Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BUGÜN MUSTAFA KEMAL OLMAK  (Okunma sayısı 11495 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 12, 2012, 12:45:24 öö
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

O sizin düşünceniz , verilen tavizlerin yüzünden bugüne gelindi. ANLAMAK isterseniz görürsünüz , ATATÜRK ' de sonuçta İnsandır Mesih İSA ve/veya Peygamberde değildir  sonuçta bir ADEM OĞLU' dur , biz bu İnsanın fikirlerine  ve milletine olan düşkünlüğüne hastayız , biz o İnsanı ADAM gibi ADAM olduğu için SEVERİZ. Biz onu severken karşılık beklemeyiz ...
Ne dediğim açık kardeşim tercih senin. Ben o İnsanı savunacak bir İnsanda değilim ancak arkasında bir NEFER olurum o şerefte bana yeter ...

Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 12:47:54 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 12, 2012, 12:53:45 öö
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Konu Atatürk olunca bazıları hemen ortaya çıkıp, bu forumdaki Atatürk'ü seven insanları test etmeye kalkıyorlar. Daha önce de aynı tv programının ve ilahiyatçılıktan devşirme tarihçinin ismi geçmişti. CHP ve İsmet İnönü üzerinden Atatürk'e vuruluyor. Ölüm yıldönümünde biraz saygılı olmayı bilmek lazım. Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Kasım 12, 2012, 01:08:46 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976 daha önce de bu iki ahbap çavuşların programlarından bazılarını burada yayınlamıştı. Ben de zaman zaman üzülerek ve utanarak izliyorum bu ikiliyi. Hiç utanmıyor bunlar. İşleri güçleri Atatürk ve Cumhuriyet. Ve arada  birde "Atatürk'e saygımız var, Cumhuriyete saygımız var" gibi yuvarlama laflarla güya tarafsız oldukları mesajı vermeye çalışıyor bu hilkat garibeleri. Hatta 10 Kasım'da Ata'ya saygıya bile "ne gerek var böyle bir saygıya, lüzumsuz, insanlar 2 dakika çalışmıyorlar,  yurt çapında senede bir gün 2 dakikalığına hayat duruyor, ne lüzum var buna"diyorlar. Halbuki bu millet her gün kah camiye giderek, kah evinde günde 5 vakit namaz kılıyor ve her namaz da en azından 15 dakika zaman alıyor. (Burada namaza karşı olduğum gibi yanlış bir mana çıkarılmasın. Ben o iki hilkat garibesinin yılda 2 dakikalık bir saygı duruşu için kaybettiği zamanla kıyaslama yapılması için bu örneği verdim. ) Bir de burada geçen zamanı düşün bakalım . Bunlar bu kadarlık adamlar sayın Masor1976 bunlar bu kadarlık adam. Aslında ben bunlara "adam" bile demem. Daha önceki yazılarımı izlemişseniz, Ülkemizde sözde aydın diye geçinen bir çok insanın etlerinin İNEK ETİNDEN daha ucuz olduğunu söytlemiştim. Anlayan anlasın.
        Bu tip insanları siyasi iktidarlar yaratırlar. Bunlar da böyle ortaya çıkmış goygoyculardır. Yarın, bu günün aksi bir iktidar geldiğinde göreceksiniz ki ilk kıvıran dalkavuklar yine bunlar olacaktır. Söylediklerinin hiçbir bilimsel değeri olmadığı gibi, tamamı uydurma savsatadır.
        Bunlar Kemal,zm karşıtı olduklarını açıkça belirtiyor ve siz de bunları biliyorsunuz. Kemalizm karşıtı olduğunu açıkça söyleyenlerden doğru ve tarafsız bilgi verebileceklerini nasıl düşünebilirsiniz ? Keza Masonluk alyhterı tv kanalları var. Bunlar da durmadan Masonluğu karalıyorlar akılları sıra ve referans olarak ta "Harun Yahya'yı" gösteriyorlar. Şimdi bunları ciddiye almamız mı gerekiyor ?
       Belirttiğim gibi, istemeyerek te olsa zaman zaman esefle izliyorum ve ülkesinin banisini karalamak için yarışan bu insanlardan utanıyorum.
       Saygılar-sevgiler.

Sayın Alşah yazınızı şimdi gördüm kusuruma bakmayın normalde cevap yazılırken aynı anda yazılan cevaplar uyarı ile  görülüyor fakat sizinkisi bu şekilde olmadı ve gözümden kaçmış.

orada saygı duruşu kavramının Atatürk'ü adeta bir dini simge ve o saygı duruşunu da dini bir ritüelmiş gibi zorunlu hale getirilmesine bir gönderme vardı. Fakat Türk milleti bu ritüeli dini bir ritüel olarak algıladığını ve zorlama olduğunu sanmıyorum.

Dini bir ritüelin bile zorlama ile yaptırılması hoş değil o ayrı bir konudur. Programda Atatürk'ün adeta tanrılaştırılma çabası eleştiriliyor.

Sayın Asimov ben kimseyi test etmiyorum. İlgimi çeken konular olursa farklı fikirleri sunup fikir alış verişi yapmaktan başka gayem yoktur. Ki bu gibi konularda cahil sayılırım cehaletimi bu şekilde azaltmak istiyorum yani. Fakat Atatürk ve yakın siyasi tarih konusu futbol muhabbetine döndüğü için genelde beklediğim gibi bir fikir alış verişi doğmuyor o nedenle her seferinde bu konulara katılmama kararı alıyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 01:11:33 öö Gönderen: Masor1976 »

Kasım 12, 2012, 01:12:43 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Alıntı
Sayın Asimov ben kimseyi test etmiyorum. İlgimi çeken konular olursa farklı fikirleri sunup fikir alış verişi yapmaktan başka gayem yoktur. Ki bu gibi konularda cahil sayılırım cehaletimi bu şekilde azaltmak istiyorum yani. Fakat Atatürk ve yakın siyasi tarih konusu futbol muhabbetine döndüğü için genelde beklediğim gibi bir fikir alış verişi doğmuyor o nedenle her seferinde bu konulara katılmama kararı alıyorum.

EMİNMİSİN Sevgili kardeşim Masor1976 .

İnançsıza illede İnançlı ol desen sence elit olurmu ? Buda benim gibi ATATÜRK sempatizanlılarına AĞIR geliyor ...

SİZCE ?
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 01:16:41 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 12, 2012, 02:16:58 öö
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976, Gerek Atatürk'ü ve gerekse O'nun ilkeleri olan Kemalizmin hiç bir zaman din gibi gösterilmediğini sizde biliyorsunuz. Ama nedense Atatürk ve Kemalizm aleyhindeki alıntılardan başka paylaştığınız pek bir şey yok. Umarım , Atatürk sizi rahatsız etmiyordur. Bakınız, ben yazımda özetle anti yayın yapan  organlara itibar edilmemesini, olayları tarihin akışı içinde değerlendirilmesini belirtiyorum.
     İnsanlar hata yapabilirler, Peygamberler de liderler de neticede birer insandır. Belki Mustafa Kemal de hata yapmıştır. Acaba, Mustafa Kemal işgal altındaki bir ülkenin işgalden kurtulup bağımsız bir ülke olması için arkadaşları ile birlikte mücadele vermese daha mı iyi olurdu ? Acaba Mustafa Kemal de nihayet bir insandır acaba böyle bir mücadele vermekle yanlış mı yaptı?  Sözünü ettiğiniz kişilerin kimlikleri zaten malum. Bir yandan Mustafa Kemal şöyle idi, böyle idi gibi yuvarlak laflar edeceksiniz, ama bir yandan da en ağır ve acımasız yalan yanlış bilgilerle toplumun kafasını karıştıracaksınız. Bu erdemli bir insana yakışmadığı gibi,
din açısından da nankörlüktür. Bu gün din adına hür bir ülkede yaşayabiliyorsanız, unutmayın ki bu Mustafa Kemal ve onun arkadaşlarının eseridir. İşgalin ne demek olduğunu sanırım daha dün hep beraber yaşadık. Başarıları için dua ettiğiniz o Amerikan askerleri  Irak'ta camileri bombalıyor, genç müslüman kızlarının nasıl ırzına geçtiklerini , müslüman erkeklere nasıl tecavüz ettiklerini  videolarda göstermekten çekinmiyorlardı.
      Mustafa Kemal karşıtı olabilirsiniz ama bir insan olarak ta yiğidin hakkını lütfen yiğide veriniz.
      Allah Mustafa Kemal ve O'nun arkadaşlarından razı olsun.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 12, 2012, 09:52:43 öö
Yanıtla #25
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu başlık altındaki en güzel cevabı sanırım İzmir ' de 2400 kişi ile oluşturulan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK en anlamlı ve en güzel cevaptır...
Saygılarımla..

Not:Bilgisayar konusunda beceriksiz olduğum için resmi buraya koyamadım görmek isteyen herkes zaten o fotoğrafı görmüştür...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Kasım 12, 2012, 10:16:55 öö
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bir gün ogün 10 kasımdı çok duygusala bağladığım nerede ise ağlama ile karışık duygularımın boca olduğu bir anımda duygularımı paylaştım sizinle.Benim hayatımda kasım ayında önemli 2 gün vardır biri 9 kasım diğeri 10 kasım diğeri sıradan günlerdir.9 kasım 2000 yılında doğdum ben yani yeni hayatım başladı 23 senelik sigara serüvenim ogün bitti hemen ertesi günde atamın vefatı.

Sadece duygularımı özlem yada hasretimi yazdım ki böyle düşünenler paylaşsın diye konu başlığı benim ama saptıkça saptı bunu belki arada birde ben yapıyorum lakin burada ben sn.adama kızgınım asıl kendisinde bulunan kendi açtığı konunun içeriği ile alakalı her tür yaptırımı yapabiliyorken bizim ile alakalı 3 maymunu oynuyor yada umursamıyor olması yada öyle gözükmesi kızdırıyor beni.

Hadi siz dilediğinizi yapıyorsunuz bari başkalarının açtığı konuda olanlarada bir fikir üretsenize ,bakınız o günkü duygularımın içine edildi bir inönü atatürk savaşına döndü bu iş ben konuyu açarken bunları düşünmemiştim.Sizi iyi anladığımı söyleyeyim lakin hak tek taraflı kullanılmamalı benimde kabul etmediğim bu idi.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 12, 2012, 12:45:48 ös
Yanıtla #27

Bu başlık altındaki en güzel cevabı sanırım İzmir ' de 2400 kişi ile oluşturulan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK en anlamlı ve en güzel cevaptır...
Saygılarımla..

Not:Bilgisayar konusunda beceriksiz olduğum için resmi buraya koyamadım görmek isteyen herkes zaten o fotoğrafı görmüştür...

Belirttiginiz resim bu olmali..

Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Kasım 12, 2012, 12:52:36 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Birde benden olsun

Kasım 12, 2012, 12:54:48 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye