Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason Eşleri  (Okunma sayısı 17295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 18, 2008, 11:20:29 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Blue Hanim,

Sizin boyle duyarli olmaniz tabiki takdire sayan.  Zaten bir Mason mustakbel esini kendisi olcup tartmistir ve bu liyakatin sahibesi biriyle evleniyordur. Yani endise edilecek bir sey yok diye dusunuyorum :) . Bununla birlikte Lux ustadimi da dinlemeyi istiyorum elbette .

Bir de baslik " Mason Esleri"  seklinde tashih edilse sanki daha şık olur gibime geliyor.

Muhabbetle
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2008, 11:24:50 ös Gönderen: Kirlangic »

Haziran 18, 2008, 11:24:25 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim  Sn Kırlangıç
Bu arada bahsettiğiniz arkadaşınızda kutlamak isterim. Umarım herşey gönüllerince olur :)
Ne diyelim darısı başımıza :)

Haziran 18, 2008, 11:28:54 ös
Yanıtla #12

Aramiza hosgeldiniz sn Blue Hanim.

Aslinda cok guzel bir soru sormussunuz. Haddim olmaksizin ve sn Lux Ustadin affina siginarak,  bu mesele hakkinda soyle dusunuyorum. Bir Mason,  esine oturup ozel ders tabiki vermiyordur ancak onu surekli okumasi, arastirmasi noktasinda yonlendirebilir. Sonra, Mason olan esinin yogun programindan, sahsi yasamindaki  kemaliyetinden ister istemez etkilenecek ve uzerinde tesirleri olacaktir diye dusunuyorum.  Uzum uzume baka baka kararir. Bunun haricinde disariki sosyal hayatinda ise, bildiginiz uzere hemsirelerin uye olabilecekleri Nil'in Kizlari, Mokanna'nin Kizlari gibi cesitli bayan dernekleri var. Saniyorum bu tur dernekler den bir hemsireye  kendisi gibi ayni dusunen insanlar etrafinda toplanmanin ve faydali seyler yapmanin hazzini yeterince duyuracaktir.

Estafurullah...

Ozet olarak... Belli bir ortamda beraber pisiyor, ve hayata benzer gozlerden bakmaya devam ediyorsunuz.
Isin ilginci, zamanla konusu bile gecmiyor. Varsayilan bir yasam tarzi ortaya cikiyor ve huzuru buluyorsunuz.
Spes mea in Deo est

Haziran 19, 2008, 10:03:54 öö
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin blue,

Konu hakkindaki cevaplar icin forumda arastirma yapmis olmaniz ve yetersiz kalan bolumleri yeni konu dahilinde sordugunuz icin tesekkur ederim. Diger sorulariniz icin tekrar arama yaptiktan sonra yeni konular acmaniz dogru olur. Konuya Hemsirelerimizin acisindanda bakarak onlarin bu konu hakkindaki cevaplarini bizzat kendilerinden duymak istedigimden dolayi dun bir Hemsiremize, "Bir Masonun esi olmanin ona getirdigi sorumluluklari ve ileride Hemsire olacak kisilere varsa tavsiyelerini" sordum. Aldigim yaniti aynen yaziyorum.

Kendiniz olun. Masonlar anlayisli, saygili ve bayanlara deger veren kisilerdir. Normal bir bayan ile esi arasinda nasil bir durum varsa bir Mason ile Hemsiresi arasindada ayni durum vardir. Hemsireleri yada bir Mason ile evli olma durumunu cok ayri, farkli bir olay olarak gormenize gerek yok. Bizlerde normal bir iliskide yasanan olaylarin hepsini yasiyoruz. Masonlar kendisini gelistirmeye adamis kisilerdir. Bunun egitimini alirlar. Hemsire olarakta bizim uzerimize dusen, normal evli bir bayanin uzerine dusenden farkli degildir. Sevgi ve Saygi`dir onemli olan.

Hosgeldiniz
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 19, 2008, 10:10:21 öö
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Bir de baslik " Mason Esleri"  seklinde tashih edilse sanki daha şık olur gibime geliyor.

Haklisiniz. Gereken "Masonluk" kategorisinde acilmistir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 22, 2008, 11:50:17 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Hoşgeldiniz,

Saygılarımla,

Haziran 27, 2008, 06:54:10 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Kendi acizane fikrimi belirtmek isterim bende. Ne de olsa bu konu hakkinda cok soru sormus olan biri sayilirim degil mi? :)

Bir Masonun esi olma serefini yasamak icin diger hanimlardan cok farkli birsey yapmaya gerek yok. Ask her ne kadar hicbir sinir tanimasada birbirine uygun kisiler mutlaka bir araya geliyor. Mason esinin yapmasi gereken tek sey, esinin bagli oldugu cemiyete gerekli hassasiyeti gostermesidir. Onun disinda esinizi kisiligi icin sevdiginiz icin gerekli ihtimami zaten gosterirsiniz. Sayin MASON' un aktardigi, bir Mason esinin soyledikleri cok dogru.

Saygilarimla,

Haziran 27, 2008, 07:42:22 ös
Yanıtla #17

Kendi acizane fikrimi belirtmek isterim bende. Ne de olsa bu konu hakkinda cok soru sormus olan biri sayilirim degil mi? :)

Bir Masonun esi olma serefini yasamak icin diger hanimlardan cok farkli birsey yapmaya gerek yok. Ask her ne kadar hicbir sinir tanimasada birbirine uygun kisiler mutlaka bir araya geliyor. Mason esinin yapmasi gereken tek sey, esinin bagli oldugu cemiyete gerekli hassasiyeti gostermesidir. Onun disinda esinizi kisiligi icin sevdiginiz icin gerekli ihtimami zaten gosterirsiniz. Sayin MASON' un aktardigi, bir Mason esinin soyledikleri cok dogru.

Saygilarimla,
Peki esini/sevdigini bulundugu cemiyete bagli oldugu icin sevenler olabilir mi?
Spes mea in Deo est

Haziran 27, 2008, 08:27:52 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Merhaba
Öncelikle ve özellikle şunu belirtmek istiyorum; konu başlığını "Masonların Kadınları" olarak seçmemdeki amaç evli olmayan ama masonlarla birlikte olan hanımlarıda kapsamasıını istediğim içindi. Bir yanlış anlamaya sebep olamamak için açıklamak gereği duydum. :) 
 Sn.Lux_e_Tenebris  sevgi öyle birşeyki birisini sevince yalnızca onun bulunduğu cemiyete ya da sosyal statüsüne göre göre sevmezsiniz. Onu Herşeyinizle Herşeyiyle sevmeniz ve kabul etmeniz gerekir yoksa bu gerçek sevgi olmaz (benim sevgi anlayışıma göre)  zeten sevdiğiniz kişi bir masonsa birçok erdemi hayatına geçirmiş olduğu için onu sevmek daha güzel olur. Ama hala  söylüyorum bizlerin işi / görevleri onagöre de artıyor.  Bize düşende onu hakkıyla taşıyabilmek :)

Haziran 27, 2008, 09:06:15 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygilarimla,
Peki esini/sevdigini bulundugu cemiyete bagli oldugu icin sevenler olabilir mi?

Yerinde bir soru sormuşsunuz Lux_e_Tenebris...

...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...