Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2007, 03:53:15 ös
Yanıtla #150

Öylemi düşünüyorsunuz Sayın hiario, bakın kusura bakmayın ama dediğim gibi beni çok zor durumda bırakıyorsunuz?
Bu nedenle siz dahil diğer arkadaşlara şunu belirtmek istiyorum; aldığım bu çok büyük Sorumluluktan dolayıdır ki bazı görüşlerinize ve bir kısım sorularınıza yanıt veremezsem lütfen beni mazur görün_
Ayrıca sizlerle de başka bir bölüm altında başka konular hakkında birçok fikir paylaşımında bulunmayı çok isterdim, hatta sohbet edip sizleri de yakından tanımak isterdim ancak durum görüldüğü kadar basit değil ve çok vahim_
Arkadaşlar bu Siteye bir başka kişi olarak gelip birçok görüşlerimi sunmak adına belki de bir dostluk oluşturabilirdik yani gönül isterdi ki sizinle gülüp konuşmak kadar zamanımız olsaydı ya da herşey mükemmel olsaydı ama maalesef yaşam bir tehlikedir ve tehlikenin bu boyutunu bazı sevgili arkadaşlarım bilemeseler de ben gene de bunun hissedilmesini sağlamak için elimden geleni yaparım_
Bu arada Davinci Şifresiyle bağlantısı olmayabilir gibi gözüküyor oysa oradaki ipuçlarından yola çıkarak konumu uzatıyorum.
Sonuç olarak eğer bir kabahatim olduysa hepinizden çok çok özür diliyorum_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 14, 2007, 04:11:59 ös
Yanıtla #151

Doğa kendi kendini yok etmeye başladı ve bu dakikadan sonra bizim için geri sayım başlamıştır_
İnsanoğlu mutasyona uğrayacak ve herşey biranda olup bittiye dönüşecektir_
Dünyadaki hayali görüntü ortadan kalkar kalkmaz Gökyüzü yarıldığında karşımızda Tanrı'yı göreceğiz ve şimdiye kadar bizi pür dikkatle izleyen Yüce Tanrı'mızı gördüğümüz an hepimiz şoka gireceğizdir_
Çünkü şimdiye kadar herşeyi boşvererek yaşadık ve Tanrı'nın Varlığı'nı bir an bile düşünmeden günümüzü gün ettik ve sonuçta da elimizde hiçbirşey kalmadığı gibi O'na olan Sadakatliliğimizin derecesini bilmiyor mu diye düşünüyoruz acaba_
Aslında Tanrı, doğa ve insan dengesini muntazam birşekilde o kadar mükemmel oluşturmuştur ki herkes yaptığının karşılığını er ya da geç alacaktır, yani en azından daha bu dünyadayken_
Dikkatinizi birşey çekti mi bilmiyorum ama hareketlerimizi Doğa belirlemektedir ve her yönden büyük bir tehlikenin içersindeyiz_
Yeryüzünde taş üstünde taş kalmayacak ve canlı cansız bütün varlıklar biranda yok olacaktır_
Ben sadece şundan haberdar olmanızı istiyorum;
Kyametin çok yakın bir tarihte gerçekleşeceğini söylemek istiyorum_
SAYGILAR

Haziran 17, 2007, 02:19:15 ös
Yanıtla #152

Son sözlerimi söyleyerek konumu kapatacam,
Ben, bu Saygıdeğer Sitede yazılarımı yazma imkanına sahip oldum, okuyanlar çok farklı görüşlere sahip olarak kendi bakış açılarına göre yorumlayabilirler, hiçbirine, hiçkimseye kendi bakış açımı öğretmem, gösteremem ve kendi düşüncelerimin doğruluk payını yükselterek hiçbirşeye inandırma gibi bir tavır asla sergilemem_
Benim sesim, sesimi duyup anlayanlar içindir, çoğulculuğa değil_
Benim amacım herşeyi olduğu gibi sesimi duyanlara aktarmaktır, beni eleştirenlere değil_
Benim çabam Tanrı'mın Planını uygulamak ve sesimi duyup bana doğru koşanlara Yüce Görkemin, Göklerin Egemenliğinin Geldiğini Müjdelemektir, beni bu şekilde misyoner diye tanımlayanlara değil_
Saygıyla, Sevgiyle Ahlaki Sınırlar çerçevesinde kendi düşüncelerimi yazdım ve sesimi duyan kişilerle paylaştım, bundan sonrası İLAHİ TAKDİR'e kalmış birşeydir_
Görev ve Sorumluluğumu çok zor bir şekilde de olsa Yerine Getirdim_
Bana izin verildiği sürece Siz Değerli Kardeşlerimle bu Saygıdeğer Sitede beraber ortak fikir paylaşımlarına gireceğiz ancak bu konuda söz veremediğim gibi zamanın neyi göstereceğini bilmediğimiz için bu Sitede de yeralamasam da yüreğim daima sesimi duyanlar için çarpacaktır_
Benim için yaşamımda en önemli şey Sevgi'dir, ve sesimi duyması gereken Kişi'lere ulaştırabildiysem işte o zaman benim en büyük mutluluğum olacaktır_
Ayrıca değinmek istediğim bir nokta daha var, belki aramızdan bazıları neden bu Site'yi ve Saygıdeğer Mason başta olmak üzere diğer Saygıdeğer Site Yöneticilerine olan Saygımı biraz fazla abartılı görüp olayı yanlış algıyabilirler ki öyle de olmuştur;
Bu kişiye şunu söylemek istiyorum:
Benim yüreğimden gelen bu duyguların bu şekilde ortaya çıkmışsa bence kendimden kaynaklanan bir durum değil onu Masonlar'a sorun diyorum_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA.....
HOŞÇAKALIN     

Haziran 18, 2007, 06:19:19 ös
Yanıtla #153
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sevgili Sevil. Neden bu kadar sinirlendiniz bilemiyorum fakat, yazilarinizi severek takip ediyoruz. Her ne kadar bazi konularda size katilmasam bile gene de bu ortamda karsit fikirlerin de zevkle dinlenebilecegine en guzel orneklerden birisiniz. Sahsim adina katkilarinizdan dolayi tesekkur ederim.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 18, 2007, 06:35:30 ös
Yanıtla #154

Sevgili Asi, asıl ben teşekkür ederim, karşıt fikirlerde olanların bence en güzel örneğini sergiliyorsunuz şuan_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA

Haziran 18, 2007, 06:38:26 ös
Yanıtla #155
  • Ziyaretçi

Sn. Asi'ye katiliyorum. Sn. Sevil, varliginiz foruma ayri bir renk katiyor,. Ilginc felsefi dusunceniz ve dunyaya bakis acinizdaki farkliliklar insanlarin ne kadar farkli yaratildiklarinin, dusunce yapilarinin nasil degisim gosterdiginin en guzel ornegi.

Foruma katkilarinizdan dolayi tesekkurler.

Haziran 18, 2007, 06:42:37 ös
Yanıtla #156
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sevgili Asi, asıl ben teşekkür ederim, karşıt fikirlerde olanların bence en güzel örneğini sergiliyorsunuz şuan_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA
Tesekkurler Sn. Sevil.

Haziran 18, 2007, 06:55:04 ös
Yanıtla #157

Teşekkürler Saygıdeğer SuplimePrince, düşünceniz karşısında çok memnun oldum, böyle düşünen arkadaşlarım olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum_
Bu arada rica ederim Sayın Asi_
Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum_

Haziran 18, 2007, 06:56:29 ös
Yanıtla #158
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bir sevgi selidir ki caglamis cosuyor :) Allah hayra alamet etsin ;D

Haziran 22, 2007, 05:02:02 öö
Yanıtla #159

Kıyamet (?) Bana kalırsa bu döngü bir kaç kez yaşandı (dinazorlar) Dünya ''buzul arası dönem'' yaşıyor abartılcak bir şey yok ben olya dini açıdan değil bilimsel olarak baktım. Devamında Dünyamız yine bir çağ atlıyordur... İsa için söylenen herşey havadadır okuduklarımdan bildiğim kadarı ile nerde yaşadığının kim ve nasıl biri olduğunun tarihsel bir kaydı yoktur. Ne bir İncil yazmıştır ne İsrail'e geldiği (tarih ve belge açısından) kesindir. Dinler kabul etmek üzerinedir. İsa yada benzeri bir ''insanoğlu'' Dünya üzerine defalarca gelmiştir. Söylemleri dikkate alınırsa bildiğim kadarıyla bizlere yalnızca ''Sevgi'' ile yaşamayı anlatmıştır. Mesih inancı yada Kıyamet beklentisi yeni olmayıp Mesih inancı Yahudilik ile ilşkilidir, Kıyamet beklentileri ise en az 5000 yıllıktır. Her dönemde Mesih ve Kıyamet beklenmiş özellikle bilindiği üzere bu beklenti Orta Çağ ve Aydınlanma dönemlerinde ayyuka çıkmış ancak beklenen son henüz halen yaşanmamıştır.
Her insanın ölümü kendi kıyametidir. Bana biri öleceğimi söylese buna itiraz etmem ancak şaşırmamda, şimdi Sayın Sevil diyorki ben ''kıyamet habercisiyim'' peki öyle olsun ancak bana bunu birinin bildirmesine ihtiyacım yok öleceğimi zaten biliyorum eğer amaç insanca yaşamak ise ölümü beklemeden zaten insanca yaşanır...Zaten ölüm varsa bunun habercisine gerek yoktur. İnsan bir tek şey için yaşar o da kendisidir. Herkes ölümü ve kıyametini tadacak ise bunu yaşarken düşünmeli ve kendine iyi bir yaşam vermelidir.