Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İKTİSAT  (Okunma sayısı 16269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 11, 2007, 02:21:22 öö
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Peki istersen olayı özele taşıyalım görünen köy klavuz istemez kim kimse sataştı? Birlik ve bereberliği bozmayan Türkçezi güzel arkadaşım.
Özeldede senınle tartısmam gıt kendıne gore bırını bul tamam pes benden ustun kısılıklısın ne konuda ustun oldugunu sen daha ıyı bılıorsun..
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 11, 2007, 02:22:37 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sn. shemuel siz İ.İ.B.F. mezunumusunuz ?
hayır ben yüksek ilk okulu çift dikişle 10 senede bitirdim :)

vay anasını :) yazdıklarınız wikipedi kokuyorda yinede meraktan sordum Yahudi olduğnuza gitgide kanaat getirmeye başlıyorum ilkokul mezunu biri ancak Yahudi olursa iktisata ilgi duyar.
kardeşim kafama göre yazdımmı kaynak soruluyor.
en iyi kaynak wikipedi yeri geldimi herkes alıntı yapabiliyor.Kitaplığımdaki kitaplardada aynı şeyler yazıyor.
herkes bilgilerini Tanrıdanmı alıyor.

Benimde biraz iktisat dersi görmüşlüğüm var ve hala gördükçe mideme bir bulantı geliyor çok zorlandım açıkcası doğal ilgi duyanlar beni şaşırtıyor Niçe de İktisat okuyor galiba çok büyük ihtimalle oda İktisattan muzdariptir bir çok öğrenci gibi.

Temmuz 11, 2007, 02:24:59 öö
Yanıtla #32

mustariplik var biraz ama böyle devam etmeyeceği kesin gerekirse kendimi de zorlayacağım.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 11, 2007, 02:28:12 öö
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

İktisat mideni bulandırdığı içinmi (ilkokul mezunu biri ancak Yahudi olursa iktisata ilgi duyar.) kelimesini kullandın
Allah cezanı vermesin bende hakaret ediyorsun sandım.

Temmuz 11, 2007, 02:29:46 öö
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Yani biraz ekonomi para merkalısı oluyorlarya o bakımdan yoksa hakaretten değil.Birisi nasıl İşletme İktisat yani idari bilimlerden herhangi bir okul okumadan iktisata ilgi duyar babında söyledim.
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2007, 02:31:20 öö Gönderen: LuckyEye »

Temmuz 11, 2007, 02:40:07 öö
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

Yani biraz ekonomi para merkalısı oluyorlarya o bakımdan yoksa hakaretten değil.Birisi nasıl İşletme İktisat yani idari bilimlerden herhangi bir okul okumadan iktisata ilgi duyar babında söyledim.
İktisat ilgi alanıma giriyor ama inanki para meraklısı değilim.Temel güç ekonomi olduğu içindirki ilgimiz ondandır.
Ayrıca inanki iktisatı okulda değil esnaflıkta daha iyi kavradım dersem yalan olmaz.
bizim bir arkadaş var kendisine kağıtçı yosef diyoruz.Kağıtçı derken yanlış anlama lakabı o sokaktan kağıt toplamıyor.Matbaalara kağıdı toptan veriyor.
Kendisi iktisat mezunu ve diyorki: okulda harcadığım zamanı babamın yanında harcasaydım İktisatın kralı olurdum.

Temmuz 11, 2007, 02:42:35 öö
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Aslında ilk başlarda terimler tanımlar falan güzel gidiyor sonra işin içine grafikler tablolar girdimi eğriler doğrular Y ler Xler falan eyvah diyorsun ip orada kopuyor işte praktikte görmek elbet daha iyidir ama Türk eğitim sistemi işte.

Temmuz 11, 2007, 02:43:40 öö
Yanıtla #37

Aslında ilk başlarda terimler tanımlar falan güzel gidiyor sonra işin içine grafikler tablolar girdimi eğriler doğrular Y ler Xler falan eyvah diyorsun ip orada kopuyor işte praktikte görmek elbet daha iyidir ama Türk eğitim sistemi işte.

Kesinlikle katılıyorum.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 11, 2007, 02:49:24 öö
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Böylece insanlar sıkılıyor.her şey teoride kalıyor

Temmuz 11, 2007, 02:56:05 öö
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

sevgili nietzsce
http://www.ekodialog.com/ekonomi_sorulari.html
umarım işine yarar