Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk İsrail(siyonist kesim) hakkında ne düşünüyor?  (Okunma sayısı 15566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2013, 02:58:12 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Biraz güncel ve politik bir yaklaşım olsa da mason üstadlarımın beni aydınlatmalarını arz ediyorum.İsrail (siyonist kesim) günümüzde Gazze'ye etmediği zulüm kalmadı.Zulüm her yerde var fakat bu daha farklı bir nitelik taşıyor.İsrail Büyük Locası acaba bu konu da nasıl bir sorumluluk üstlenir.

İsrail Büyük Locası acaba bu konu da nasıl bir sorumluluk üstleniyor?

Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 03, 2013, 03:09:11 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ADAM,

Bu konuda siz de yorumlarınızı,düşüncelerinizi ve gözlemlerinizi esirgemezseniz minnet duyarım.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 03, 2013, 03:38:15 ös
Yanıtla #2

Ortak bir düşüncenin var olduğunu sanmıyorum şahsen. Politik durumlara her Masonun yaklaşımı farklıdır. Zaten yaklaşımları farklı olmasa, locada siyaset yapmaları yasaklanmazdı. :)
« Son Düzenleme: Mart 03, 2013, 03:42:19 ös Gönderen: Felix Steiner »
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Mart 03, 2013, 04:04:26 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ortak bir düşüncenin var olduğunu sanmıyorum şahsen. Politik durumlara her Masonun yaklaşımı farklıdır. Zaten yaklaşımları farklı olmasa, locada siyaset yapmaları yasaklanmazdı. :)

Kesinle sayın Felix Steiner,

Elbette bunun doğruluğu tartışılmaz.Fakat yazıda da belirttiğim gibi bu olay farklı bir nitelik taşıyor.Locaların bulunduğu yeri daha iyi bir yer yapma amacı olduğunu en az benim kadar biliyorsunuzdur.Fakat iş artık Yahudi-İslam savaşına dönmüş durumda bunun ucu elbette localara dokunur diye düşünüyorum ve en azından bir yol haritası çizmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Ve son birşey daha sayın Felix Steiner;Localarda siyaset konuşulmaz çünkü beyin işidir,ama zulüm ve kaos konuşulur çünkü bunlar vicdan işidir.
« Son Düzenleme: Mart 03, 2013, 04:24:58 ös Gönderen: evvah »

Ç.A

Mart 03, 2013, 09:54:24 ös
Yanıtla #4

Sayın Felix Steiner bir şeyler demiş. Ama Sayın evvah ısrarcı. Localara ille de dokunacakmış ucu. Net ve açık: Her Mason istediği siyasi görüşe sahip olabilir ve SİYASET Masonluğun ilgi alanı değildir.

İsrail ile bu kadar çok uğraşılmasına şaşıyorum. Bence abartılıyor, farklı noktalara çekiliyor.. Asırlardır bitmek bilmeyen Yahudi ırkçılığı... Keşke aynı kişiler, dünyanın geri kalanı için de bu kadar hassas davranabilseydi. Ama yok... Bir de İsrail, Musevi, Yahudi, Siyonizm gibi kavramlar birbirine karıştırılmamalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mart 03, 2013, 10:06:31 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Felix Steiner bir şeyler demiş. Ama Sayın evvah ısrarcı. Localara ille de dokunacakmış ucu. Net ve açık: Her Mason istediği siyasi görüşe sahip olabilir ve SİYASET Masonluğun ilgi alanı değildir.

İsrail ile bu kadar çok uğraşılmasına şaşıyorum. Bence abartılıyor, farklı noktalara çekiliyor.. Asırlardır bitmek bilmeyen Yahudi ırkçılığı... Keşke aynı kişiler, dünyanın geri kalanı için de bu kadar hassas davranabilseydi. Ama yok... Bir de İsrail, Musevi, Yahudi, Siyonizm gibi kavramlar birbirine karıştırılmamalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Sayın peacewings,

Birincisi amacım ve sorgularım hiçbir zaman ırkçılık temeline dayanmıyor.Yahudi,Musevi,İsrail'i vatandaş benim kardeşimdir.Onlara ön yargılı davranacak birinin karşısına dikilirim.Mesele o değil.Zaten İsrail derken başlığa bakarsanız göreceksiniz ki parantez içinde (siyonist kesim) yazdım.Ayrıca ısrarcı olmamda hiçbir sakınca göremiyorum ben.Aksine ısrarcı olmayı hep sürdüreceğim.

Saygılarımla.

Ç.A

Mart 04, 2013, 01:16:34 öö
Yanıtla #6
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin evvah,

Masonluk hicbir siyasi eylem icin ortak bir dusunce barindirmaz bildigim kadariyla ancak masonlarin sahsi fikirleri olabilir ve elbette ki mevcuttur.

Masonluk ortak bir siyasi veya ideolojik amac tasimamakla beraber masonlar yuzyillardan beri ornekleriyle gordugumuz kadariyla zulmun karsisinda olmus,dunya barisi ve kardesligi icin calismislardir.

Butun bu anlatilanlarin yaninda ornegin fransiz ihtilalinde halktan yana olanlarin arasinda da kraldan yana olanlarin arasinda da masonlarin oldugunu ogrenmistik dolayisiyla siyasi dusuncelerin yine masonlugu degil bizzat masonlari bagladigini goruyoruz.

Sonuc olarak,bir mason İsrail'i siddetle kinayabilir fakat ote yandan baska bir mason filistindeki olumlerin aslinda Hamas'in sucu oldugunu ve israil'in kendisini savundugunu soyleyebilir hatta iki tarafi da suclu bulup kendisi yahudi dahi olsa bu savasi tasvip etmeyebilir ve bu fikirlerin hicbiri masonlugu baglamaz.

Sundan emin olabilirsiniz ki hicbir mason savasta cocuklarin olmesini istememekte ve bu savaslarin bitmesi icin elinden geleni imkani dahilinde ardina koymamaktadir.Bunu maddi olarak yapanlar olabilir manevi olarak yapanlar olabilir ama her vicdanli insan gibi her mason gozyasini bitirmek ve daha guzel yarinlar hazirlamak ister.

Ulku mabedi,insanlarin ebedi kardesligi gibi dusunulurse o savastaki ve her savastaki gozyasi dul kadinin her cocugunun yureginde bitmek bilmeyen seldir emin olabilirsiniz.

Saygilarimla.
Memento Mori

Mart 04, 2013, 01:33:07 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın erim,

Verdiğiniz bu düşüce gerçekten çok haklı bir düşünce.Ne demek istediğinizi gayet anladım ve bu konuda hemfikiriz,yorumlarınızla aydınlattığınız için teşekkür ederim.Dul kadının çocukları her daim vicdanlarını dışarıya yansıtacaklardır.

Saygı ve sevgilerimle.

Ç.A

Mart 04, 2013, 10:58:31 öö
Yanıtla #8
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Geç kalmış olmakla birlikte, Sayın erim'in bu başlık altında yazdıklarının bence doğru olduğunu rahatlıkla söyleyebsilirim.

Zaten başlık yanlış... Masonluk bir konu hakkında bur şey düşünmez çünkü Masonluğun böyle bir kimliği yoktur. Düşünürse masonlar düşünür. Onların da her biri kendi düşünvce ve yargısında özgürdür. Masonluğun ise bir tutumu vardır. O tutum gerek everensel amacında, gerek uygulamadaki amaçlarında gerekse onları izleyen genel ilkelerinde belirlenmiştir. Burada örnek oalarak verilen olgular ise Masonluğun gerek amaçlarına gerek ilkelerine aykırıdır.

Günümüzde birçok ülkede masonlar hatta kimi mason örgütleri artık geleneksel tutumu terk ederek güncel politikanın içine de girmektedir. Bunların başında Fransa gelir  ama bu çağcıl tutum Fraünsa ile sınırlı olmayıp genişleyeceğe benzemektedir. Çünkü Masonluğun amaçlarının salt masonların eliyle gerçekleşme yoluna giremeyeceği, bu bağlamda kurumsal girişimlerde de bulunmak gerektiği gibi bir anlayış farkı oluşmaktadır.

Buna benzer bir tutumu İsrail'de, o ülkenin masonlarının ötesinde İsrail Büyük Locası gibi örgütlerde görmek, sanırım şimdilik pel olası değildir. Masonluk İsrail'de -belki çok kişi bu gearçeği xşaşkınlıkla karşılar- çok zor koşullar altında yaşamakta, varlığını korumak için çaba göstermektedir. Bunun nedeni de Masonluğun amaç ve ilkelerinin İsrail Devleti'nin teokratik yapısı, hele dinin dogmalarıyla uyuşmamasıdır.

Şunu açıkça bilelim: Türkiye dışında hiçbir ülkede Masonluk ile İsrail ya da Siyonizm arasında bağlantı kurulmaz. Bu yüzyılın başında böyle bir bağlantı Rusya'da kurulmuş ve Batı Avrupa'da da yankılanmıştır ama bir süre sonra bunun önemli bir yanlışlık içerdiği fark edilince, bir yana bırakılmıştır. Ne yazık ki Türkiye'de hâlâ aynı teranenin ara sıra sürdürüldüğü görülmektedir. Neden? Çünkü bizim insanımız bir zahmet bu konudaki gerçekleri öğrenmek yerine kolayına gelen Yahudi düşmanlığını sürdürmeyi yeğler.  Eh, bir de kışktırtıcı çıkarsa, böyle yanlış söylemler dilden dile dolaşır durur. 

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 04, 2013, 11:32:23 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sayın evvah ; konu hakkında derin bir bilgim yok sadece şunu belirtmek istiyorum ...

Aynı hava aynı su ve Toprak aynı;  yaradan bir ve sen altta kalıyorsan kabaati kendinde ara .
Çok basit bir deney yapalım kedi veya bir köpeğin önüne et atalım ve sonra da o eti önlerinden çekelim ne olur ?

Saygılar ...

Not: Vaat edilmiş topraklar , sonuçta adamların hedefi ...  Yersen yemezsen de mücadeleni edersin ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus