Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 28, 2007, 04:28:16 ös
Yanıtla #50
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ay ve Güneş olayına gelince Ay'ın belki yanılıyor olabilirim dişiyi temsil ettiğini yıldızların ise Ay'ın ışını yansıtmasıyla ortaya çıktığı için Ay'ın bir anne olduğunu görüyoruz, Tabiat ana misali, tabi Ay, ışığını Güneşten alır ve bu sayede Yin_Yang gece ve gündüzü temsil ettiği için Güneş de erkektir, yıldızlar da çocukları yeni bir soyu temsil eder_

bilimsel sınırlar içinde soruyorum, siz bu yukarıdaki alıntıladığım iddianızda ısrarcı mısınız?
yani yıldızların Ay'ın ışını yansıtmasıyla ortaya çıktığı hususunda...

biliyoruz ki, güneş bir yıldızdır.

sizin iddianıza göre güneşi ortaya çıkaran ay'ın ışınıdır, ancak yine diyorsunuz ki ay ışığını güneşten aldığına göre güneş erkektir. tam bir çelişki...

yine biliyoruz ki yıldızlar kendi enerjileri olan gezegenleri olan sistemler, güneş sistemi gibi, güneş bir yıldız ve yıldızın etrafında dönen gezegenler ve gezegenlerin uyfuduları bir sistem oluşturuyor... ozaman sizin iddianıza göre, bir uydu olan ay sistemlerin ana cevheri olan yıldızları ışınıyla oluşturuyor...

çöken bina değil baştan sona bir teorem oluyor.

Mayıs 28, 2007, 04:34:24 ös
Yanıtla #51

Ben, Güneş'in Ay tarafından ortaya çıkarıldığını söylemedim ki, ayrıca olaya bilimsel olarak da yaklaşmadım, bahsettiğim durum şöyle;
Güneş ve Ay, Yin_yang dengesine göre eril ve dişiyi simgeler, neden Güneş ışık ve sıcak, Ay ise soğuk ve karanlıktır, Ay'ın ışığını Güneşten aldığı bilimsel olarak da doğrulanmamış mıdır? 
Yeryüzündeki doğayı dikkatle incelediğimizde eril ve dişi birliği üzerine kuramlanmamış mıdır?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 28, 2007, 04:39:59 ös
Yanıtla #52
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. sevil,

evet ayın güneşin ışığını yansıttığı bilimsel bir gerçektir, ancak sizin iddianızda ki sözler size ait "yıldızların ise Ay'ın ışını yansıtmasıyla ortaya çıktığı için Ay'ın bir anne olduğunu görüyoruz" diyorsunuz. bende diyorumki Güneş'te en nihayetinde bir yıldızdır. bu iki iddianız bir araya getirilince tersinden bir durum ortaya çıkıyor. kaldı ki zaten biz bilimsel olarak biliyoruz ki YILDIZLAR HERHANGİ BİR ŞEYIN IŞIĞINI YANSITMIYORLAR... ONLARIN KENDİSİ ZATEN IŞIĞIN ve ISININ KAYNAĞI...

bilahare saygılarımla...

p.s.: bu arada yazılarınıza baktım ancak İsa'nın tanrının oğlu olduğunu kabul etmem için hiçbir nesnel gerçeklik bulamadım. eğer sizde varsa burada ya da p.m. yoluyla veya msn'de ve hatta maille gönderirseniz müteşekkir kalacağım...

Mayıs 28, 2007, 04:56:03 ös
Yanıtla #53

Sayın skullG, Ay'ın Güneşten aldığı ışıkla yıldızlara yansıdığını hepimiz çok iyi biliyoruz, bu konuda neyi sorguladığınızı tam olarak anlayamadım, lütfen tereddütlerinizi kendi görüşlerinizi net olarak ifade ederseniz çok memnun olacam_
İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğuna inandırmak için size hiçbir şey sunamam, bu sizin yüreğinizle alakalı bir durum,
Bu arada yazılarımda Tanrı'nın İnsan neslinin yok olmasını engellemek için Kendi Özü'ndem gönderdiği Oğlu'nu Kurban etme yöntemiyle bu dünyada yeryüzündeki bütün acıları yaşayarak Çarmıhta gerçekleştirilen Bedensel Ölümünün ardından Bedensel Dirilişiyle Tanrı'nın Oğlu olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır_
Buna inandırmak için sizi asla zorlayamayacağım gibi bu durum tamamiyle yüreğinizdeki İman'ın derecesine bağlıdır_
SAYGILARIMLA

Mayıs 28, 2007, 05:04:48 ös
Yanıtla #54

Ama birşey daha var, Güneş, dünyanın ısı ve ışık kaynağıdır, Ay'ın Güneş'ten aldığı ışıkla yıldızları yansıtmaktadır, yıldızların ısı ve ışık kaynağı fikrinize katılmıyorum_ Yıldızlar evrendeki galaksideki meteorlardan ibarettir yani birer göktaşlarıdır_
Sayın skullG, öyle bir hamleyle geldiniz ki aklımı karıştırdınız, bakın burada konu paylaşımımın teori değil gerçek olduğu kanısındayım_
SAYGILAR bizden,

Mayıs 28, 2007, 05:20:53 ös
Yanıtla #55
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

yıldızların bir meteor olduğunu söylüyorsunuz... öyleyse size salık veririm ki, internette yıldız sistem, gezegen meteor, güneş, ay üzerine araştırma yapınız. göreceksiniz ki GÜNEŞ BİR YILDIZDIR ve YILDIZLA METEOR apayrı şeylerdir. Eğer yıldızların bir göktaşı olduğunu bana ispat ederseniz (bilimsel verilerle) bende isanın tanrının oğlu olduğuna iman ederim.

ayrıca bu denli derinlemesine bir araştırıcının yıldız - göktaşı arasındaki ayırdı tam olarak bilmemesi de beni üzdü.

hala ayın güneşin ışığını yıldızlara yansıttığını söylüyorsanız ozaman evrenin merkezinde güneşin olduğunu iddia ediyorsunuz demektir ki, bu da tamamen yanlış bir önerme olur.

gökbilim üzerine biraz daha çalışmanızı dilerim.

ayrıca Güneş - Venüs/Merkür/Satürn/Uranüs yakınlaşmaları gökbilim açısından çok enteresan olaylar değildir. Yalnızca bizim ülkemizde, bayrak esatiri sebebiyle fazlaca önemsenmektedir.

Aklın yolundan ayrılmadan SAYGILARIMLA...

Mayıs 28, 2007, 05:30:27 ös
Yanıtla #56
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Gezegen: Bir yıldızın etrafında dolanan ve kendisi yıldız olmayan doğal gök cisimlerine gezegen adı verilir.

Yıldız:  yoğun ve ışık saçan bir plazma küresidir

Gökada: Bir araya gelen yıldızların oluşturduğu küme

Güneş; güneş sisteminin merkezinde yer alan yıldızdır. Yaklaşık 1,4 milyon km. çaplı sarı bir ana kol yıldızdır.

Göktaşı: Güneş sistemi içinde çok değişik yörüngelerde dolaşan her türlü kaya parçasına göktaşı denir

Samanyolu: uzay boşluğundaki milyarlarca galaksiden biridir. Güneş Sistemi'ni de içinde barındırır. İlk kez Democritus (M.Ö. 450- M.Ö 370) galaksinin varlığını iddia etmiştir. Galaksinin merkezi yaklaşık 80.000 - 100.000 ışık yılı olarak hesaplanmıştır.

Güneş sistemi (ayrıca Güneş düzeneği, gezegen sistemi ve gezegen düzeneği): en az bir yıldız ve onun çekim alanı içinde dolaşan gök cisimlerinin (gezegenler, uyduları, astroidler, kuyruklu yıldızlar) oluşturduğu sistemlerdir. Özel ad olarak bu terim Dünya'nın da içinde bulunduğu, Güneş merkezli gezegen sistemi için kullanılır

Evren: sonsuz uzamda bulunan tüm madde ve enerji biçimlerini içeren bütünün adıdır. Yani "evren" astronominin, astrofiziğin konu edindiği şeylerin tümüdür. İçinde "her şey" olan bu dev çorba, sonsuzluk veya hiçlik olarak tanımlanabilecek uzayın içinde yer alır

Uzay: Dünya'nın atmosferi dışında evrenin geri kalan kısmına verilen isimdir

----

bazı tanımlar yukarıdaki gibidir.

gördüğünüz üzere GÜneş bir yıldızdır isterseniz yıldız türleri ise

sınıf    sıcaklık                                                örnek yıldız
O          33,000K ya da daha fazla          Zeta Ophiuchi
B              10,500–30,000K                              Rigel
A                7,500–10,000 K                             Altair
F                     6,000–7,200 K                       Procyon A
G                    5,500–6,000 K                            Güneş
K                   4,000–5,250 K                         Epsilon Indi
M               2,600–3,850 K                     Proxima Centaur

Güneş orta sıcaklığa ve sıradan büyüklüğe sahip ana dizide yer alan G2V tipi bir sarı cücedir.

Mayıs 29, 2007, 05:21:29 öö
Yanıtla #57
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sevil ablamla hemfikirim. bu bir inanc meselesidir. istersen inanirsin istersen inanmazsin. bilimsellik degildir. mantigina gore kabul edersin. sen bana Kuran-i Kerim in Allah`in c.c. kitabi oldugunu ispatlayabilirmisin? Ama Allah c.c.nin kitabi oldugunu herkes biliyor. Inanmak istemeyende inanmaz. Bu kadar basit.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mayıs 29, 2007, 08:28:55 öö
Yanıtla #58

Bu bilgileri internetten ben de pekala bulabilirdim, evrenin bilimsel yönünü ele almadım,
Saygıdeğer Site Yöneticileri ve Saygıdeğer Arkadaşlar,
Bu konu paylaşımında öncelikle Saygıdeğer Mason'dan özür dileyerek Açıklamalarımdan sonraki tartışma bölümünün mümkünse bir başka alana taşınmasını ve orada devam edilmesini talep ediyorum_
Bu arada Sayın Aslı görüşündeki ince anlayışından dolayı çok teşekkür ederim,
Burada bu sitede konu paylaşımlarımız esnasında birbirimizi kırmayacak biçimde hareket edersek saygıyı elden bırakmadan tartışmaları yaparsak hem bize hem de karşımızdakine zarar vermemiş oluruz,
Bu hususla ilgili olarak benim açmış olduğum konularda tartışmaya açık yönümün olması nedeniyle eleştirileri kabul eden bir kişi olmama rağmen tartışmaların seviyesinin düşürülmesine izin vermediğim gibi bunu yapan kişi ya da kişilerle olan muhataplığımı anında keserim_
Bu dakikadan sonra Sayın skullG'un açıklamaları beni bağlamayacağı onun dışındaki herkesle ciddiyettliliği elden bırakmamak şartıyle her yöne açığım,
Burada bahsı geçen görüşlerimin doğruluğu ya da inandırıcılığı hakkındaki yorumları siz Saygıdeğer Arkadaşlarıma bırakıyor, olumsuz dahi olan görüşlerinizi Saygı_Sevgi_Ciddi bir biçimde yapmanızı rica ediyorum_
SAYGILARIMLA 

Mayıs 29, 2007, 08:46:33 öö
Yanıtla #59

formda bılgı paylasımının oldugu yerlerde tartısmanın olması gayet dogaldır ınsanlar elbette dusuncelerını savunurlar ancak bu formda bunu yaparken oncelıkle karsımızdakı ınsana saygı ve forumun huzurunu dusunmek zorundayız.tartısmalarımız tabıkı olcaktır burada bır cok konuda ınsanlar bılgılerı ıle tartısabılır ancak ben bu konuda sonuna kadar sevıl hanıma katılıyorum.
saygılarımla!..