerinizle aynı fikirde olmanız düşündürücü...

Sayın Martı,

Kedilerin farkındalığı bizden daha seviyeli olabilir....Lütfen hor görmeyelim....)))
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ağustos 13, 2009, 03:24:09 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sn. Martı ya kesinlikle katılıyorum. Din diye bir şey yokken insanlar dinleri de böldüler malesef.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 13, 2009, 03:27:16 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sn. Agnusdei, Kuran değiştirilmemiştir. Değiştirilmediğini sokaktaki kediler bile bilir. Yalnız anlam karmaşısı olmuştur. Yüzlerce kişi ayetleri yorumluyor fakat hepsi farklı.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ekim 12, 2009, 01:05:03 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Evet bu gerçekten tartışmak istediğim bir konuydu ve Sayın Sevil Hanım'ın da konuyu açın zevkle tartışırım ve bildiğim gerçekler herkesin inançlarını yerlebir edebilir demesiyle bu tartışmayı başlatma konusunda daha da şevklendim.Tabi bu Sevil Hanım'ın doğruları diyelim çünkü bana göre soyut dünyada gerçeği kesin biliyorum diyebilmek imkansız ötesidir;sadece herkes kendi doğrularını paylaşsın amaç budur.Bu yüzden diğer forumda yazdıklarımı genişleterek yineliyorum.
   Bu araştırmayı yaparken fikirlerini çok önemsediğim ve dünyanın en önemli 10 kişisi arasında gösterilen İslam profesörü ve aynı zamanda felsefe profesörü Yaşar Nuri Öztürk'ten yararlandım hem de kaynağın yanlı olmaması için Kur'an'da İslam kelimesinin geçtiği ayetleri tek tek okuyarak kendi sonucuma vardım.         

Buna göre;tüm dinler İslam'dır.İslam-Hz.İbrahim'den beri vardır ki Hz. İbrahim'e gelen din İslam'dır.Yani buna göre Hz.Muhammed'imizin getirdiği din yeni bir din değil kendinden öncekileri doğrulayıcı tasdikleyici bir dindir ki bu Kur'an'da bir şifre olarak değil çok açık olarak yazılıdır(Aşağıda bunun dayandırıldığı ayet yazılıdır).  İslam kelimesi'nin Kur'an'da kullanılış anlamı aslında sadece Muhammed'e inananlar değil Allah'ın birliğine inanan ve ondan başka Tanrı kabul etmeyen tüm insanlar için kullanılmıştır.Burdan yola çıkarak da aslında tüm peygamberlerin insanlarla tanıştırdığı din İslam'dır sadece isimler farklıdır ve Kur'an tüm dinlerin gerçek inananlarını İslam adı altında birleştirmek istemektedir.Hatta Kur'an'da bir kaç ayette sadece İslam'ı kabul edenlerin cennete gideceği gibi bir ayet vardır ve özellikle müslümanlar denmemiş o ayette İslam'ı kabul edenler denmiştir bu da müslümanlıkla alakalı değil tüm dinlerin gerçek inananlarından bahsedilmekte olduğu kanısını destekliyor;çünkü zaten sadece müslümanlar cennete gidicek demek dünyanın yarısından fazlası cehennemi boylıyacak demek olurdu.Cennet-cehennem olayı ayrı bir olaydır bunu ayetlerle de desteklerim ki buna itirazı olan zannetmiyorum olsun ama bunu sadece İslam hakkındaki tezimi doğrulamak için kullandım.

İslam'ın en baştan beri var olduğuna dair başka bir ispat ise Bakara Suresi Ayet:131 "Rabbi ona(İbrahim'e): "İslam ol!" demişti o da "Alemlerin Rabbi'ne teslim oldum" dedi." ve peşi sıra gelen ayetler de destekleyici niteliktedir.Bu da İbrahim'den bu yana gelen tüm dinlerin İslam olduğunu doğruluyor.Hz.İsa da Hz.Musa da Hz.Muhammed'in getirdiği de İslam'dır tezini savunuyorum..

Bu sadece bir girişti konu açıldığında tezimi doğrulayıcı başka ayetler sunucam.... Unutmayalım konumuz Kur'an'daki İslam bu yüzden Kur'an ayetlerinden gimemiz sağlıklı olacaktır ancak konuya daha farklı bir bakış açısı getirilecekse tabi ayrı...

sn.martı

Müsadenizle ilave yapmak isterim bu konu çok önemli çünkü.Tüm dinler diye bir kavram geliş mantığına aykırıdır Allah islam dinini tüm insanlığa adem le beraber getirmiştir.Ademden bu yana gelen tüm peygamberlerde sadece tebliğcidir bu dine hizmet etmişlerdir.Hz muhammedde dahil hiç bir peygamber din getirmemiştir getirdikleri sadece tamamlayıcı kitaplardır bizimde iman ettiğimiz odur.Şimdi bunlara şekilsel anlamda din demek çok tehlikeli bir olay bence.Konu hakkındaki yazınızı doğru buluyor ve sizi kutluyorum.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo