Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gulen Azerbaycana geliyor.  (Okunma sayısı 10469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2011, 06:10:24 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Azerbaycan medyasi Fetullah Gulenin Azerbaycana geleceginin haberini acikladi. Fakt haber ajansi Azerbaycandaki  bazi Fetullahci  yetkililerin hatta Reisi - Cumhur I.Aliyevi ikna ettikleri bilgisini yayinladi. Fetullah Gulen bundan sonra Nurculuk harekatini  Azerbaycandan yurutecek...
Keske yetkim olsada gelir-gelmez tutuklatib idam edebilsem.Butun Turk dunyasi kurtulurdu Fetllahin  nurundan.
Sayin uyeler teselliye ihtiyacim var.
1283 - leriz biz.

Mayıs 26, 2011, 06:43:41 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Eser,
Ciddi anlamda işiniz çok zor. İnanın teselli edecek bir kelime bile bulamıyorum.
Ancak korkmayın, köpekler ilk sahiplerini asla unutmazlar ve terk etmeleri neredeyse imkansızdır. Azerbaycan ne verirse versin fettulahın amerikayı terk edeceğini hiç sanmıyorum. Kaldı ki fettullah Türkiyeye karşı koz olarak ve bölebilmek için amerikaya lazım. Yani köpek gelmek istese bile sahibi izin vermeyebilir.
Ancak tutuklatıp idam etmenize karşıyım. Onu bir çiftliğe koyacaksınız, öleceği güne kadar çalıştıracaksınız. İnsanların sırtından geçinmek yerine, hayatı boyunca tek bir şey üretmeden yaşamak yerine, üretmenin ne olduğunu öğrensin. Milyar dolarla oynamanın yerine, karnını çalışarak doyurmanın ne demek olduğunu bir görsün.
En büyük acıyı o zaman tadacaktır hiç merak etmeyin.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 26, 2011, 08:25:14 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın üyeler, her ne kadar sizi anlasam da insan doğası gereği saygı görmeye layıktır, aşağılanmayı hakeden bir varlık değildir. Heleki forumumuz bu hususta  değer yargılarına göre dünyanın en kötü insanı bile olsa kimseye hakaret edilecek bir yer değildir.
Sonuç olarak birisi suçluysa bu dünyevi mahkemelerde  ya da eğer inanç taşıyorsa uhrevi adalette çözüme kavuşacaktır.
Tüm bunlara ek olarak size katıldığım en önemli nokta; emeksiz elde edilen kazanç elbet bir şekilde sahibine zarar verecektir.

Saygılarımla

Mayıs 26, 2011, 09:09:24 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Nomen est omen,
Sayın Eser Azerbaycan'lı, konuyu daha rahat anlatabilmek için basit bir benzetme kullandım. Sanırım benzetmemin faydası olmuştur, dilerseniz kendisine sorabilirsiniz. Mahkeme konusuna gelince zaten kendisi de idam etme fikrinden vazgeçmiştir diye düşünüyorum.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 26, 2011, 10:26:25 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Bence bu konuda tek bir kişiyi suçlamak yanlış olur. Bir zamanlar karanlık işler yapan birisi bana üst düzey bir bürokratla "senli-benli" konuşmalarını  ve istediği işi rahatlıkla yaptırabileceğini anlatmıştı. Ben bu şahsa anlattıklarının doğru olamıyacağını söylediğim zaman bana hitaben "sen anlamazsın,  insan eti inek etinden ucuzdur" demişti de ben kendisine inanmamıştım. Ama geçen zaman içinde bu şahsın ne kadar doğru söylediğini çok iyi anladım.
       Sayın Eser, idam etmeniz inanın ki hiç bir şeyi değiştirmez.  Ben de sayın Nomen est omen gibi düşünüyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 26, 2011, 11:04:14 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türkiye'de meşhurdur.Süregelir.Uğur Mumcu'lar Hrant Dink'ler ne yazıkki öldü. Peki ya onların düşünceleri fikirleri öldü mü? Belki F.GÜlen'in fikirleri bir çoğumuz için anlam ifade etmiyor.Ama edenler için bitmeyecektir.Bu yüzden idam cezası sadece ödetici bir cezadır.Islah edici yönü yoktur.  Ya sonrası? İşte konu tam olarak burada ferdileşiyor. Neden mi Fetullah Gülen kimi çevrelerce sevilir, kimi çevrelerce sevilmez. Peki ya bunu belirleyen nedir? İnsanların tercihleri ve hayata dair görüşleri. Peki hukuk kuralları nasıl işliyor? Ne dersek diyelim o an ki iktidara yakın olacaktır. Konu bir çıkmaza girmektedir. Güvenilecek tek kurum vicdandır. Eğer bu kişi -ki yaptıklarını savunmuyorum- gerçekten dini bütün bir insansa vicdanında bu meseleleri çözmüştür. Ama hal-i ahval odur ki ortada ters giden birşeyler var.İster Azerbeycan İster Türkiye ister ABD bu kişi insan ise insana ait vasıfları taşıyorsa, hukuk kurallarına tabiyse ve kanıtlanmış bir suçu yoksa, aklanmışsa istediği yerde istediği ile yaşar, istediği kişiyle iş yapar. Bu kişinin kötü ya da bizce toplumsal yapıya aykırı davranışları gereğince kişilere, bir başkası tarafından ne hakaret edilebilir ne suçlanabilir ne de onur kırıcı davranışlarda bulunulabilir.Bu toplumsal ahlaka ve hukuğa aykırıdır.

Güzel bir menkıbeyle bitirmek isterim:

bir gün ruhi ile fuzuli sokakta yürürken uyuz bir köpek görürler. ruhi, fuzuli'ye sataşır:

- bu it burda fuzuli.

fuzuli altta kalmaz:

- vur kafasına kafasına çıksın ruhi.

Eğer dininize, kitabınıza inancınız tamsa, yol göstericiniz sadece vicdanınız olacaktır kanımca.
"İşte biz ne kadar konuşursak fuzuli, belki vicdanı vardır çıkar ruhu biter elbet mezalimi."
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2011, 02:48:15 öö Gönderen: Nomen est omen »

Mayıs 27, 2011, 12:17:33 öö
Yanıtla #6

Haberin doğru olmasına ihtimak vermiyorum. MHP ile bu kadar gerginken, Ülkücü hareketin çok güçlü olduğu bir ülkeye CIA korumasını bırakıp gitmesi bana mantıklı gelmiyor...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Mayıs 27, 2011, 10:28:16 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Türk kamuoyunda ilginç bir denge var ve hiç kimse ciddi bir güç haline gelse de toplumu arzu ettiği derecede ısıramıyor kamuoyu o dişleri hemen törpülüyor.

2001 de askerliğimi yaparken bir istihbarat subayının verdiği brifingde çok şaşırmıştım.  (Biz erdik yani erlere bu kadar gizli istihbarat bilgilerini vermeleri bana hala anlamsız geliyor o ayrı bir konu.)  Fethullah Gülen hareketi, özellikle askeri  istihbarat tarafından pkk dan daha büyük bir tehlike olarak görülüyor. İlk sırada Fetullah Gülen hareketi, sonra pkk ve diğer sol örgütler yer alıyor. Eline silah almayan, terörist propagandası olmayan ve şu ana kadar 1 damla kan döktüğü görülmemiş bir organizasyonun ilk sırada olması bana hala garip gelir.

Mayıs 27, 2011, 11:15:56 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Birisinin tehlikeli olması için illa kan dökmesi gerekmez. tayyip erdoğan 7 milyar dolarlık zenginliğe ulaşırken görünmeyen binlerce kan döküldü. Sizce tehlikeli bulunmayabilir ama bence çok tehlikeli.
Gençlerimizin geleceği hileli sınavlarla yok edilirken, onların bu ülkeye devlete olan inancı yıkılırken de bir damla kan dökülmedi. İzmir'e silah kalkanı yapılıp İran'a karşı Türkiyeyi piyon olarak kullanırlarken de bir damla gözyaşı dökülmedi. Ülkemize ait bütün değerli kaynaklarımız yabancılara bedavaya peşkeş çekilirken ve milyarlarca dolarlık komisyon alınırken de bir damla kan dökülmedi. Baku ceyhan boru hattı çekilirken yine milyarlarca dolar komisyon alınırken de bir damla kan dökülmedi. Polis teşkilatı ele geçirilirken, bir çok medya kuruluşu satın alınırken, trilyonluk ihaleler fettullah gülen taraflarına yüksek rakamlarla verilirken de bir damla gözyaşı dökülmedi. Kasetler hazırlanırken, bütün kuruluşlara yandaş malaklar yerleştirilikende bir damla kan dökülmedi. Örnekler sonsuza gider sanırım...
bazılarımız şu "acı var mı efendim acı" kültüründen geldik herhalde. İlla birisinin kötü olması için kan dökmesi, acı çektirmesi gerekiyor sanırım. Sinsice hareket etmeye irtica denilmesi ve irticanın en tehlikeli hareket olması da bundan dolayıdır. Sinsice olan en tehlikelidir, içimizdedir, bizdenmiş gibi davranır, kapalı kaplılar ardında pazarlıklar yapılır.
Ama kan dökülmediği için tehlikeli sayılmaması garip.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2011, 11:19:59 öö Gönderen: Prometheus »

Mayıs 27, 2011, 11:22:37 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Prometheus  
Ben yıllardır nur cemaatine katılan çevremdeki gençlere bu gizli bir terörist yapılanma olabilir diye uyarmama neden olmuş bir olaydı katıldığım askeri brifing. Fakat insanın gözleriyle görmediği şeye inanması tam olarak pek mümkün olmuyor. Çünkü insan beyni bir sihirbazın canlı canlı yaptığı numaraları bile gerçek sanabilecek düzeyde acizdir. Bu nedenle dediğiniz gibi sinsi ve hedefledikleri güç ellerine geçer geçmez hedef kitleleri ısırıp yok edebilecek bir düzenek haline gelebilirler. Bu konuda ben de size katılıyorum. Sonuçta insanların ve organizassyon liderlerinin kalplerini açıp göremiyoruz.

Bu saatten sonra sinsi hareket eden bir örgüt olma ihtimal dahilinde olduğu için insanların nur cemaatine karşı sempati ve güveninin sarsıldığından dolayı eski güçlerinin devam edeceğini zannetmiyorum.

Beni ürküten ise bunun bir iftira olma ihtimalidir. Yani zararsız aksine faydalı olabilecek büyük bir sosyal oluşumun engellenişi de olabilir. Ki istihbarat örgütlerine pek güvenen bir insan değilimdir.
Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2011, 11:29:47 öö Gönderen: Masor1976 »