Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 29, 2007, 08:52:03 öö
Yanıtla #60

Eklemek istediğim birşey daha var, öne sürdüğüm bu çok önemli gerçeklerin yaşamımdan daha değerli olduğunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim, ve bu konu hakkında tartışma yapmaktan geri kalmadığım gibi savunduğum bu gerçeklerin sonuna kadar savunucusuyum_
İsa'nın Tanrı'nın Oğlu olduğuna herkes inanmayabilir, bu onların elinde olan birşey değildir, bunu hakeden kişilerce Tanrı'nın Oğlu olduğu kabullenir_
İman derecesine bağlı olarak Tanrı_İnsan İlişkisini ortaya çıkardım, Dini Kitap'larda bahsı geçen konuların yönleri farklıdır, her insanın farklı algılayışları bulunmaktadır, burada Tanrı, benimle konuştu dersem hepiniz benim bir ruh hastası olduğumu düşünür ve kendi kendime uydurduğumu sanırsınız, Geçmişte yeryüzüne gelen Peygamberlere de öyle davranmadık mı bizler İnsanoğlu olarak Tanrı'mızdan gelen herşeyi ilk başta yadırgadık daha sonra ise mucizevi olayları gördüğümüz zaman inandık peki burada Gerçek İman nerede kalıyor, Tanrı bize Kendisi'ni gösterdiği zaman mı O'na inanıp tapınacağız, yoksa hepimizin bir aklı fikri vardır bu akılla O'nu araştırıp yaptıklarını, amaçlarını, planlarını, yöntemlerini ve Kuralları'nı öğrenme zahmetine girerek mi Tanrı'yı bulurduk_
Herşeyi şimdiye dek Tanrı'dan bekledik, O'nun bizim inanmamızı sağlaması için birtakım Mucizevi olaylar gerçekleştirmesi halinde inancımızı sağladık ama şunu unutmayın burada İman'nın anlamını kaybetmemek için önemli olan Mucizevi olayları görmeden yüreğimizde Tanrı Sevgi'siyle hareket etmeyi öğrenmeliyiz aksi taktirde tohumların yol kenarına düşerek kuşların gelip yemesiyle beraber yüreğimizdeki İman Gücü'nü kaybederiz_
Nasıralı İsa Mesih, birçok Mucizevi Olay gerçekleştirmesine karşın hele hele Bedenen gerçekleştirilen Ölümden Diriliş olayına rağmen çoğumuz halen inanmıyoruz ya da inanamıyoruz, daha önce de belirttiğim gibi İMAN herkese eşit olarak verilmemiştir, sadece O'nu hakedenlere bir şans niteliğinde verildiğini düşünüyorum_
Eğer ani bir çıkış yaptıysan Sayın skullG dışında bütün arkadaşlarımdan ve Saygıdeğer Site Yöneticilerinden çok çok özür diliyorum_
SAYGILARIMLA  
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 29, 2007, 08:57:48 öö
Yanıtla #61

Çok teşekkür ederim Sayın MrCann_illuminati, tartışmalarımda olumsuz görüşlere sahip olan herkesi taktir ederim, önemli olan benimle aynı görüşlerde olanlar değil zıt görüşlerde bulunsak dahi Saygın bir şekilde Erdemlice hareket etmeyi öğrenmektir, burada tartışmanın amacı zıt görüşlerin birbiriyle çarpışması demektir, hangi tarafın doğruluğunu ispatlaması ise birinin diğerine üstünlük sağlaması değil tartışmanın bir ölçüsünün ve seviyesinin olduğunun bilincine varmaktır_
SAYGILARIMLA 

Mayıs 29, 2007, 09:31:56 öö
Yanıtla #62
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Konu oldugu gibi baska basligin altina tasinabilir. Fakat yanlizca mesajlarin tasinmasi teknik olarak mumkun degildir. Bunun geregininde olmadigini dusunuyorum. Her konu, ilgili oldugu baslik altinda tartisilmali ve fikirler ayni baslik altinda belirtilmelidir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 29, 2007, 09:32:43 öö
Yanıtla #63

Çok teşekkür ederim Sayın MrCann_illuminati, tartışmalarımda olumsuz görüşlere sahip olan herkesi taktir ederim, önemli olan benimle aynı görüşlerde olanlar değil zıt görüşlerde bulunsak dahi Saygın bir şekilde Erdemlice hareket etmeyi öğrenmektir, burada tartışmanın amacı zıt görüşlerin birbiriyle çarpışması demektir, hangi tarafın doğruluğunu ispatlaması ise birinin diğerine üstünlük sağlaması değil tartışmanın bir ölçüsünün ve seviyesinin olduğunun bilincine varmaktır_
SAYGILARIMLA 
budur!!!

Mayıs 29, 2007, 09:44:47 öö
Yanıtla #64

Saygıdeğer Mason, son tartışmadaki seviyenin düşüklüğünün konularıma gölge düşürmesinden dolayı bir tedirginlik duymuştum ve bu nedenle de teknik açıdan mümkünlüğü halinde başka bir yere taşınmasını rica etmiştim, bu bağlamda mümkün olmuyorsa tabiki anlayışla karşılarım_
SAYGILARIMLA_

Mayıs 29, 2007, 09:48:41 öö
Yanıtla #65

Çok teşekkür ederim Sayın McCann_illuminati, ince anlayışınızdan dolayı_
SAYGILARIMLA

Mayıs 29, 2007, 09:50:45 öö
Yanıtla #66

duzeylı tartısmanın oldugu ve duzeylı tartısma taraftarı olan her platformun ve her ınsanın yanındayım sn sevıl hanım
saygılar benden

Mayıs 29, 2007, 12:14:54 ös
Yanıtla #67
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. üyeler,

acaba yazmış olduğum mesajlarda nasıl bir seviye düşüklüğü olduğunu bana ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?

voltaire "evet saçma olduğu için inanıyorum" demiş, inançlarınız yada Tanrı'yı nasıl algılandığınızın benim açımdan en ufak bir önemi yoktur, önemli olan bir yaratıcının varlığına inanmak ve iyi işler yapmaktır.

sadece ortaya konulan bir teorem hakkındaki görüşlerimi ve bana göre var olan gediklerini gösterdim, bunları yaparken de teoremi ortaya atan gibi kulaktan dolma laflarla değil, delille ve tam olarak aklın ışığı altında bunu yaptım.

eğer ki siz, farklı bir görüşün ve eleştirinin seviye düşürmek demek olduğuna inanıyorsanız, bundan böyle sizin açmış olduğunuz konularda hiçbir görüş belirmeyeceğimi, kurgularınızın peşinde istediğiniz kadar ileri gidebileceğinizi belirtmek isterim.

ama daha göktaşı ile yıldız arasındaki farkın ayırdına varamayanların insanlığın sırrını ortaya çıkartabileceklerine dair en ufak bir inanışım olamaz.
herhangi bir şey ispat etmeye çalışmadım. malumdur ki iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. eğer ki iddia sahibi iddiasını ispat edemiyorsa ve eleştirileri yadırgıyor, soruları seviye düşürmek olarak algılıyorsa o iddia sahibiyle tartışacak herhangi bir mevzu kalmamış demektir.

bu nedenle bu konu başlığı altında -şahsıma herhangi bir saldırı sataşma söz konusu olmadıkça- yazı yazmayacağımı beyan ederim.

ben de ani bir çıkış yaptıysam sevil harici herkesten özür dilerim.

en derin saygılarımla ...

----

p.s.: bir hukukçu olarak, eleştiri hakkımı kullandığımı ve eleştirinin özünde bir nebzede olsa kırıcı vurguların olabileceğinin hukuk düzenleri tarafından kabul edildiğini belirtmek isterim.

yeniden saygılarımla

nur isteyenler nura kavuşsun... Tanrı bizi aklın ışığıyla aydınlatsın...
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2007, 12:21:22 ös Gönderen: skullG »

Mayıs 29, 2007, 02:00:49 ös
Yanıtla #68

Bu şuna benzedi; hayvanlar aleminde ben Ormanların Kral'ıyım diye kendisiyle övünen ve ahkam kesen güçlü ve bir o kadar da gücü karşısında diğer hayvanlara üstünlük sağlayan Arslan Modeli_
Şimdi bizler de İnsan olduğumuza göre sahip olduğumuz özelliklerden dolayı bir diğerine üstünlük sağlamak akıllıca birşey değil diye düşünüyorum kaldı ki bizim sahip olduğumuz herşey Tanrı'nın bize verdiklerinden ibarettir, buna bağlı olarak sahip olduklarımızla övünürsek ve bunları kalkıp diğer insana karşı silah olarak kullanırsak o zaman elimizden su gibi akıp gittiği anda da karşımızdakine karşı mağdur ve zavallı bir duruma düşeriz_
Şunu söylemek istiyorum, bizler hepimiz yaratığız ve kuluz, Övünülecek bir durum varsa O da Tanrı'dır diye düşünüyorum,
SAYGILARIMLA 
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2007, 02:03:28 ös Gönderen: SEVİL »

Mayıs 30, 2007, 08:24:35 öö
Yanıtla #69

Sevgili Arkadaşlar, konularımdaki tartışmanın son bulmasını istemediğim için bana yöneltilen 3 soruyu cevaplamak zorunluluğunu hissettim,
Öncelikle Sayın skullG'u eleştirmen olarak konuma davet ediyorum_
Sayın skullG, teklifimi kabul ya da reddetmek tamamen sizin elinizde, ama düşündüm ki her ne kadar haklılık payım yüksek olsa da bana bir özür borcunuz vardır, herneyse ben devam edeyim;
Birincisi; İstanbul kelimesinden İsa'yı çıkardığım doğru, çünkü İ-s-t-a-n-b-u-l= t harfini düşürürsek ortaya İsa çıkar, bakın bu benim bilgileri öğrenme konusunda kullandığım bir formüldür_
İkincisi; Dizilimi de Sayın Omnia'nın sayesinde tamamladığımı sanıyorum,
Üçüncüsü ise; Kurandaki Mesih'in yeryüzüne gelişiyle ilgili olarak nihayetinde Yeryüzüne Yargılarıcı olarak tekrar döneceğini bütün Kutsal Kitaplar söylemektedir, bu arada Dişi'nin Türkiye'de bulunuşuna ilişkin bu bilgiyi kullanmam benim hatamdı kabul ettim,
Son olarak da göktaşlarını veya yıldızları ele alacak olursak, bu bilgilerde yanlışlığım, hatam veya bilgi eksikliğim çok normal diye düşünüyorum, ayrıyeten ben daha çok Tanrısal Gerçeklerin peşinde olduğum için bunlara çok fazla zaman ayırdığımdan dolayı diğer bilgiler konusunda eksikliklerim yanlışlıklarım ve hatalarım olabilir, önemli olan bu bilgi yanlışığımın suratıma çarpılması değil Sayın skullG gibi bir Hukukçu'dan da hatamı düzeltmesini beklerdim_
SAYGILARIMLA_
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2007, 09:54:32 öö Gönderen: MASON »