Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 28, 2007, 03:14:43 ös
Yanıtla #40

Doğrusunu söylemek gerekirse Sayın skullG, ben Kuran-kerimi okumadım ama etrafımda bazıları öyle söylerdi, kulaktan dolma bir bilgiydi, özür dilerim kesinliğini bilmeden ya da kesin sonuca varmadan size aktardım ama doğruluk payı yüksektir,
İsa Mesih netice itibariyle yeryüzüne Yargılayıcı olarak ger dönecektir, ancak O, dönmeden bu amacın gerçekleşmesi şartı ve kuralı vardı, sonuç itibariyle bu olay gerçekleştiğine göre gene yorumu sizlere bırakıyorum, dönmesi yakındır diye düşünüyorum_
SAYGILARIMLA       
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 28, 2007, 03:24:28 ös
Yanıtla #41
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Maide 77 ve ali imran 55'te isanın dünya hayatının sonlandırıldığı ifade edilmektedir. iki ayette geçen teveffa kelimesinin ölüm anlamında olduğunu ve Kuran’da bu anlamda 25 farklı yerinde geçmektedir.

islam'da kuranda sarih bir delil bulunmaktadır. isanın geri gelişi ile ilgili hadisler ise çoğunlukla kuvvetli hadisler değildir ve şüphelidirler.

ki kaldı ki kuranda 69. sure 44-46. ayetlerinde "Eğer (Muhammed) bize atfen bazı sözler uydurmuş olsaydı, Elbette Biz; onu, kuvvetle yakalardık. Sonra da onun şah damarını keser atardık" denilmektedir ki bu da bahse konu hadislerin pek de muteber olmadıklarını gösterir...

Mayıs 28, 2007, 03:26:48 ös
Yanıtla #42

Sevgili arkadaşlar, benim bu konu üzerindeki çalışmalarım tamamiyle kişisel bir çalışma olmuş olup, sonuca vardığım gerçeklerin doğruluğu hakkındaki bütün yorumları sizlere bırakıyorum, bu arada bu konu hakkında eleştirilerinizi ve yorumlarınızı hatta sormak istedikleriniz olursa Sevgi_Saygı ve büyük bir Ciddiyetlilik çerçevesinde yanıtlamaya çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA  

Mayıs 28, 2007, 03:30:57 ös
Yanıtla #43

Bakın Sayın skullG, bu konu üzerinde sadece kuranı kerimle ilgili bir örnek vermemin en önemli nederni İsa Mesih'in yeryüzüne geleceği yönünde Dişi'nin Türkiye'de bulunduğuna dair destekleyici olarak ifademde belirttim ayrıca kuranı kerimdeki bilgilerden haberim olmadığı için bu konuyla ilgili olarak herhangi bir şeyi söyleyemem_
SAYGILAR
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2007, 03:32:33 ös Gönderen: SEVİL »

Mayıs 28, 2007, 03:33:21 ös
Yanıtla #44
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

saygı çerçevesinde bende soru soruyor ve katkıda bulunuyorum. hatırlatmanız için teşekkür ederim.

ancak bir araştırmacının
Doğrusunu söylemek gerekirse Sayın skullG, ben Kuran-kerimi okumadım ama etrafımda bazıları öyle söylerdi, kulaktan dolma bir bilgiydi, özür dilerim kesinliğini bilmeden ya da kesin sonuca varmadan size aktardım ama doğruluk payı yüksektir,
demesini yadırgadığımı belirtmek istiyorum. çok önemli bir konuda, hatta büyük  bir sırrı açıklama iddiasıyla çalışan saygıdeğer sizin kulaktan dolma bilgilerle değil derinlemesine araştırma sonunda ulaştığınız vargıları paylaşmanızı beklerdim.

tekraren saygılarımla...

Mayıs 28, 2007, 03:37:02 ös
Yanıtla #45
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bakın Sayın skullG, bu konu üzerinde sadece kuranı kerimle ilgili bir örnek vermemin en önemli nederni İsa Mesih'in yeryüzüne geleceği yönünde Dişi'nin Türkiye'de bulunduğuna dair destekleyici olarak ifademde belirttim ayrıca kuranı kerimdeki bilgilerden haberim olmadığı için bu konuyla ilgili olarak herhangi bir şeyi söyleyemem_
SAYGILAR

Sn. Sevil,

dişi'nin türkiye'de bulunduğuna dair kur'an kaynaklı olarak destekleyici örneğiniz çürütüldüğünü varsayarsak,  acaba bu iddianızı destekleyecek ve/veya ispatlayacak başka bir çıkarsamanız mevcut mu?

eğer bu önermenizi yalnızca bu destekten yola çıkarak oluşturmuş iseniz o halde ortaya attığınız teori baştan itibaren temelsiz hale gelir. en azından bilimsel araştırma metodu açsından bu sonuç ortaya çıkar

saygılarımla...

Mayıs 28, 2007, 03:57:09 ös
Yanıtla #46

Sayın skullG, tabiki bu açıklamalarımla Kuranın asla bir ilgisi yoktur, sadece Dişi'nin Türkiye'de yaşadığına dair verdiğim küçük bir örnekti, Çünkü İsa'nın müslüman ümmetine geleceği yönünde bir duyum almıştım, ancak tabiki Dişinin Türkiye'de yaşadığına dair kesin bir kanıtı bununla sağlayamam,
Şimdi benim Kutsal Dişi'nin Türkiye'de bulunduğuna dair bir kanıt ileri süremezsem bahsı geçen bu gerçekleri sadece varsayım olarak mı nitelendireceksiniz?
SAYGILARIMLA

Mayıs 28, 2007, 04:03:46 ös
Yanıtla #47

Sayın skullG, dikkatlice okuduysanız sadece kuran konusunda kulaktan dolma bilgiyle hareket ettiğimi söyledim, bunun da büyük bir hata olduğunun farkına varır varmaz özür diledim, tabiki büyük bir sorumluluğun içersinde olarak yaptığım bütün çalışmaların kulaktan dolma olmadığını beyan ederim_
SAYGILARIMLA     

Mayıs 28, 2007, 04:10:33 ös
Yanıtla #48
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sayın sevil,

istanbul'dan isayı
fibonacci diziliminden kopukluğu
kuranda olmayan isanın dönüşünden dişinin türkiyede doğduğunu çıkartıyorsunuz

ve bunların hepsi kolayca çökertilebiliyor. bilimsel anlamda bir yasa koyacaksanız bunun ispat edilebilir olması gereklidir. gerçeklik olarak bahsettiğiniz şeyler sadece sizi ürettiğiniz teoriden ibaret ve bunu da kamuyla paylaştığınıza göre (ki bazı noktaları sitede açıklanamayacak kadar özel olduğunu söylüyorsunuz, belki o noktaları bilsek daha rahat konuşabiliriz) tartışılmaya ve ispatlamayada açıyorsunuz demektir.

şu ana kadar söyleminizde ben gerçeklikle karşılaşmadım. en başta bana İsa'nın Tanrının oğlu olduğunu ispatlamanız gerekiyor ki devamını kabul edebileyim.

ayrıca bilimsel bir yasanın herhangi bir yerinde boşluk olmamalıdır. evet eğer siz kuranda bu geçiyor o yüzden dişi türkiyede diyorsanız ve birisi de kalkıp hayır kuranda böyle bir şey yok apaçık kuranda isanın tanrı tarafından canının alındığı ve yükselmenin de ruhsal yükselme demek olduğunu iddia ediyor ve ispatlıyorsa teoriniz daha yasalaşmayı bırakın kuramlaşmadan çökmüş demektir.

saygılarımla...

Mayıs 28, 2007, 04:16:58 ös
Yanıtla #49

Sayın skullG, bir defa şunu anlamadım ortaya attığım bir teorim varsa benim yaptığım küçük bir hatamla çok kolay bir şekilde çürütmeyi başarıyorsanız buyrun çürütün, kuranla ilgili olarak yaptığım hatayı yineliyorum,
Bunun dışında bahsettiğim konuyla ilgili olarak herhangi bir sıkınıtınız varsa söyleyin o şekilde hareket edelim,
İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğuna dair yazımda belirtmiştim, dikkatli okuduysanız tabi_