Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Temizlik ve Pislik (1)  (Okunma sayısı 2049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2013, 01:23:37 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında birkaç yaşanmış olay anlatmaya niyetlendim. Burada “temizlik” ve “pislik”  mecazi değil, sözlük anlamında geçerli olacak. O yüzden bu yazıların yeri için forumun bu bölümünü seçtim.

Öyle olmasaydı, şöyle bir olay anlatabilirdim:

Yaşlı bir yabancı (turist olabilir) bizim pek kalabalık otobüslerimizden birine binmiş, kapının az ilerisinde söylenip duruyor. Daha doğrusu yüksek sesle yakınıyor. Kimse derdini anlamıyor çünkü yabancı dil bilen yok.

Onun kadar yaşlı biri yanına sokulup, Almanca ya da İngilizce bilip bilmediğini soruyor. Bilirmiş. Derdini anlatıyor. Dermiş ki ”Yaşlı insanlar için oturacak yer yok mu?”

Yok!

Hani bazı taşıtlarda ön sıraları yaşlılara, gazilere, hamilelere terk ediniz diye bir yazı olur belki ara sıra ama olsa da okunmaz okunsa da zaten ona aldıran olmaz.

Bu otobüsün yolu biraz uzun. Yabancı kişiye yabancı diliyle yardımcı olan diğeri, otobüsün içine doğru şöyle bir sesleniyor, yaşlı adama yer verecek kimse yok mu diye.

Yok!

Oturmuş gençlerden hiçbirinin derdi değil temiz insan olmak.

Otobüsün şoförü ayağa kalkıp, bir kez de o tekrarlıyor yabancı yaşlı kişinin dileğini.

Ona da aldıran yok!

Yaşlı yabancı kişi için bu otobüs yolculuğu umutsuz bir şekilde ayakta geçeceğe benzer.

Ben ise Avrupa Birliği’ni düşünüyorum.

İnsanları temiz olanları alıyorlar.

Ancak dedim ya, bu başlık altında anlatacağım yaşanmışlıkların aslında doğrudan sözlük anlamında, özellikle hijyen ile bağlantılı olmasını öngörüyorum. Bu anlatmış olduğum istisna gibi olmayacak. Bunu niçin anlattım; onu da bilmiyorum. Yaşlandığımdan ötürü olabilir mi?

« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2013, 01:29:32 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.